biologus
biologus (üye)
Yurtdışı / Amatör

Fotograf Hirsizlari

Biliyorum bu konular mide bulandirmaya basladi lakin hirsizlara karsi onlem alsamda bi sekilde fotolari caliyorlar ve ustune ustluk uyarinca Agir hakaretlere maruz kalan biz oluyoruz.

bu tiplerle her defasinda ugrasmaya calisiyorum ola ki bir gun hakikatten HIRSIZLIK olarak yuz kizartici bir suc oldugunu anlar fotograf hirsizlari.

Sizen istirhamim Facebook ta bir grub Avartarini kendi cektigim foto yapip fotograf listesinde yine bazi fotograflarimi koyup BU FOTOLAR SADECE BIZIM GRUBTA ibaresi yazmalari uzere kendilerine cok nazikce o fotolarin bana ait oldugunu keske hic degilse izin alsaydiniz diye uyardim.

Agza alinmayacak hakaretlere maruz kaldim.

Bir Videosunda da yine fotograflarimizdan izinsiz kullanilmis

Sizlerde altina gerekli cevabi yazarsaniz cok sevinirim.

BUNLARIN SONU GELECEK umarim bir gun.

Linki burada videonun
http://www.facebook.com/video/video.php?v=1092056868280&oid=137511674275

cok tesekkurler

Tarih: 7 Eylül 2009, 18:45 - İp: 76.***.**0.234
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Öncelikle geçmiş olsun.
Ben fesbuk kullanmıyorum. O yüzden destek veremeyeceğim lakin benim farklı bir düşüncem var.
1. fotoğraflara imzanızı ekleyin
2.i fotoğrafa silik olarak büyük imza ekleyin.
3. fesbuktarzı sitenin yöneticisine durumunuzu bildirin. (görselin sahibinin siz olduğunuzu inandırmanız gerekecektir)
4. tasdix gibi sitelerden yardım alın. Bu sitelerin amacı web dünyasındaki tüm görselleri korumak gerektiğinde mahkemede delil olarak kullanmanızı sağlamak.(mahkeme tadixi delil kabul ediyormuş bir dergide hukuki süreçleri anlatan makalede duymuştum)
5. Eğer fotoğrafınız parasal değer taşıyorsa o fotoğrafınızın düşük çözünürlüğünü veya küçük boyutunu kullanın.

örnek:

görsel:
http://a.imagehost.org/0359/G_nbat_m.jpg

Tarih: 7 Eylül 2009, 20:43 - İp: 88.***.**7.82
biologus
biologus (üye)
Yurtdışı / Amatör

Cok tesekkurler
adim adim deniyecegim

Tarih: 8 Eylül 2009, 12:51 - İp: 76.***.**8.73
berceste05
berceste05 (üye)
Bursa / Profesyonel Fotoğrafçı

kardeş yerden göğe kadar haklısın insan fotoğraf makinası ile güzel bir resim çekiyor manzara yada vs tutup birileri o resmi kendisi çekmiş gibi bir yerlerde yayınlıyor buda doğal olarak asıl fotoğrafı çeken kişinin zoruna gidiyor

Tarih: 9 Eylül 2009, 23:08 - İp: 88.***.**2.66
biologus
biologus (üye)
Yurtdışı / Amatör

Hocam zoruna gitmesi bir yana
arkadaslara o fotolar benimdi keske izin alsaydiniz demistim
Agzima alamayacagim edebsizlikte laflar ettiler
Buna daha cok icerlendim

Tarih: 9 Eylül 2009, 23:12 - İp: 192.***.**9.70
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

terbiyesizlikten baska bişey degil..

Tarih: 10 Eylül 2009, 03:12 - İp: 78.***.**4.35
serhantumer
serhantumer (üye)
Ankara / Meraklı

Facebook 'a şikayet bildiriminde bulunun.Resimlerin orjinal halleri elinizde mevcutsa gönderin.Facebook yönetimi bu konuda hassas davrandığını biliyorum.

Bakın çekmiş olduğunuz orjinal fotoğrafın yani '' JPEG resmi '' sağ tıklayın.Tıkladıktan sonra özellikler diyerek fotoğrafın çekim tarihini , çekilen fotoğraf makinesini özelliklerini,maniplasyona uğrayıp uğramadığını ve gereli açıklamaları görebilirsiniz.Siz facebook yönetimine e-mail ' linizde bu durumların hepsini belirtin.

daha sonra o arkadaşlara da yasal haklarınızı arayacağınızı belirtin.(uğraşmasanız bile korku verin.)O yazdıkları küfürlü mesajların silinmediğini , gelen kutusunda bulunduğnu ve istenildiği vakit bilişim polislerinin bulabileceğini söyleyin.

bekleyin.Onlar yusuf yusuf olacaklardır.Facebook ' takiler de sizi mutlaka dikkate alacaklardır.Sonra da olayın keyfini çıkartın.

Ama ''remi5861 '' nin belirttiği durumları uygulayın.Yoksa pusuda bekleyenler fotoğraflarınıza konabilir !!!

Tarih: 10 Eylül 2009, 11:25 - İp: 193.***.**1.20
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

geçmiş olsun Metin Hocam dosya silinmiş faceden

Tarih: 10 Eylül 2009, 11:57 - İp: 81.***.**7.150
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

aşağılık insanlar... emek hırsızları.... fotoğraf korsanları... korsan'a hayır!!!
fazla abarttım galiba...

ama nasıl insanlarız anlamıyorum ki, hem fotoğrafı çal, hem de ağıza alınmayacak sözler söyleyip çamur yap... bu nasıl bir tiniyettir yahu ???

Tarih: 11 Eylül 2009, 01:05 - İp: 88.***.**4.98
steve92
steve92 (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Çok ilginç aynısı bana oldu..!

benim çektiğim ve başka hiçbi yerde olmayan bi binanın manzarasını aldılar facebookda hem grup fotografı yapmışlar. hemde fotolarda kendileri çekmiş gibi hava attılar. üstüne üstün bide video hazırlamışlar ve videonun kapak fotosuda benim çektigim foto ))

ve söylediğimde dediğinizi aynısın oldu hem tehdit ediyorlar hemde erkeklik taslıyorlar. Ama bilmiyorlarki erkeklik senin olmayan birşeyi ve aslada beceremeyeceğin bir şeyi kendininmiş gibi göstermekle olmuyo.

Tarih: 4 Ekim 2009, 18:46 - İp: 88.***.**6.64
biologus
biologus (üye)
Yurtdışı / Amatör

sertacr88

ver linkini buraya o grubu ve fotoyu report edelim
sol altta report yerinden (sikayet) report ederseniz grubu dahi kapatabiliriz

Tarih: 4 Ekim 2009, 23:14 - İp: 75.***.**0.20