biologus
biologus (üye)
Yurtdışı / Amatör

Diyanet İsleri Ne Tesekkur Ederiz

Fotografim izinsiz Diyanet islerinin cikardigi bir dergide yayinlanmis idi.

Asagidaki mail kendilerine atilmistir. bakalim ne cevap gelecek.

DIYANETIN DERGISI
http://www.diyanet.gov.tr/turkish/DIYANET/2009aylik/mayis/ek/Ek.html

Sayin yetkili
Diyanet Aylik Dergisinin Mayis 2009 221 sayisinin ucretsiz eki olan „Nagmeden Gonule Musiki“ adli ekinde kendi sahsima ait olan Fotografin bulunmasi beni sevindirdi lakin fotografin hic izin alinmadan kullanilmasi ise bi okadar uzdu. DIYANET gibi bir kurumun boylesi konularda daha hassas davranmasini beklerdim.
Fotografimin izinsiz SAHSI sitemden alinmasi olayina terbiyem musade etse idi hirsizlik derdim.
Lakin dergi basilmamis ise fotografimin kaldirilmasini sizden talep ediyorum aksi halde orjinali ile birlikte hukuki islem balsatacagimi tarafiniza bildiririm.
Saygilar
Dr. Metin Aytekin
(www.neydergisi.net Editoru)

NOT: Kendi sitemde ki hali
http://www.metinaytekin.com/gallery/categories.php?cat_id=15

#biologus' tarafından 09.06.2009 16:04:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Haziran 2009, 18:47 - İp: 76.***.**1.7
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

gerçekten üzüntü verici sanki babasının malını kullanıyorlar.
töbe töbe

Tarih: 7 Haziran 2009, 19:46 - İp: 88.***.**8.139
appendix
appendix (üye)
Kırklareli / Meraklı

yargı yolu açık, hakkınızı gelecek cevaba göre(ya da gelmeyecek) arayınız...

Tarih: 8 Haziran 2009, 00:05 - İp: 85.***.**0.29
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Bir nokta şimdi aklıma geldi.

Bunu yapan insanlar bizim gibi düşünmedi diyerek bizde onların gibi davranmamalıyız. Çünkü fotoğrafı izinsiz alınması insan hatasıdır. Eğer dava türü olay basına falan duyurulursa kurumun itibarı zedelenebilr. Daha doğrusu kurum ile yapılan yanlışı yanyana koymamak gerekir. Çünkü bu insan hatasıdır. Diyanet kurumunun adı bu şekilde rencide edici olaylarla yanyana gelmemeli.
Buna ben sağduyulu davranmak diyorum. Ülkemizin aklı başında birer ferdi olarak ben kurumlarımıza sahip çıkmalıyız diyorum.

Yarın öbürsü gün gogleda diyanet ile alakalı arama yapıldığında bu şekilde rencide edici olayın çıkmasını istemeyiz değil mi.

O yüzden benim tavsiyem ilgili makamlara durumu bildiriniz. Ve zahmete girerek yukarıda yazdığım gibi kurumun itibarını düşündüğünüzüde ayrıca belirtiniz.

En son çare olarak yargı yolunu tercih etmeniz doğru bir davranış olacaktır.

Tarih: 8 Haziran 2009, 00:33 - İp: 88.***.**8.139
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

burası türkiye olur boyle seyler

remiye katılıyorum,sayfanın hazırlanması buyuk ıhtımalle, bir firmaya yada kişiye verilmiştir.
işi alan kişinin gorsel teminini sizin sitenizden yapmıs oldugu goruluyor..
sorumlu bu sahıstır, ve kendisine yonelik yapılmalı herhangibir hak arama girişimi..
ancak diyanet bu olayda sizin yanınızda durmazsa kurum yada degil, sorumluluga ortak olur..

Tarih: 8 Haziran 2009, 00:39 - İp: 78.***.**4.7
biologus
biologus (üye)
Yurtdışı / Amatör

Yukarida da belirttigim gibi onlara durumu bildirdim
cevabini bekliyorum

Tarih: 8 Haziran 2009, 00:52 - İp: 76.***.**1.7
zeiss-ikon
zeiss-ikon (üye)
Manisa / Meraklı

telif hakkı diye birşey düşünmüyorsanız hakkınızdan feraget edin deyilse sessizce halledin dallanıp budaklandırmayın sizin üstünüzden diyaneti onun üstündende yüce dinimizi eleştirmek istiyecek birleri çıkacaktır.Fitne uykudadır uyandırana lanet olsun buyurulmuştur.Siz sanırım tasavvufla ilgileniyorsunuz neyle ilgilendiğinize göre inceliklerden yanasınız .sayğılar.

Tarih: 8 Haziran 2009, 22:28 - İp: 78.***.**7.59
biologus
biologus (üye)
Yurtdışı / Amatör

Arkadaslar az once Diyanet yayin Baskani makamindan Amerikada bulundugum yeri aradi ve olayi bana anlatti.
Basim islerinde disaridan dizayncilar ile calistiklari icin bu olayin gerceklestigini yoksa hassas olduklarini ki beni aramakla ne kadar hassas olduklarini hakkal yakin gostermis oldular. Guzel bir muhabbet ile ozur dilediler. Bende bu inceliklerinden oturu fotografimi kendilerine takdim ettim.

Kendilerine buradan hassasiyetleri icin cok tesekkurler ederim.

Tarih: 9 Haziran 2009, 16:06 - İp: 192.***.**9.70
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

biologus

Tarih: 9 Haziran 2009, 17:46 - İp: 88.***.**1.24
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Biologos ve Diyanete

Tarih: 9 Haziran 2009, 23:24 - İp: 88.***.**5.98
makara