ergunbicer
ergunbicer (üye)
İçel / Meraklı

Düğün Fotoğraflarını Kaça Çekiyorsunuz?

selamlar

düğün fotoğraflarını ne kadara çekiyorsunuz acaba?

benim makinem canon 450d 8gb hafıza kartım var.Yakınımın Kına ve düğünde fotoğrafları çekicem ne kadara çekiyim sizce??

Tarih: 2 Haziran 2010, 19:53 - İp: 81.***.**0.169
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Yakınımın Kına ve düğünde fotoğrafları çekicem

insan yakınından para alırmı yahu

kiramı veriyorsun? vergimi veriyorsun? napacan parayı

Tarih: 2 Haziran 2010, 21:24 - İp: 95.***.**3.160
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

Alsın elbette. Başkasından 10 lira alıyorsa yakınından 5 lira alır.

Niye almayacak. Ticaret bu. Elbette alacak remi.

Harçlığı çıkacak. Sen fiatlar konusunda bir yardım et remi sevabına.

Tarih: 2 Haziran 2010, 23:21 - İp: 88.***.**2.66
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

sultan abla hesap çok basit

imal edilen şeyin (ürün) üstüne işçilik yol vs. gibi etkenleri koyacak.

bizde(esnaf) vergi+kira+lisans+eleman+reklam giderleri+mesai vs gibi türlü tefarruatlı şeylerin üstüne işçilik konur. bu hali bile arkadaşın yaptığından çok ucuza gelir ve müşteri memnuniyeti garantidir.

arkadaş bunları ödemediği için neye göre hesap edeceğini bilmiyor. ben olsam baskı hariç işçilikte çok uygun fiyat verirdim.

Tarih: 2 Haziran 2010, 23:36 - İp: 85.***.**4.117
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

imkanım yok bile gideriz biz. yeterki durumunu bilelim suistimal ediyor olmasın. her türlü taksitlendirme ödeme kolaylığı ve tam hizmet..

sizler esnafları para tuzağına düşürenler olarak gördüğünüz için bunlarıda yazma gereği duydum..

Tarih: 2 Haziran 2010, 23:39 - İp: 85.***.**4.117
esbora
esbora (üye)
Tokat / Amatör

ben almanyada dügün fotograflari cekiyorum kina sünnet yada dügün yada bayanlar matinesi egal ne oldugu. biz 60 fotografi 200 euroya cekiyoruz normalde. 100 fotografi 300 e cekiyoruz. isterlerse 60 foto arti yaninda cd cekip veriyoruz cd icin ekstra 100 euro aliyoruz. acik havada albüm cekersek 20 fotograflik album 450 euroya cekiyoruz. burda euro üzerinden calisiyoruz ama turkiyede 100 euro yerine 100 tl gibi düsünüp ayni fiyatlari yapabilirsin. ayrica salonda misafirlerden isteyen olursa onlarada resim basi 5 euro aliyoruz. sende 5 tl alabilirsin resim basi. yada 3 te alabilirsin.

Tarih: 15 Haziran 2010, 12:40 - İp: 85.***.**7.233
bedava-shop
bedava-shop (üye)
İstanbul / Firma

Ben olsam tanıdığım düğün fotoğrafının adedini 1 tl'ye çekerim...

Tarih: 15 Haziran 2010, 18:16 - İp: 85.***.**7.74
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Kendiniz, bu işi "hobi" olarak yapıyorsunuz diye, başkalarının geçim kaynağıyla dalga geçiyor gibi yapmayın..

Sözüm, meclisten içeri ( 1 tl )

Tarih: 16 Haziran 2010, 08:56 - İp: 94.***.**3.176
khalim
khalim (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Arkadaslar ben fotoğraflarimi www.fototasarim.com ekibine cektirdim ve yaklasik 800. - 1000 arasi fotograf aldim. Adamlar iki makina calisiyorlar. Birisiyle siyah- beyaz digeriyle normal cekiyolar. Ve sabahtan aksama kadar biximle beraber oluyolar ve her animizi cekiyolar. Ben 550 tl verdim cokta memnum kaldim

Tarih: 25 Ocak 2011, 00:27 - İp: 46.***.**6.195
  • 1