cesminaz
cesminaz (üye)
İstanbul / Amatör

F-o-t-o-g-r-a-f Meraklısına !!!

Merhaba arkadaşlar,
Birçok arkadaşla paylaştığım ve önerdiğim, hocalarımında bana önerdiği kitaplar vardı. Bu kitaplar eğer fotograf, fotograf tekniği, fotograf sanatı, fotograf estetiği, fotograf felsefesi ve fotograf edebiyatı anlamında kendinizi geliştirmek isterseniz sizelere çok yardımcı olacak materyaller.
Bende sizlerle paylaşmak isterim...
Ama dedimya meraklısına !!!

-Susan Sondag/Fotograf Üzerine
-Levend Kılıç/Fotografa Başlarken
-Vilem Flusser/Bir Fotograf Felsefesine Doğru
-Çerkes Karadağ/Sözde Fotograf
-John Berger/Görme Biçimleri
-Roland Barthes/Fotograf Üzerine Düşünceler
-Tom Grill-Marck Scanlon/Fotografta Kompozisyon
-Nazif Toopçuoğlu/Fotograf ölmedi ama tuhaf kokuyor...

ŞİMDİLİK BUKADAR YAZIYORUM ARKADAŞLAR, GÖRÜŞMEK ÜZERE...

Tarih: 12 Mayıs 2006, 22:22 - İp: 88.***.**2.16
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

teşekkür ceşminaz paylaştığın için.ancak bu tür kitapları bulmak için izmire gitmem gerek.adlarını verdiklerin veya daha farklı kişilere ait net adresleri varsa bildiğin onlarıda paylaşırmısın.?

Tarih: 13 Mayıs 2006, 00:33 - İp: 85.***.**5.2
thalassa
thalassa (üye)
İstanbul / Amatör

selamlar,
İyi bir konu açmışsınız. Fotoğrafın sadece görmekten ve pozlamaktan ibaret olmadığını anlatan , hele ki fotoğrafta bir yerlere varmaya çalışanarın , bu işin felsefi ve kültürül boyutnu özümsemeden iyi fotoğrafların ancak tesadüften ibaret olacağına dair bir çok bilgi içermektedir sunduğunuz kitaplar.

teşekkür ederim..

Tarih: 13 Mayıs 2006, 01:44 - İp: 85.***.**9.254
cesminaz
cesminaz (üye)
İstanbul / Amatör

Gantry, talhassa ve mustafa çok teşekkürler ilginiz için...
Gantry açıkçası dediğin çok doğru bende çanakkalede okuyorum ve bu kitapların bi çğunu bulamıyorum malesef. Ama yenisayfa.com gibi sitelerde alışveriş yapabilirsin. Ayrıca Yine Fotograf eğitimi, edebiyatı ve felsefesiyle ilgininyorsan fotografya.org'da bu anlamda doyurucu bir site. Tekrar teşekkür ederim ilginize.
....

Tarih: 13 Mayıs 2006, 12:56 - İp: 85.***.**5.39
  • 1