dilaver61
dilaver61 (üye)
İstanbul / Amatör

Fotoğraf Kalitesinde Nerelerdeyiz?

Merhaba arkadaşlar

Hepimizin bildiği bir kaç komşu site ile düşündüğümüzde (ki çoğu arkadaşlar bunlarla da üyeliklerini devam ettiriyorlar) bizim fotoğraf kalitemiz ....................da.

Teşekkür ederim

Tarih: 7 Aralık 2006, 22:19 - İp: 88.***.**5.154
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ya aslında bu konudada soyleyecegim birşey var izninizle..eskiden kişiyede olsa,eşe dosta tanıdıgada olsa,yaranmak içinde olsa yorum yapılıyordu..artık yorumda yapılmaz oldu..iadei ziyaret maksatlı yorumlar istemedigimiz birsey ve azalmaya basladı dıye dusunuyorum ancak yorum sayısındada ciddi bir azalma var..insanlar artık sitede zaman gecirmeyi bıraktı sanki?? gec olmadan bırtakım duzenlemeler yapılmalı..oneriler gozonunde bulundurulmalı..ama alesef cokta umutlu degilim bu konuda..saygılar

Tarih: 12 Aralık 2006, 11:33 - İp: 88.***.**0.127
docteur
docteur (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

selamlar
ben bir de şuna değinmek istiyorum
site yönetiminin yaptığı açıklamaya göre belirli bir süre yorum almayan fotograflar otomatik olarak siliniyor
bu sitede yorumlar genelde eşe dosta yapılıyor ve fotografçılık adına bi faydaları yok yani genelde başarılı kare tebrikler türünden yorumlar var
yorum alamayıp da silinen fotograflar 30-40 ve daha üstü yorum alıp da silinmeyen fotograflardan daha mı kötü işte bu yüzden nice güzel fotograflar yorumsuz kaldı diye siliniyor
peki silinme işleminin nedeni ne
"güncel" olmayan fotografların sitede fazla yer kaplamasını önlemek
o zaman benim şöyle bi önerim var her üyenin belirli sayıda fotograf ekleme hakkı olsun böylece fotograf ekleyecekler iki kere düşünüp alelade fotograflarını galeriye yüklemez böylece yorum almıyor diye güzel fotograflar silinmez ve amatör olarak daha kaliteli fotograflara sahip bi site olur

#docteur' tarafından 12.12.2006 13:35:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Aralık 2006, 13:28 - İp: 194.***.**2.251
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

"docteur"
iyi söylemişsin doğruluk var sözünde ama yönetim bu konulara hiç aldırmıyor.
Hadi diyelim adam sıradan bi fotoğrafı alelade yükledi ama bu fotoğraf bi denetimden geçiyor(ne kadar sözde olasada) ama yinede onaylanıyor demekki burda üyelerden çok fotoğrafı onaylayan şahsada epey iş düşüyor.
Burda üyeler aylardır gerekli ve mantıklı çözümler üretiyorki eğer takip ediyorsanız görmüştürsünüz ama bi tanesi bile dikkate alınmıyor.
Burada devamlı yazıyoruz inşallah bi işe yarar...

Tarih: 13 Aralık 2006, 02:29 - İp: 88.***.**7.162
docteur
docteur (üye)

selamlar
chopsuey çok haklısın yönetim bu konulara aldırmıyor bu yüzden de öneri ve görüşler bölümüne yazmadım tamam yönetimin işleri yoğun olabilir ama sitede kaç yönetici var benim bildiğim 4 kişi bu 4 kişi yoğunsa sayı arttırılır yönetim daha çok iş yapar ama yoğunluğu belirterek aldırmamak nereye kadar gidecek bilemiyoruz

Tarih: 13 Aralık 2006, 13:36 - İp: 194.***.**2.251
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Ben bu yönetimin geliştirilmesi önerimi kaç kez tekrarladım afedersiniz papağan gibi ama dikkate alınmadı hiç.
60984 üyeye 1 Admin 1 Moderatör 1 Editör 1 Muhtar(oda gitti) 1 Bilir kişi
Bence kalkamaz altından haksızmıyım ?

Tarih: 14 Aralık 2006, 01:00 - İp: 85.***.**5.23
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

sitemiz bir fotoğraf sitesi olmasına ve fotoğraf sanatını sevdirmeye yönelik çalışmaları ile öne çıkması gerekirken ne yazıkki bir ara siyaset meydanına dönüştü.sitenin daimi üyeleri ve gerçek anlamda fotograf sanatına sevdalı olan birçok arkadaşımız bu siyasi ve oluşan gruplaşmalardan dolayı siteden ayrılmak zorunda kaldılar.bizim en çok üzerinde durmamız gereken konunun fotoğraf sanatı olması gerekir.birazda vaktimizi diğer forumlara ayırıp özellikle yeni gelen arkadaşlara yardımcı olmamız gerekir...

Tarih: 14 Aralık 2006, 09:04 - İp: 85.***.**6.30
bashak
bashak (üye)
İstanbul / Meraklı

Merhaba,

chopsuey ve docteur a kesinlikle katılıyorum. Ancak forumlardan da takip ettiğim kadarıyla herkes buraya fotograf eklemek için ne bulursa çekip gönderiyor. Sonra onaylanmayınca benim fotografım neden onaylanmadı diye sorun çıkarabiliyor. KArgaya yavrusu şahin göründüğü gibi her fotograf çeken de kendini şaheser yarattığını düşünerek onaylanmadığı zaman hır çıkarabiliyor. Tarihi eski silinen fotograflar için bile sayfalar dolusu yazılar yazıldı.
Önce kendi kalitemizi arttırmalıyız.
Ayrıca bir de onların tarafından bakarsak burası amatör fotograf meraklılarının sitesi.. Tamam aramızda profesyoneller de var ama çoğunluk bu işe merak ve hobi olarak başlayanlardan oluşuyor. Onlar da kendilerini geliştirmek için fotograflarını gönderiyorlar.

Bence yönetimi arttırarak "çokluk" yaratmak yerine, önce kendi yönetimimizi idare edebilirsek sorun kalmayacaktır. )

Güzel Günler..

#bashak' tarafından 14.12.2006 10:37:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Aralık 2006, 10:33 - İp: 195.***.**5.72
docteur
docteur (üye)

selamlar
bashak dediklerine katılıyor onaylanmayan fotograflarda ve silinen fotograflarda neden onaylanmadı neden silindi diye durumlar oluşuyor madem öyle işte diyorum o zaman her üyenin sınırlı sayıda fotograf yükleme hakkı olsun bu durumda herkezde ona göre fotograf yüklesin diyorsunki yönetim kadrosunu arttırmamızın yerine kendi kendimizi yönetelim evet işte kendi kendimizi yönetmek için fikirler söylüyoruz kim duyuyor peki bu fikirleri

Tarih: 14 Aralık 2006, 12:15 - İp: 194.***.**2.251
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Şu ana kadar bu topikte fikir beyan eden tüm arkadaşlarla aynı şeyleri düşünüyorum.Öncelikle onu belirteyim..

Ama ne yazık ki bir zamanlar Fikret beyin "hazırlığımız var" "değişiklikler olacak" türündeki vaatleri de gerçekleşmedi, pek gerçekleşecek gibi de görünmüyor.Üye sayımız hergün yukarı tırmanıyor ama bu kalitemizin arttığının bir göstergesi değil.Bilakis bence kalitemiz düşüyor.

Devamlılık esastır.Durağanlaşmak üretememek kötü sonun başlangıcıdır.Ben kendi adıma bu site ve bu sitedeki bir kaç arkadaşın sayesinde hem fotograf makinası sahibi oldum hem de fotografçılık alanındaki bilgi ve görgüm gelişti.

Ama şimdi anlıyorum ki sitemiz artık beni geliştirecek ürünler vermemeye başladı.Çok kararsızlık içinde kalarak siteye gönderdiğim ve kesin fikrimi belirlemeyi amaç edindiğim bir kaç fotografdan sadece birinde istediğim yani fikrimi kesinleştirecek sadece birinde adam akıllı yorum aldım.

Maksat yorum almak değil elbet.Böyle bir kaygım yok asla.Ama doğrusu fotografımın birileri tarafından incelenmesini de istiyorum.Ve bama o fotografın artı ve eksilerinin gösterilmesini..

İşte tıkandığım nokta burası..Ustalar birbir çekip gidince meydan benim gibi ne yöne döneceğini bilmeyen kendini fotografçı zannedenlere kaldı.Onun için diyorum sitemiz artık beni geliştirecek ürünler vermemeye başladı..

Bunu mutlaka düzeltmeliyiz.
Saygı ve sevgilerimle.

Tarih: 14 Aralık 2006, 12:38 - İp: 81.***.**7.85
docteur
docteur (üye)

selamlar
lazut sana katılıyorum
birde şunu da yazayım bu silinen fotograf olaylarıyla ilgili
galeriye toplam 9 fotograf yükledim bunun nedeni de forumlarda bazı konular tartışılırken şöyle ithamlarda bulunuluyor "senin galeride fotografın yok sen önce fotograflarını ekle ondan sonra konuş" gibi ve tam bu olmasa da buna benzer şeyler
bu yüzden fotograf yükledim çok az yorumlar aldım zaten amacım çok fazla yorum da almak değil ve fotografların silinmesini bekliyordum ve 5 tanesi silindi sorun da değil benim için ama galeride gezerken şunu farkettim 2005 yılında eklenen bi fotografa yaklaşık 20-30 yorum yapılmış malum yorumlar da tebrik niteliğinde ve son yorumu 2006 mart-nisan aylarında almış
bence sitede yer açmak adına bu ve buna benzer fotograflar da silinmeli çünkü benim silinen fotograflarım 2006 eylülünde eklenmiş hiç yorum almamış ama sözünü ettiğim diğer fotograftan daha yeni
(umarım yanlış anlaşılmamışımdır silinen fotograflarımı asla sorun yapmıyorum sitede yer açılması için nacizane bir öneriydi yazdıklarım )

Tarih: 14 Aralık 2006, 13:00 - İp: 194.***.**2.251