hvdn/sudan
hvdn/sudan (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Vs. Nikon Geyiği.

Bayağı bir sayfa okudum ama hepsini bitirmedim. Sizlere Kolay gelsin.
Çok komik şeyler var. Yanlız bunları ben yazmadım internette buldum.

canon hafiftir, nikon ağır

canon yenilikçidir, nikon tutucu

canon şakacı ve neşelidir, nikon ciddi ve hüzünlü

canon süslüdür, nikon sade

canon yalancıdır, nikon doğrucu

canon delişmen ve duygusaldır, nikon akılcı ve gerçekçi

canon gelişmelere açık ve atılgandır, nikon tedbirli ve temkinli

canon yamalı bohçadır, biraz ondan biraz bundan almayı sever, nikon yekpare gövdeleri sever, karışık olaylardan hazzetmez

canon samimi davranır, sıcaktır, nikon cool'dur, soğukkanlıdır

canon detaylarda boğulur, nikon detayları kontrol eder

canon havayı ve suyu sever, nikon ateşi ve toprağı

canon modayı takip eder, nikon modadan uzak durur

canon mandrake'dir, nikon ken parker

canon maceracıdır, evde durmayı sevmeyenlere benzer, nikon evcimendir, ama görev bilinci vardır, istenen yere gidebilir

canon risk almayı sever, nikon sağlam gider

canon alıngandır, nikon aldırmaz

canon sabırsızdır, nikon sabır taşı

canon gevezedir, nikon fazla konuşmayı sevmez

canon moderndir, nikon klasik

canon aldatabilir, nikon vefalıdır

canon reklama önem verir, nikon reklamı sevmez

canon biseksüeldir, nikon heteroseksüel

canon sorumsuzdur, nikon sorumluluk sahibidir

canon sarışındır, nikon esmer

canon batılıdır, nikon doğulu

canon 2 boyutludur, nikon 3 boyutlu

canon heyecan vericidir, nikon sıkıntı verir biraz

canon çok eşlidir, nikon tek eşli

canon sayısal verilere tapar, nikon analog verilere güvenir

canon bilimkurgu ve polisiye edebiyatı sever, aşk romanları okur, çizgi romanlara bayılır

nikon klasiklerden vazgeçmez, deneme kitapları okur, belgesel filmlere takılır

canon picasso'dur biraz, nikon ise balthus,

canon quentin tarantino'dur, nikon akira kurosawa
canon'cular orda burda forumda nikon'a laf atarlar. nikoncularin ise buna ihtiyaci yoktur...gibi bir his uyandi icimde. bilemiyorum ne kadar dogru ne kadar egri.

*canon ideal sevgili gibidir, nikon evlenilecek insan...

(elimde bir adet nikon olmasına karşın hiç canonum yoktur. benim için aralarındaki fark canonun eksikliği, nikonun varlığıdır.*

nikon varsa canon yokturcanon varsa nikon yoktur.nikon la başlayan nikonla canonla başlayan canonla devam eder.

(karşılaştırılan markaların fotoğraf makineleri zemininde düşünmek gerekirse, aralarındaki en önemli fark; bakaç* arkasında konuşlanmış olan gözdür. hepsi aynı işi yapabilir, yeter ki göz göz olsun. gözün sahibinde de yetenek olsun.

ikisi de japonyada birer aile firmasıdır ama kültürleri çok farklıdır. canon ağırlığını pazarlama ve satış üzerine vermiş bir firmadır, nikon'un kalbi ise mühendisliktir. bu yüzden canon'un çok daha iyi ve uyumlu reklam kampanyaları yürütüp daha fazla fotograf makinası satarken, nikon da en az canon kadar iyi kameralar yapıp tüketicilere iyi pazarlayamaz, o yüzden daha az satar

nikon ahmet diye bi tamirci vardır. (sirkecide) canon ahmet yoktur.

canon fakir cocugudur, nikon burjuvadir.

canon her yıl en çok satış yapan firmalar arasında ilk üçte yer alır, nikon ilk üçte yoktur.

canon suluboya, nikon yağlıboya fotoğraflar çeker.

konuyla doğrudan ilgili birbirinden ilginç değerlendirmelerin okunabileceği bir yer:
http://www.photo.net/equipment/35mm/canon-v-nikon

canon yenilikcidir, hassastir, kendinden marifetlidir onunla herkes kendini bi fotografci gibi hissedebilir
nikon idealisttir, gucludur, agir abidir, aractir.. bahar bilene bahar bilmeyene kis gitti bahar geldidir.

canon biradır, nikon şarap.

canon anakin skywalker'a, nikon luke skywalker'a benzer.

can ve nik. ortak özellikleri ise on ile bitmeleri.

canon bir silahtır, nikon değildir (bkz: top)

canon hep fazladır, nikon hep yeterlidir

canon fotoğraf dostluk kulübüne benzer, nikon fotoğraf tarikatına

canon yereldir, nikon evrensel (nedeni: canon makinelerin isimleri ülkeden ülkeye değişir, nikon'un değişmez)

canon okumayı, nikon yazmayı sever.

canon conan'dir, nikon ise dedektif nik (rip kirby).
edit: ters oldu galiba: canon dedektif nik olmalıydı, nikon conan.

canon bakar, nikon görür.

canon dergi, nikon kitap gibidir.

canon sevgi'dir, nikon aşk.

canon bol sütlü ve bol şekerli, nikon sütsüz ve şekersiz koyu bir kahveye benzer.

nikon'un objektifleri kesinlikle canon'dan cok daha iyidir.

canon algida dondurmadır, nikon maras usulu elde yapılmıs dondurma

canon coupling us dir, nikon coupling uk

canon mazda dir, nikon volvo

canon sicak bir havada kesilmis soguk bir karpuz gibidir.

nikon cok soguk bir havada icilen simsicak bir kahve gibidir.

la traviata ise, hem sicak hem de soguk havada fotograf makinesinden anlamayan biri gibidir.

canon sony'dir, nikon marantz

canon almanya'dan gelen zengin kuzendir, nikon beraber büyüdüğünüz can dosttur..

canon allen iverson dir, nikon dirk nowitzki

canon sevgidir, nikon ihtiras.

canon wind surf yapmaktır, nikon snowboard.

canon bodrum dur, nikon marmaris

yeni nesil canon gövdelere eski canon objektifleri takamazsınız. eski objektifleriniz elinizde patlar. oysa, nikonun çoğu yeni nesil gövdesi her objektifiyle uyumludur.
yeni nesil canonlarda sarma film kullanamazsınız, nikonda kullanabilirsiniz.
yani canon müşteriye yolunacak kaz gözüyle bakar.

canon'un hedef kitlesi turistler, nikonunki ise fotografçılardır.

birini kullanan diğeri kullanmaz kolay kolay da kullanmak istemez... ancak dönemsel olarak keskin geçişler mümkündür. canon genel olarak daha hafif ama geniştir nikon güven verici ağırlıkta ancak daha küçüktür.. bazı istisnalar haricinde genel olarak canon çok daha sessiz ve süratlidir ancak nikon'un görüntü kalitesini yakalayamaz ve son olarak minimalizm düşkünlerinin ve mükemmeliyeti sevenlerin adresi nikon'dur

canon tarkan ise, nikon sezen aksudur.

canon satafatli boyali rengarenk plastik makineler uretir.plastik kalitesi suphelidir,zira uzun kullanimdan sonra gevsemeye, sikinca catirdamaya baslar.

nikon ele oturan siyah yekpare makinalar yapar. agirligi dengelidir,elinde saglam durur. gerek kullanilan hammaddeyle gerek isciligiyle gerek "tek parca" olma hissiyle 'kalite' hissini verir.lensleri ciddi anlamda kalitelidir.

canon vole dir, nikon ceza sahası dışından plase

canon sincaptır, nikon ise tavşan.

canon orada burada kestiğimiz muhteşem vücutlu ama karakterini bilmediğimiz kadınlardır, nikon evde hayatımızı paylaşan, tanıdığımız ve içten bağlılık duyduğumuz kadındır.

canon "da vinci şifresi"dir nikon "suç ve ceza"

canon teknisyendir, nikon mühendis.

canon cacıktır, nikon mercimek çorbası..

canon popülerdir, tikidir, pumadır, gençtir, nikon tecrübedir, geçmişine bağlıdır, orta yaşın üstündedir

canon pc'dir, nikon macintosh.

canon mercedestir, nikon bmw. yani ikiside kendine göre mükemmeldir.

canon fotoğraf makinesidir, nikon fotoğraf makinesi değildir. bambaşka bir şeydir o.

canon uçar, nikon kaçar.

canon canon'dur, nikon ise nikon. ikisinin de caponlar tarafından imal edilmelerinin yanında bir ortak noktaları daha vardır: her ikisine de -abartılı anlamlar yükleyen- fanatikleri...

canon fındık yer, nikon ise havuç.

canon kısa kulaklı ve uzun kuyrukludur, nikonun ise kulakları daha uzun ve kuyruğu daha kısadır.

biraz daha ciddi olmak gerekirse, dijital slr'larda kuvvetli antialiasing filtresinden dolayı canon'un daha yumuşak, nikonun ise daha keskin görüntü verdiği söylenir. burada da üstünlük veya zayıflıktan çok tarz önemli sanırım.

gözlemlerime göre canon taraftarları sakindir, nikon taraftarları ise ateşlidir.
(bkz: yazık oluyor bu enerjiye)

canon ile çekilen fotograflar sıcaktır, yumuşak hatlıdır akdeniz insanı gibi; nikon ise soğuk ve serttir kuzey denizi insanları gibi.

biri fenerbahce biri galatasaraydir (hangisinin hangisi olduguna her fanatik kendine gore cevap versin artik)...cogu kisi teknik ozellikleri icin, ne olduklari icin degil,bir canon oldugu icin, veya bir nikon oldugu icin sever..

reklamlarina inanmak gerekirse "you can with cannon." ama gercek hayatta tersi daha dogrudur.

nikon sadece fotograf makinesi ve aksesuarlari üretir... canon'un üretmedigi bir ben kaldim...

canon brutal vokal yapar, nikon ise scream vokal.

canon ericsson dur, nikon nokia.

canon penguen, nikon leman'dır.

canon nokia, nikon sony ericson.

zamanının ötesinden edit: leica sadece leica mesela.

canon linuxdur, nikon microsoft.

canonla başlanır nikonla devam edilir.

canon heyecan vericidir, nikon tatmin edici.

canon zıplayarak koşar, nikon koşarak zıplar.

canon hamburger dir, nikon zeytinyagli yaprak sarmasi

canon hamiyet altında olmayı kabullenir ve sever, nikon sa kendisi idare eder.

canon ağaç kovuklarında yaşar, nikon ise bahçelerde.

canon 3-5-2 oynatır, nikon 4-4-2.

canon candır, nikon canan.

canon paul mccartneydir, nikon john lennon

canon stratocaster dır, nikon les paul dür.

nikon padişahınsa canon bizimdir.

canon purple monster dır, nikon siamese monster.

canon bendedir, nikon değildir
canon sikimdedir, nikon değildir

canon ayşe'dir, nikon ceren.

canon kendi kullandığı kornerden rövaşatayla gol atar, nikon kafayla.

canon başkenttir, nikon ise küçük bir ülke.

canon fırlamadır, zırt pırt bozulur, sürekli sorun çıkarır, servisi saç baş yoldurur; nikon efendidir, paşa paşa çalışır.

canonlar protestan, nikonlar katoliktir. dilleri aynıdır ama.

nikon renktir, kontrasttir, alan derinligidir, isiktir, golgedir, herseydir... canon ise diger markalardan iyi bir fotograf makinasidir...

canon malafatı çıkarıp çata çota masaya vurmaktır, nikon ise anadolu medeniyetler müzesi.

canon salman rushdie'nin tatağıdır, nikon ise boku. ben ise buralarda yokum artık, kedinin mamasını ihmal etmeyin.

canon "ohaaa"dır, nikon "yuh abarttınız" dır.
sonuçta ikisi de pahalıdır.
bizim gibi fotoğraf amatörleri derler ki
"gideyim minolta gibi bi gövde alayım. sonuçta iyi mercek bulduk mu tamamdır"

canon ahmet altandir, nikon oguz atay. bu arada leica da yusuf atılgandır onu da soylemeli...

canon düz duvara tırmanır, nikon havada ters takla atar.

nikon lambalı ampliye bağlı cayır cayır fender strat'dır. canon digital processora bağlanmış ibanez.
nikon david gilmour'dur canon joe satriani.
nikon adidas canon nike'dır.
nikon sündüz canon nuri'dir.**

en nihayetinde canon canon'dur nikon da nikon.

bugün itibariyle
canon mağazadadır hala
nikon elimde *

edit: 1 sene geçti aradan artık bir de canon um var. sırf mağazada üzülmesin diye aldım canon u

canon 30 yaşındadır, nikon 65.

ikisi de çocuğum gibidir, birini birine yeğ tutmam, tutamam, tutmamalıyım da.

canona otuz altılık film koyup da nikona yirmi dörtlük film koyarsam o nikon ahirette benim yakama yapışıp hesap sormaz mı? yüzüme tükürmez mi? tükürür değil mi? evet. yaa. ha bana deseler ki canonu mu daha çok seviyorsun, nikonu mu? o zaman derim ki ikisini de ayrı ayrı seviyorum. makine deyip geçmem yani. ikisinin de eksileri ve artıları vardır benim gözümde. beş parmağın beşi de bir mi? değil. bak, gördün mü? şimdi canonu nikona, nikonu canona tercih etsem bu işten önce kim kaybeder? ben değil mi? o zaman ben neden ikisine de eşit uzaklıkta, pardon yakınlıkta durmak varken birini kaybedeyim?

bu yüzden benim için temelde canon ile nikon arasında fark yoktur. kuş mu uçuyor? sarılım nikona, çekerim doyasıya o kuşun fotoğraflarını, o anı ölümsüzleştiririm. çöle meteor mu düşmüş? atlarım arabaya, kıyasıya alırım virajları, canonumla çekerim meteorun fotoğraflarını.

onun için yaşanmışlıkları ölümsüzleştirmektir benim için önemli olan. canonla ayrı, nikonla ayrı lezzet alırım bu ölümsüzleştirme, ebedi kılma sürecinden. mesela geçen gün aynada domalıp kendi götümün fotoğrafını çektim canonla, inanılmaz bir lezzet aldım. ha, dedim, dur bakayım, bir de nikonla çekeyim? kerelerce bastım deklanşöre, doyamadım.

işte böyle dostlar. canon da bir nikon da bir, ağızdan çıkan söz de bir, ne zaman ki canon olsun nikon olsun arıza çıkarır, işte o zaman etmeli tekdir.

canon fotomuhabiridir, nikon fotoğraf sanatçısı.

canon heyecan verir sevgi ister, nikon heyecanını alır tecrübe ister

nikon yenı emekli olup evde oturmaya baslamıs annenizdir, canon ergenliğin tavanına vurmus genc kızınızdır

canon arzulanır, nikon kıskanılır

canon taze başlangıçlar için, nikon başarılı sonuçlar için.

"you can canon, but you can't nikon"

canon corsa ,nikon corona

nikonun gönlü yara , canonun bahtı kara

canonsa vur saza, nikonsa bas gaza

conan ile nixon arasındaki farklar gibidir.

ormanda nikon 20 canon gucundedir

canon bol bol $ukela alan, hemen her sözlük yazarının sevdiği, görüldüğü an eşe dosta göstermekten hoşlandığımız, ama okuduktan bir süre sonra tümüyle unuttuğumuz, nikon ise gözlere pek görünmese de okuduktan sonra içimize işleyen, usul usul arada bir kendini hatırlatan entry'lere benzer.

misal nikon için: (#849909)
canon için hımmm, şimdi aklıma gelmiyor...

nikon dijital fotograf makinalarinda full frame yani tam 35 mm boyutundan sensor yapmaz. carpani daima 1.5 tur, yani sensor ufaktir. canon ise eos 30d uzerine ciktiginizda full frame sensor kullanmaya baslar. o yuzden her objektifi bu makinalarda kullanamazsiniz, daha dogrusu ozellikle genis acilarda iyi sonuclar alamazsiniz. tamron ve sigma gibi markalar artik full frame olmayan makinalara objektif yapmaktadir. yeni objektiflerin cogu 35mm film slr ve full frame makinalarda kullanima uygun degildir. bu sayede nikon modelleri her tur yeni-eski objektifi rahatlikla kullanabilir. ama canon'un yaptigi full frame makinalar ne yazik ki bu durumda nazli duruma dusmektedir. tabi onceden aldiginiz 35mm slr objektifleri ve de kirmizi cizgili diye tabir edilen ust seri canon objektifleri vs rahatlikla kullanabilirsiniz.

gnome ile kde arasındaki farkları andıranlardır.

kde nasıl daha adam akıllı bir mimariye ve geleceğe sahipse nikon da aynen öyledir (örneğin 10 yıldır lens bağlantıları değişmemiştir, nuhnebiden kalma lensinizi daha yeni aldığınız d2x'iniz ile kullanmanız mümkündür).

nikon bence her zaman canon'dan daha iyi olmuştur ve olmaya devam edecektir.

ayrıca canon sadece kendi cebini düşünürken nikon arada bir bizim de cebimizi düşünür; söyleyecek bir şeyleri olanın söylemesi gerektiğine inanır.

edit: sağolsun middlegray beni nikon'un lens bağlantılarının 10 yıldan beri değil 1959'dan, ilk çıkan slr modelinden beri değişmediğine dair uyarmış.

canon işyerinde masanın üstünde duran cola bardağıdır, nikon masanın altında duran şarap kadehi.

türk ordusu nikon kullanır. canon kullanmaz.
eskiden top (bkz: canon) varmış o ayrı. (bkz: osmanlı ordusunda top vardı)

is dijitale gelince nikon gerekli ve kullanisli yazilimlar icin sizden para ister ancak canon en dusuk modellerinin yaninda bile bunlari ucretsiz olarak verir.

canon dvd'dir, nikon vcd.

canon klasik müziktir, nikon jazz

canon beş yıldızlı oteldir, nikon dağda kamp çadırı

canon brad pitt tir, nikon de niro

hiç kimsenin bahsetmediği bir fark var ki çok can alıcı:

"canon sensin, nikon da sana girsin"
(hahahahahaha.. ölüyorum gülmekten anasını satiim. ayrıca benim 2 tane canon'um var ahahahah. oooh yandan. bi de zenit. ooh oh yandan)

canon hoodu ayrı satar nikon hediye eder

canon kağıtta güzeldir, nikon elde güzeldir.

canon iştir, nikon zevk.

birinin sol üstte "on-off" ışığı var, diğerinde yok. birinde küpe var, diğerinde yok. oeehh yani.

canon spatula, nikon jilet gibidir.

canon"color"dır, nikon ise "colour"dır..

canon pepsi'dir, nikon coca cola.

canon gereksizdir, nikon daha da gereksiz...yumatu vardır.işte o candır, canandır.

nikonun fotograflarında sharpness biraz daha fazladır,canon haliyle tam tersi.

canonda seçenek çoktur,nikonda pek yoktur.

nikon eski guzel bir hikayedir, canon gercegin ta kendisi...

nikon biraz kaçıktır ama canon'un gönlü açıktır.

canon tanrıçadır, nikon tanrı.

madem nikon kullanan canon'a, canon kullanan da nikon'a el sürmüyor, o halde; varlıklarının nasıl anlaşıldığı biraz şaibeli olan farklardır.

canon sütlü çikolatadır, nikon da bitter çikolata.

nikon satrançtır, canon poker.

canon marilyn monroe'dur, nikon margaret thatcher.

ikisini de kullanmış birisinin söyleceği şu olacaktır, ki bu fark bir marka politikası tercihidir ve digitaller için geçerlidir.
canon renk ve kontrasttır, nikon netlik ve alan derinliğidir. bunun kamera versiyonunda nikon'un yerini sony alır ve aralarında aynı farkın olduğu söylenebilir.

daha da açalım:
canon pedro almodovar'dır, nikon steven spielberg.

canon pahalidir , nikon..da pahalidir.
e ne s*kime derman aradaki farklar.

herkes canon kullanır, profesyoneller ise nikon.

"cani, canon'u, butun varimi alsin da huda
etmesin tek nikon'umdan beni dunyada cuda."

canon mayodur, nikon bikini.

canon yeşildir, nikon mavi.

canon davuldur, nikon zurnadır. inca, sivrisinektir, sazdır.

canon eos-1d mark iii 467bin yendir, nikon d2x 468bin yen...

- canon hasselblad değildir, nikon da leica.

canon inteldir, nikon amd.

(bkz: amd intel cekismesi) gibidir nikon ve canon ilişkisi.
fiyat/performans kıyaslaması yapmak pek de mümkün değildir. zira çok benzer özelliklere sahip birer canon ve nikon modelini karşılaştırmaya kalktığınızda birisinin fiyatı diğerinden yüksek çıkıyorsa bunun tek nedeni kit lensinin farklı olmasıdır.

ikisinin de ayrı karakteristik yanları vardır kanımca tek fark da budur. en göze çarpan kısım ise: canon makyajlı güzelliği ile gönülleri fethederken nikon olgunluğuyla makyajın değil doğal güzelliklerin farkına varılması gerektiğini anlatmak isteyen bir bilgedir.

nikon makina hissi verirken, canon oyuncak hissi verir...

canon sekersiz caydir, nikon sekerli.
canon horondur, nikon cayda cira.

limit sonsuza gider... ikisi de ayni bokun laciverdi iste... hasselblad, mamiya alamiyosan hangisini alirsan al.
ya da elma fotografi cek, ikisinin arasindaki 7 farki bul... hani vaktin varsa?

canonla eğlenilir, nikonla evlenilir.

canon fotograf çeker. nikon da fotograf çeker.

- yapma yavv?
- çay diyorum, demli olsun.

canon pahalidir, nikon ucuz

sirkeci'de "nikon ahmet" diye taninan bir tamirci vardir, "canon ahmet" diye taninan bir tamirci yoktur. zira canon bozulursa* tamir olmaz, kaldirir atarsiniz. bu a-1'den bu yana böyledir.

sirkeci'de "canon ahmet" diye bir tamirci olmamasinin sebebi adamin issiz kalacak olmasidir, zira canon bozulmaz.. ahmet'in bi bildigi var da nikon'da uzmanlasiyor..

edit: saka saka.. bozulur..

nikon benimdir.öyleyse canon yeşildir.*

canon technicstir, nikon ise vestaxtir.

canon radar, sonar, telsiz, gps kullanir. nikon pusula kullanir.

canon modern rock tir, nikon caz'dir. ikisinin de ruhta ozel yeri, duyguda rolu vardir.

(bkz: spinapubica sözlükte, yavaş konuşun olm)

canon david coulthard'dir, nikon michael schumacher.

canon hoslandigi ile beraber olur,nikon evlenmeden olmaz der

canon hafif mesreptir,nikon hanımefendi

canon olduğu gibi görünmez, nikon göründüğü gibi olmaz.

canon hemen verir, nikon öğrendikten sonra.

canon alınca akıl nikonda kalır. ama nikon alınca canon düşünülmez bile. *

canon'un lensleri daha hassastir. ancak narin olur canon'lar. bakimina dikkat edilmesi ve itinali kullanilmasi gerekir. diger taraftan nikon fotograf dunyasinin traktoru gibidir. canon kadar hassas ve net degildir. ancak toz, toprak, darbe dendiginde bana misin demez pek.

canon sigortayı indirtir, nikon balatayı sıyırtır.

canon fotograf makinesinin pilini ayri bir sarj aletiyle sarj edebilirken; nikon makineyi, bagladiginiz bir kablo yardimiyla makine icinde sarj edebilirsiniz.

canon midi klavyedir, nikon fender rhodestur..

canon istanbulludur, nikon ankaralı

canon tuvalet kagıdını silmek için kullanır, nikon kurulamak için

canon yatarken pijama giyer, nikon eşofman

canon wc yi sorar, nikon lavaboyu

canon metroya biner, nikon otobüse

canon nuri alço'dur: yavaş yavaş, alıştıra alıştıra siker, bağımlı yapar, ince planları vardır.
nikon tecavüzcü çoşkun'dur: kurbanı bi sefer yarım yamalak soyar, işini görür. derinlik yoksunudur.

nikon'u canon'a bölersin,, tam bölünmez.... bölüm pentax olur,,kalan da kodak....

canon cocuktur, nikon coluktur, leica babadir, hasselblad anadir.

canon harranlıdır, nikon sendikalı

canon mahalle çetesidir, nikon aşiret.

canon üst düzey yetkili bir beyaz türktür, nikon bildiğin düz adam

canon q klavyedir, nikon f klavye.

afiap* ünvanlı büyük bir fotoğraf ustamız der ki; "bir minolta; üç nikon, beş canon eder." yani aralarında 2 birim fark varmış.

canon delidir, nikon yarım akıllı.

canon dünyevidir, nikon ilahi.

canon ceker, nikon cektigini zanneder

canon bjk çarşı'dır, nikon'u bilemiyecem.

canonu baban kullaniyordur, nikon'u kankanin babasi.(benim durumumda aynen boyle olmustu)

canon düzyazıdır, nikon ise şiir..

canon, aniden fotoğraf çeker; nikon, adeta resim çizer.

canon peşincidir, nikon veresiyeci.

canon sultanahmet'tir,nikon süleymaniye.

canon okan bayülgen'ken, nikon henri cartier bresson'dur...

önce can sonra canon'ken, nikon can'ın ta kendisidir...

canon slip giyer, nikon boxer.

canon canan'dir nikon nalan.

canon'un ne istediğini anlarsın derdini kolay anlatır, nikon'a tercüman tutarsın, tercümana da ayrı tercüman...

canon metroseksueldir, nikon heteroseksuel.

canon dijital teknoloji ve dijital imajin kalitesi konularinda nikona fena halde fark atmistir; nikon ve nikoncular aralarindaki ask yuzunden bunun farkinda bile degillerdir. onlar baska bi dunyadadir.

canon der kalk gidelim eve, nikon der otur bok mu var.

canon sosyal demokrat, nikon komunisttir.

canon ferrari'dir, nikon lamborghini.

canon herseyi dogru yapan sansli ve mutlu kisidir, nikon kisin gripten yazin pisikten kurtulamayan murphy*'dir.

canon plazada calisir, nikon evinde.

canon yakisikli ama pictir, nikon iyi aile evladidir, picligi sadece dilindedir.

canon martinisini stirred icer, nikon shaken.

(canon belediye otobusudur, nikon dolmus.

canon yol bilir, nikon yordam.

canon rolling stone'dur, nikon roll.

canon barbardır, nikon medeni.

canon national geographic okur, nikon atlas.

canon hungur hungur aglar, nikon'nun yanagindan iki damla agirca suzulur.

canon adana yer, nikon kuzu sis.

canon sampanya icer, nikon kirmizi sarap.

canon yerden isitmali villa, nikon somineli dag evidir.

canon magrurdur, nikon "benden buyuk allah var" der.

canon takunya giyer, nikon şıpıdık terlik.

canon emekli olunca yaptigi yatirimlarin kaymagini yer, nikon maas kuyrugunda bekler.

canon panama kanalidir, nikon cebelitarik bogazi.

canon parmak arasi terlik giyer, nikon bildigin terlik.

canon seksidir nikon zeki...

ikisi de lazim sanki!

canon yemegin etini yer, nikon suyuna ekmek basar.

canon tabaginda yemek birakmaz, nikon tencerenin icinden pilavi kasiklar.

canon iğneler, nikon küfreder.

canon el öper, nikon el öptürür.

canon winston light içer, nikon nargile.

canon kızdırılabilir, nikon kızdırılmaz, tersi kötüdür.

canon bara gider, nikol fasıla.

canon fıkra anlatır, nikon eşşek şakası yapar.

canon yalnız yaşar, nikon eve gelirken ekmek alır.

canon içinden davulcuya söver, nikon oruç tutmaz.

canon diyet yapar, nikon kilo almaz.

canon avrupa sinemasını takip eder, nikon bira içerek maç seyreder.

canon'un lensleri iyidir, güzel fotoğraf çeker. nikon, lensleri üretir; canon'a satar. kendine de daha iyilerini saklar. daha güzel fotoğraf çeker.

canon elde yer, nikon paket yaptırır.

canon facebook'tur fena halde günceldir, eğlenceli ve renklidir, nikon ekşi sözlüktür, kutsaldır bilgidir kaynaktır.

canonun donu kıçının arasına kaçar umrunda olmaz, yürümeye devam eder; nikon tik sahibidir,ottan boktan huylanır.

canon suçu başkasına atar, nikon sessiz osurur.

canon diş ipi kullanır, nikon kürdan.

canon üçü bir aradadır, nikonun mizacı araya girmeye uygun değildir, yalnızdır.

canon zenginin malidir, nikon zugurt.

canon kabadır, nikon efendi.

canon seni kınar, nikon sana laflar hazırlar.

canon nonda'dır, nikon koné.

önce canon sonra nikondur.

canonda her harf esit yer kaplar, nikonda i siritir.

canon bira içer, nikon rakı.

daglar canon'nun, ferman nikon'nundur.

canon her çarpım tablosu sorusunda sıranın altından parmak hesabı yapar, nikon ezberden yapıştırır cevabı.

canon serseri mayındır, nikon ayranı tuzlu içer.

http://www.youtube.com/watch?v=_auyvz89axg

canon - nikon ikilisi arasindaki farklar mercedes - bmw, ferrari - lamborgihini yada hamburger - pizza ikililerinin arasindaki farklara benzetilebilir. her ikiside agzinizin suyunu akitir ancak secim size kalmistir. iciniz hangisiyle rahat edecekse onu secersiniz. ancak bir de rolls royce vardir yada bogaza karsi yenen nezih bir yemek. onun icin (bkz: leica)

canon'un yarısı can-beş 'tir, nikon'un yarısı nik-beş'tir.

canon yüzükleri kardeşliğidir, nikon mahalle komşuluğu.

canon asi'dir, nikon uysal.

canon bmw'dir, nikon mercedes.

canon samsung'dur, nikon nokia

canon mundardir, nikon ciger.

erkek gözü ile söylüyorum: nikon kadındır, canon travesti.
(canon en fazla iki kadeh smirnoff içer*, nikon oturdu mu 2 şişe tekirdağı devirir, bana mısın demez*.

canon, starbucks'tır; daha uygun fiyata en azından okuyabildiğin kahve adlarından birini seçerek karton kutuda alıp, tahta masalara oturup keyifle içebilmektir.

nikon, gloria jean's'tir; minik minik kibar olma telaşındaki masalarına oturup adlarını dahi okuyamadığın kahvelere büyük paralar bayılıp, kahvenin sıcaklığını daha içemeden porselen ve küçük fincanlarda kaybetmektir. bu esnada süslü püslü kadınlarla sözümona maço, kendini bir şey sanan adamları kendine manzara edinmek zorunda kalmaktır.

aynı özelliklere sahip iki fotoğraf makinası aynı fiyata sahip ise canon değil, nikon seçilir..

canon "kanon" şeklinde okunur, nikon yazıldığı gibi.

canon un kurumsal rengi kırmızıdır, nikonun sarı.

canon yargıtaydır, nikon asliye ceza mahkemesi

canon ali şen'dir, yanagindan saglik fiskirir, her daim güler, vitrindir herşeyden önce, kalabaliklari sever, oysa yanina yaklasmak zordur. nikon ise süleyman seba'dir, sirtinda pardesüsü, boynunda kaskolu, agzinda sigarasi, akaretlerden tek basina cikarken rastlayabileceginiz kadar yalniz, samimi ve yakininizdadir.

halen daha öğrenemediğimiz farklar. bize aktarılan 300+ fark arasında #10555428 haricinde dişe dokunur tek bilgi yok. yok efendim nikon mercimek çorbasıymış, canon bok. canon nuri alço'ymuş nikon f klavye.
olsa olsa üzerlerinde nikon ve canon pazarlama uzmanları tarafından veri madenciliği yapılmaya değer farklardır.

ingiliz alfabesine gore canon'daki harflerin alfabedeki sira numaralari toplami 47'dir, nikon'un ise 64'tur.

canon pratiktir, sallama çaydır,içip hemen kaçmak gerek, nicon ise zahmetli ve nazlıdır,fakat demleme çaydır,ikindi güneşinde gerilip tadını çıkarmak gerek.

canon başta ucuzdur, aksesuarları pahalıdır.
nikon başta pahalıdır, aksesuarları ucuzdur.

bunun dışındakiler kişisel hislerdir ki bunlar kişiden kişiye değişir, dolayısıyla diğer genellemeler çok kısıtlı bir kesime hitap eder.

canon gibson'dır, nikon fender'dir.

burada da epeyce incelenmis:

http://www.flickr.com/...l/discuss/72157603517077274/

canon teksas'tır, nikon tommiks.

canon audi rs4'tür, nikon bmw m3.

canon sunger bob'dur, nikon tsubasa.
canon los angeles galaxy 'dir, nikon nankatsu

canon yönlendirilmeyi sever, nikon yönlendirmeyi

bi boka yaramayan karşılaştırmalardır.

burda "nikon sülfürük asittir, canon potasyum karbonhidrattır" tadında, -evet belki ekstrem bir örnek oldu ama- örnek verilen eşya/madde'lerin de okuyucuların çoğunluğu tarafından özellikleri, iyi/kötü yanları bilinmeyen, sadece örnek verenin bildiği yada kendine göre yorumladığı şeyler olması nedeniyle bi boka yaramayan karşılaştırmalardır.

haa unutmadan;

canon bobby vinton'dır, nikon john denver.

canon nikon'dur, nikon da canon.

2007 yilboyunca japonyadaki dslr satislarinda daha az pahali model uretimiyle nikon ilk kez canon'u gecmistir... artik aradaki fark pahalilik ve daha az pahaliliktir.
japonya piyasasinda 2007 yilindaki ilk 3 sira da soyle
1- nikon: % 43.8
2- canon: % 40
3- pentax: % 5.8

yeni doğan bebek nikonlar (d80, d300, d3 vs) abilerinin (f2, fm2, fm3a vs) eskimislerini giyebilirler. vefalidir o yuzden nikon. sana yeniden para harcatmaz.

oysa yenin doğan canonlara (eos 5d, eos 20d vs) yeni elbise almak zorundasiniz. abilerinin (ae1, a1 vs vs) eskimis giysileri onlara olmaz. benden bir daha malzeme al der. cebine zarardır.

aynen futbolda olduğu üzere her ikisinin de fanatikleri vardır ve iki cihan bir araya gelse diğer markanın ürününü almaz. bir de orta yolcular vardır ki bunlar body olarak nikon, lens olarak canon alarak ortalığı bulandırırlar kanımca...
canon piyasaya bir ürün sürer bir sene dolmadan başka bir ürün daha sürerek bir önceki ürününü tamamen öldürür. nikon'un hemen hemen her modeli kendi içinde bir bütündür. bir nikon bir ömür yeter size. sizin fotoğraftaki profesyonelliğinize göre modelleri vardır nikonun. siz kendinizi geliştirdikçe nikonu da değiştirmek gerekir. gayet rahat söyleyebilirim ki nikonlar fotoğrafta level belirleyicidir. canon ise ıhhh yani.....

canon fırlamadır , nikon beyfendi..

canon yumuşak (focusa sahip) tır. nikon sert (focusa sahip) tır.

canon kullanıcısına ilham verir, coşturur, nikon sert ve çekici görünümlü bir kadın gibi keşfedilmeyi bekler

canon tıkaçtır, nikon anaç'tır.

canon audi'dir nikon mercedes'tir.

canon mcdonald s 'dır, nikon burger king

canon ülker'dir, nikon eti

canon kahvesini sütlü içer, nikon sade takılır

canon şemsiye kullanır, nikon yağmurda ıslanmayı sever

canon pop dinler, nikon rock takılır...

canon julius caesar 'in o eski roma'sıdır,nikon ise antik yunan.

canon önden güzeldir, nikon arkadan

yanlış anlayabilecek olanlar için:

canon fotoğrafı çekilene güzeldir, nikon fotoğrafı çekene.

canon lüks restauranttır, nikon esnaf lokantası.

canon çakma giyinir, nikon un annesi diker.

canon'un mali nikon'un cenesini yorar.

bodrum canon'dur, nikon kaş.

"ha canan ha nihan farketmez, ikisinde de kuku var" ® copyright by druid

canon saclarini punk yapmistir, nikon briyatinli gezer.

nikon photoshopsa canon paintshop produr.

canon imaging ise nikon photographingdir

canon lost'tur, nikon damages.

canon hafiftir nikon ağır

canon hızlıdır nikon yavaş

canon küçüktür nikon büyük

canon maddesinden dolayı daha adi izlenimi verir ele nikon ise sağlamdır

bu yüzden canon spor fotoğrafları (basketbol maçı vs) çekmek için idealdir nikon ise savaş fotoğrafçılarının tercihidir

canon -fotoğraflarında tam tersi gibi görünse de- daha özensiz bir tasarıma sahiptir nikonun ise tasarımı kıvrımları daha şıktır

canon bilmeyene sadece sıradan bir makinenin biraz büyüğü gibi görününr nikon ise ilk bakışta ben çok profesyonel bir makineyim imajı vererek kendini ilahlaştırtır

canon daha popülerizedir nikon ise ağır abidir anlayanına hitap eder

canonun kullanımı daha pratiktir nikon ise anlayanına hitap eder

canon buram buram amerika kokar nikon ise japon ekolünü yansıtır

canon reklamla kendini iyi pazarlar nikon ise o konuda yaya kalır

sonuçta canon boynuzdur nikon ise kulak

canon € ile satılırken nikon $ ile satılır.

full frame kullanıcıları dışında bunca zamandır baktığım forumlarda gözlemlediğim durum şudur:

canon kullanıcıları sürekli konu açar konuşur.nikon kullanıcılarından haber almak zordur.az laf çok iş prensibini benimserler

canon joy fmdir, nikon power xl

yeni başlanırken -üç beş de tecrübe varsa- her ikisi de ele alınır. biraz kurcalanır, fotoğraf çekilir. özelliklerine bakılır, fiyatı irdelenir. modelleri karşılaştırılır.
sonra genel mantıksız hissiyata ve ele oturmasına göre bir tanesi seçilir alınır. ikisi de iyidir, hâttâ minolta da iyidir, sony alpha da güzel olabilir. olay bağlanır birisi alınır eve getirilir. her yeni lens alındığında bu marka ve tarz bağı pekişir, evlilik derinleşir.

ben nikon diye girdim bu olaya. seviyorum mereti, aramız iyi. artık canon slr kullanırsam elime ters geliyor. galiba olay daha çok tercih ve akabinde alışkanlık.

canon diablo 2 esnafidir, nikon age of empires koylusu.

canon kızartmadır, nikon ızgara..

canon doğala özdeş aroma, nikon taze sıkılmış portakal suyudur.

biri* artik digeri* tarafindan outclass edilmistir.

http://www.youtube.com/watch?v=rkwqqrjxbmc

canon paladindir, nikon necromancer.

canon brezilya'dır, nikon hollanda.
(bkz: futbol)

canon quartz saatlere,
nikon automatic saatlere benzer.

canon swatch gibidir, nikon omega.

d300e kadar nikon un, en azindan digitalde, canonun 1 2 adim gerisinden geldigi herkes tarafnidna kabul edilen bir gercektir. canon cmos sensorun ccd sensore olan ustunlugu ve nikon un ccd de israri yuzunden, yuksek iso larda cok cok daha az gurultu* vermekte, renk processing i de daha sature olmaktaydi. ayrica nikon, yine sensor seciminin getirisi (daha dogrusu goturusu) oldugu dusunulecek sekilde, sharpnessda da daha vasat sonuc vermekte idi (bkz: d200). yine d200deki baska bir problem de shadow detail dusukluguydu (golgelerde noise cok artiyor, cok farkli exposed bolgeler iceren karelerde, golgeleri temizlemeden perfect resim elde edilemiyordu).

sonra d300 geldi.

nereye bakarsaniz bakin, ken rockwell, by thom, dpreview vs, herkes yni seyi soyluyor. nikon, aradaki farki kapadi, o da one gecti demezsek.

prosumer kategorisinde dx 18-200 vr ii gibi bir lens ve pro segmentindeki d3 un neredeyse her ozelligini barindiran d300. iste nikon.

edit: nikon d700den bihaber aged gidip eos5 e kendi segmentinde rakip yok demis keriz aged. bak bak..

canon magandadır, küfürlü konuşur,
nikon terbiyelidir, inceden ayar verir.

canon'un izmir'de teknik servisi yoktur, nikon'un vardir.

bu farkin ne kadar onemli oldugu catlak ekraniniz gotunuze girmeden anlayamayabiliyorsunuz.

benjamin linus nikon kullanır, ben canon.

canon leonard cohendir , nikon ismail yk

canon here it is dir boogie street tir , nikon bas gaza aşkım bas gazaaaa....

canon'un ae-1'ini isterim, nikon'un d40'ını.

leica'nın pekte umrunda olmayan farklardır.

nikon pişirir canon yer pentax ise hani bana hani bana der

genellikle dünya genelinde 200 dölar, yurtta ise 400 ytl civarındadır bu fark!

misal canon sik100'ü çıkartır piyasaya, birkaç ay sonra nikon kuku70'i sürer piyasaya; ha işte fark 200 dölardır arasındaki. sony piyasaya hakim olmaya karar verene kadar bu böyle sürecektir ki o zaman da sadık nikon ve canon müdavinleri dışında pek kimseyi ilgilendirmeyecektir bu münaşaka.

canon madonna'dır, nikon beatles.

canon ile nikon arasında neredeyse hiçbir fark olmadığını bilen mühendislerinin isimleridir heralde.

john, edward nikon'da,
raymond, jack canon'da.

canon john mccain'dir, nikon barack obama.

canon t1000dir*, nikon t1000bir*. ya da tam tersi.

canon farkı bir türlü öğrenemeyendir, nikon farkı bilen ve önemseyen.

canon fatih terimdir, nikon osman tanburacı

canon mustafadır nikon mustafa kemal atatürk

imza : bir canoncu

canon aydır, nikon dünya.

nikon iyi bir fotoğraf makinasıdır, canon sanat ve mühendislik şaheseridir...

canon'un resmi sitesinden gelen edit:

" the canon eos-1ds mark iii is an engineering tour de force which, true to the eos-1 legacy, redefines the state of the art in no uncertain terms."

canon elmalı diş macunudur, nikon çürüklere karşı tam koruma.

canon yenidir, nikon eski
canon havalidir, nikon karizmatik
canon haytektir, nikon tektir,
canonla kiza hava atarsiniz, nikonla kizi kaparsiniz,
canon fotograf ceker, nikon ceviz kirar
canon super fotograf ceker, nikon ceker bi de orta kahve soyler
canon isildar, nikon karadir

bi de en onemlisi canon nikondan daha iyi fotograf ceker, ama nikon kedi gibi kendisini oksatir mirildanir kendisini oyle bir sevdirirki oyle bir sevgiyle cekersiniz ki fotografi ondan iyisi olmaz...

ha gercekci olacak isek once canon kesfeder ama nikon yapilabilecek en iyi hale gelene kadar o teknolojiyi kullanmaz... yani nikon bir sey yapiyorsa o calisiyordur... iste canon ile nikon arasindaki fark budur... bir de nikon dunyanin en basarili arayuzune sahip fotograf makinasini üretir... bu nedenle spor fotografcilari haric (o kadar objektif takimini plastikten uretmeye ne gerek var demis zamaninda nikon) butun profesyoneller nikon der...

edit: aklima geldi bi de moda fotografcilari surekli makinayi ellerinden dusurmediklerinden gulle kivami nikonla calisamazlar...

canon doğal gaz zammıdır, nikon elektrik zammı.

canon'un giriş seviyesi d-slr'ları nikon'unkinden daha iyidir.
canon benimdir, nikon onların. *

canon tekiladir, nikon votka. ikisi beraber ise mahserin 5 shootlisi. uv, yeah.

bi de bi de
efes dark var. kiyaslanamaz, harikadir. hasselblad e benzer...
yamulmuyorsam okan bayulgen in elinde gorduydum hasselblad, sinirlendim. var paran alirsin tabi. ver bi tur bakalim, biz de binelim...

türkiyenin anonim kuşları (www.trakus.org) adlı sitede bu farklar kuş fotoğrafçıları arasında esprili manilelerle dile getirilmiştir.

yukarı osetyadadır savaş
kim demiş nikon yavaş
karadağda gezer türlü alamecek
uçarlara teker teker sıra gelecek

devamı için:
http://www.trakus.org/.../uye/?fsx=2fsdl15@d&idx=9335

edit:fotoğrafın altında sonlara doğru iyi maniler var.

canon'u eline alınca "hmm hafifmiş..." dersin,
nikon'da ise "hey yavrum maşallah!".

(bkz: ağırlık)
(bkz: grip)

not: başka yerlere çekmeye müsait oldu hemi. hmm.

canon rafael nadal'dır, nikon roger federer.

nikon tanju okansa, canon barış manço'dur.
nikon rakıysa, canon vodkadır.
nikon türk kahvesiyse, canon frappaccinodur.
nikon nevizadeyse, canon bebek'tir.
nikon yağmurlu istanbuldur, canon güneşli izmir.

canon huysuz virjin'dir,
nikon seyfi dursunoğlu.

canon'un şu an boyle bir karşılaştırmada adının geçiyor olması bile bence kendileri için gurur kaynağı olmalıdır. zira d-slr ler çıkmadan önce böyle bir karşılaştırma yapmak abesti. nikon'un slr leri çoktan efsane olmuştur. (bkz: nikon fm), (bkz: nikon fm2), (bkz: nikon fe2) ve tabii ki (bkz: nikon f3)

canon yumurtadır, nikon tavuk.

amazon'un satış rakamlarına bakarak şu sonuçlar elde edilebilir :

en çok satılanlar listesinde top 10'a bakarsak
dijital fotoğraf makinelerinde 9 tane canon, 1 tane nikon görüyoruz.
slr'larda ise 5 tane canon 4 tane nikon görüyoruz. (biri de sony)

sadece bu satışları baz alarak söyleyebiliriz ki slr söz konusu olduğunda yani fotoğrafçılığa profesyonel olarak yaklaşanlar için canon ve nikon arasında çok büyük bir fark yok. kimse kimseden üstün değil. her ikisinin de ayrı özgün özellikleri vardır.
ama iş dijital fotoğraf makinelerine geldiğinde canon'un bariz üstünlüğü var. (sony cybershot listede bile yok!)

canon 3310 dur, nikon 5110

canon edidir nikon büdü şeklinde fotoğraf forumlarında sık sık karşılaştığımız farklardır. analogdan dijitale geçişle değil, slr makinelerin dijitalle birlikte daha çok tüketici ürünü çıkarması ile birlikte bu makine sahiplerinin artık kendilerini kandırması haline gelmiş sözde farklardır. plastik gövdeli, vizöründen feragat edilmiş, şu kadar hafif-bu kadar küçük şeklinde reklamları yapılan tüketici odaklı makinelerden karakter beklemek ve bekletmek bu pazarın bir stratejisidir. leica, dijitallerde hala manuel hala zoom objektife uygun olmayan makinelerle belirli bir kimliğin karakterin takipçisidir. ancak bu makinelere verilen parayı veren kişinin de bu kimliklere pek az ihtiyacı olur. artık itibar edilmemesi gereken farklardır.

nikenle kanırtanın arasındaki farklardır.

evet, biri nikerken digeri kanırtır ama ikisini de elinize alıp gözünüze dayamadan hangisini seçeceginizi bilemezsiniz** ve fekat şurası kesindir ki sonuçta her ikisi de ev ekonomisini kökünden ve şiddetle sallar. bakiniz ben şahsen aldım elime, gözüme de dayadım, sonra nikeni kanırtana tercih ettim*

kullandigim makine canondur, ama sevdigim makine nikondur.

benim makinem canon´dur, ev arkadasimin ki nikon. ikisi yanyanayken süperdir. farkını ancak böyle anlayabilirsiniz.

canon'un deklansor sesi berbattir.
nikon'un karizmadir.

nikon uçak kalkarken çamdan dışarı bakar, canon kemerini sıkar.

(bkz: canon mu döver nikon mu)

canon makina ise nikonda makinadır.
fakat, aradaki farklara gelecek olursak, bu markalardan birinden birini almayı düşünen bünyelere faide sağlamak amacıyla olay yerinden bildiriyorum. çok satan iyidir mantığındaki genç bünyeler, buradan sonrasını okumayıp direkt canon satış merkezine koşabilirler. fakat biliniz, bildiriniz. nikon elinize aldığınızdan itibaren sizi gerçek bir fotoğrafçı yapan detaylara sahiptir. zordur, kullanıcı dostuda olmayabilir yeri geldiğinde. zira herkes kullansın diye yapılmadı. ben bir fotoğrafçıyım, olacağım diyen bünyelere şiddetle tavsiye ederim efendim. illede karşılaştırma bekleyen bünyelere;

canon herkesin gittiği ıssız adam filmi ise nikon zeki demirkubuz filmleridir.

canon kırmızı beyazdır, nikon siyah sarı.
(bkz: logo)
(bkz: marka kimliği)

nikon benimdir, canon kuzenin

ca ile ik

canon para verip alarak, nikon arkadastan alip kullandigimdir

canon euro, nikon dolar olarak satılır.

nikon genelde düğün fotoğrafçıları için idealdir flash la canondan daha iyi çekiyormuş.. canon sa gündüz fotoları için idealmiş..
(merak ediyorum acaba isimlerinde bu benzerlik olmasa bu rekabet olurmuydu..)

canon alanlar : "aldım çünkü canon."
nikon alanlar : "aldım çünkü nikon." der. başka da bir farkı yoktur. birinin artısı diğerinin eksisini kapatır başka bir eksiğiyle veya tam tersi ama sonuç ikisini birden alın beraber kullanın.

ikisi arasında bariz farklar olabilir ve bu yine iki markanın, ayrı modellerine göre farklılık gösterir. "nikon, daldan dala uçmaktır.", "canon, dalda elma gibi durmaktır" benzetmelerine katılmamakla beraber, hangisini kullanırsanız kullanın, uçmanın da, durmanın da makinayı kullanan ile doğru orantılı olduğu dslr makinalarıdır.

canon ile nikon arasindaki benzerliklerden cok daha azdir.
(bkz: pentax/#14778053)

canon'un powershot isimli serisi nikon'un coolpix'i ile karsilastirildiginda isim babinda kulaga daha "baba" gelmekte sanki.

toyota ile nissan arasindakiler kadardir en fazla. mercedes, rolls royce, bentley, aston martin falan demiyorum bak. o lige ait degiller. haybeye yormayin kendinizi. iyi surusler dilerim size.

diğerini tecrübe etmeden herkesin kendi kullandığında önemli gördüğü tamamen kullanıcıya has detaylardır."ben nikon'umun sesini seviyorum o zaman nikon daha üstündür", "yok ben canonumu seviyorum onun vizörü tam benim gözüme göre ,canon ezer geçer" demektir.

abesle iştigaldir,

(bkz: leica)
(bkz: hasselblad)
(bkz: sinar)

nikonu insanlar, canonu ise meerkatlar kullanır
http://img.dailymail.co.uk/...katsnapswns_468x654.jpg

canon umberto eco'dur,
nikon james joyce.

sanildiginin aksine cok sayida olan detaylardir

canon fenerbahcedir - nikon galatasaray

#hvdn/sudan' tarafından 16.01.2009 01:37:48 tarihinde düzenlendi.

#hvdn/sudan' tarafından 23.01.2009 01:40:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Ocak 2009, 01:19 - İp: 78.***.**4.144
gencmenn
gencmenn (üye)
Almanya / Amatör

can acik yani canon , cana yakin yani . nik on üye online canon sitesine bakiyo yani...

Tarih: 16 Ocak 2009, 02:28 - İp: 90.***.**2.56
drvolki
drvolki (üye)
Ankara / Meraklı

Abicim eline sağlık.
iverson/nowitzki yorumu herşeyi açıklıyor bence

Tarih: 16 Ocak 2009, 09:52 - İp: 193.***.**9.53
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

hepsini okuyacak şevkim yoktu.
ama son cümleyi kaçırmadım

canon fenerbahcedir

Tarih: 16 Ocak 2009, 16:43 - İp: 88.***.**0.75
n.f.a
n.f.a (üye)
Ankara / Amatör

birşey sorabilirmiyim...karar veremedimde...Canon mu Nikon mu?

Tarih: 17 Ocak 2009, 18:56 - İp: 78.***.**2.6
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

Elbette Canon. Çünkü Fenerbakçeli

Tarih: 17 Ocak 2009, 20:49 - İp: 78.***.**8.227
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

son cümleye takıldım ben de...

hem nikonum, hem fenerbahçe

Tarih: 17 Ocak 2009, 21:36 - İp: 81.***.**9.188
hvdn/sudan
hvdn/sudan (üye)
İstanbul / Amatör

sileceğim bu son cümleyi olamazki ama Fotoğraf sitesinde bile cimbom-fener.
Hani aslan Canoncular Hani kaplan Nikoncular. Yok galiba tam tersiydi.
Aslan Nikon Kanarya Canon.
Ya off hepsi karıştı işte....

#hvdn/sudan' tarafından 17.01.2009 22:35:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Ocak 2009, 22:34 - İp: 78.***.**4.144
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

Niye siliyorsunuz . En güzeli son cümle. Bak herkesin aklında son cümle kalmış.

Tarih: 17 Ocak 2009, 23:31 - İp: 78.***.**8.227
jimbo
jimbo (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon, ikon.dur.

Tarih: 27 Ocak 2009, 20:16 - İp: 88.***.**1.101
jimbo
jimbo (üye)
İstanbul / Amatör

ÖZETLERSEK:

Canon vs. Nikon Geyiği:

Canon süslüdür, Nikon sade

Canon delişmen ve duygusaldır, Nikon akılcı ve gerçekçi

Canon hafiftir, Nikon ağır

Canon yenilikçidir, Nikon tutucu

Canon modadır, Nikon klasik

Canon şakacı ve neşelidir, Nikon ciddi ve hüzünlü

Canon abartıcıdır, Nikon doğrucu

Canon gelişmelere açık ve atılgandır, Nikon tedbirli ve temkinli

Canon yamalı bohçadır, biraz ondan biraz bundan almayı sever,
Nikon yekpare gövdeleri sever, karışık olaylardan hazzetmez

Canon sıcaktır, Nikon cool

Canon modayı takip eder, Nikon modadan uzak durur

Canon alıngandır, Nikon aldırmaz

Canon sabırsızdır, Nikon sabır taşı

Canon gevezedir, Nikon fazla konuşmaz

Canon moderndir, Nikon klasik

Canon reklama önem verir, Nikon reklamı sevmez

Canon çok eşlidir, Nikon tek eşli

Canon bilimkurgu ve polisiye edebiyatı sever, aşk romanları okur, çizgi romanlara bayılır
Nikon klasiklerden vazgeçmez, deneme kitapları okur, belgesel filmlere takılır

Canon quentin tarantino'dur, Nikon akira kurosawa

Canon ideal sevgili gibidir, Nikon evlenilecek insan...

Nikon varsa Canon yoktur, Canon varsa Nikon yoktur.

Nikon la başlayan Nikonla Canonla başlayan Canonla devam eder.

ikisi de japonyada birer aile firmasıdır ama kültürleri çok farklıdır. Canon ağırlığını pazarlama ve satış üzerine vermiş bir firmadır, Nikon'un kalbi ise mühendisliktir. bu yüzden Canon'un çok daha iyi ve uyumlu reklam kampanyaları yürütüp daha fazla fotograf makinası satarken, Nikon da en az Canon kadar iyi kameralar yapıp tüketicilere iyi pazarlayamaz, o yüzden daha az satar

Canon fakir cocugudur, Nikon burjuvadir.

Canon biradır, Nikon şarap.

Canon yereldir, Nikon evrensel: Canon makinelerin isimleri ülkeden ülkeye değişir, Nikon'un değişmez.

Canon okumayı, Nikon yazmayı sever.

Canon bakar, Nikon görür.

Canon dergi, Nikon kitap gibidir.

Canon sevgi'dir, Nikon aşk.

Canon bol sütlü ve bol şekerli, Nikon sütsüz ve şekersiz koyu bir kahveye benzer.

Canon sicak bir havada kesilmis soguk bir karpuz gibidir.
Nikon cok soguk bir havada icilen simsicak bir kahve gibidir.

Canon almanya'dan gelen zengin kuzendir, Nikon beraber büyüdüğünüz can dosttur..

Canon sevgidir, Nikon ihtiras.

Canon Bodrum’dur, Nikon Marmaris

Canon'un hedef kitlesi öğrenciler ve turistler, Nikon’unki ise ustalar ve fotografçılardır.

Canon daha hafif ama geniştir, Nikon ağırl ancak daha küçüktür.

Modaseverler ve modernistler Canon’cudur;
minimalistler ve mükemmeliyetçiler Nikon'cudur

Canon Tarkan, Nikon Sezen Aksu’dur.

Canon kestiğimiz muhteşem vücutlu ama karakterini bilmediğimiz kadınlardır,
Nikon evde hayatımızı paylaşan, tanıdığımız ve içten bağlılık duyduğumuz kadındır.

Canon "da vinci şifresi"dir, Nikon "suç ve ceza"

Canon teknisyendir, Nikon mühendis.

Canon popülerdir, tikidir, pumadır, gençtir,
Nikon tecrübedir, geçmişine bağlıdır, orta yaşın üstündedir

Nikon sadece fotograf makinesi ve aksesuarlari üretir... Canon'un üretmedigi bir ben kaldim...

Canon ericsson dur, Nikon nokia.

Canon linuxdur, Nikon microsoft.

Canonla başlanır Nikonla devam edilir.

Canon heyecan vericidir, Nikon tatmin edici.

Canon zıplayarak koşar, Nikon koşarak zıplar.

Canon hamburger dir, Nikon zeytinyagli yaprak sarmasi

Canon 3-5-2 oynatır, Nikon 4-4-2.

Canon Paul Mccartney’dir, Nikon John Lennon

Nikon padişahınsa Canon bizimdir.

Canon fırlamadır, zırt pırt bozulur, sürekli sorun çıkarır, servisi saç baş yoldurur;
Nikon efendidir, paşa paşa çalışır.

Canonlar protestan, Nikonlar katoliktir.

Nikon renktir, kontrasttir, alan derinligidir, isiktir, golgedir, herseydir... Canon ise diger markalardan iyi bir fotograf makinasidir...

Canon düz duvara tırmanır, Nikon havada ters takla atar.

Nikon Adidas, Canon Nike'dır.

Canon foto muhabiridir, Nikon fotoğraf sanatçısı.

Canon heyecan verir sevgi ister, Nikon heyecanını alır tecrübe ister

Canon arzulanır, Nikon kıskanılır

Canon taze başlangıçlar için, Nikon başarılı sonuçlar için.

"you can Canon, but you can't Nikon"

Canon Corsa, Nikon Corona

Nikonun gönlü yara , Canon.un bahtı kara
Canon.sa vur saza, Nikon.sa bas gaza

Canon işyerinde masanın üstünde duran cola bardağıdır, Nikon masanın altında duran şarap kadehi.

Türk ordusu Nikon kullanır. Canon kullanmaz.

Canon Brad Pitt.tir, Nikon Robert De Niro

Canon iştir, Nikon zevk.

Canon Pepsi'dir, Nikon Coca Cola.

Canon tanrıçadır, Nikon tanrı.

Canon sütlü çikolatadır, Nikon da bitter çikolata.

Nikon satrançtır, Canon poker.

Canon Marilyn Monroe'dur, Nikon Margaret Thatcher.

Herkes Canon kullanır, profesyoneller ise Nikon.

"Canı, Canon'u, butun varımı alsın da huda
etmesin tek Nikon'umdan beni dunyada cuda."

Canon mayodur, Nikon bikini.

Canonla eğlenilir, Nikonla evlenilir.

Canon hoslandigi ile beraber olur, Nikon evlenmeden olmaz der

Canon hafif mesreptir, Nikon hanımefendi

Canon düzyazıdır, Nikon ise şiir..

Canon, aniden fotoğraf çeker; Nikon, adeta resim çizer.

Canon Sultanahmet'tir, Nikon Süleymaniye.

Canon slip giyer, Nikon boxer.

Canon canan'dir Nikon nalan.

Canon seksidir Nikon zeki.

Canon bira içer, Nikon rakı.

Daglar Canon'nun, ferman Nikon'nundur.

Canon BMW'dir, Nikon Mercedes.

Yeni doğan bebek Nikonlar (d80, d300, d3 vs) abilerinin (f2, fm2, fm3a vs) eskimislerini giyebilirler. vefalidir o yuzden Nikon. sana yeniden para harcatmaz.

Oysa yenin doğan Canonlara (eos 5d, eos 20d vs) yeni elbise almak zorundasiniz. abilerinin (ae1, a1 vs vs) eskimis giysileri onlara olmaz. benden bir daha malzeme al der. cebine zarardır.

Canon fırlamadır , Nikon beyfendi..

Canon kahvesini sütlü içer, Nikon sade takılır

Canon şemsiye kullanır, Nikon yağmurda ıslanmayı sever

Canon fotoğrafı çekilene güzeldir, Nikon fotoğrafı çekene.

Canon lüks restauranttır, Nikon esnaf lokantası.

Canon çakma giyinir, Nikon’un annesi diker.

Canon'un malı Nikon'un çenesini yorar.

Canon € ile satılırken Nikon $ ile satılır.

Canon'un İzmir'de teknik servisi yoktur, Nikon'un vardir.

Canon'un ae-1'ini isterim, Nikon'un d40'ını.

Canon Madonna'dır, Nikon Beatles.
Canon John Mccain'dir, Nikon Barack Obama.

Canonla kiza hava atarsiniz, Nikonla kizi kaparsiniz,

Canon Rafael Nadal'dır, Nikon Roger Federer.

Nikon Tanju Okan’sa, Canon Barış Manço'dur.
Nikon rakıysa, Canon vodkadır.
Nikon Türk kahvesiyse, Canon frappaccinodur.
Nikon Nevizadeyse, Canon Bebek'tir.
Nikon yağmurlu Istanbul’dur, Canon güneşli izmir.

Canon edidir Nikon büdü

Kullandigim makine Canondur, ama sevdigim makine Nikondur.

Canon'un deklansor sesi berbattir, Nikon'un karizmadir.

Canon Al pacino’dur, Nikon Robert De Niro.

Canon Brad Pitt’tir, Nikon Guy Pearce

Canon Angelina Jolie, Nikon Jodie Foster

Canon havalidir, Nikon karizmatik

Canon Nikon.dur, Nikon da Canon.

Tarih: 10 Şubat 2009, 22:46 - İp: 85.***.**1.153