sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

Çalıntı Fotoğraf (14. 07. 2012)

http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=520919

TIKLAYINIZ

http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=520892

TIKLAYINIZ

Emek hırsızlığı artık çok mühim değilmiş gibi, çünkü kimsenin umurunda değil. Böyle değildi bundan 2-3 yıl öncesine kadar. Evet yine oluyodu, fakat bu kadar değildi. Galeriyi biraz incelesem daha neler bulurum Allah bilir.

İyi kötü bu sitede ki herkes fotoğrafla ilgilenmekte, çalıntı fotoğrafları bulmak, farketmek o kadar da zor değil. İşin açığı kiseinin umurunda değil artık. Herkes ''tebrikler'' i yapıştırıp kayboluyor fotoğraftan. Bu hale gelmek kötü, bir zamanlar bu olayların karşısında duranlar vardı artık yok! Ya herkes yıldı ya da fotoğraf artık eskisi gibi önemli değil.

#sansabosa' tarafından 14.07.2012 21:05:59 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Temmuz 2012, 21:03 - İp: 78.***.**0.18
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Hırsızları teşhir etmeye devam edin.
Bu utanmazları anlamaya imkan yok. Ne kazanılır ki ?

Tarih: 14 Temmuz 2012, 21:38 - İp: 85.***.**3.178
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

Herkes ''tebrikler'' i yapıştırıp kayboluyor

katılıyorum...

"tebrik korosu" ile çok uğraştım ama hiçbirinin umrunda olmadı...
bunu da umursayacaklarını sanmam...

Tarih: 14 Temmuz 2012, 22:22 - İp: 46.***.**9.255
sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

Çaldığı fotoğrafları silmiş ama ekran görüntüsünden haberi yok sanırım. Elbette silinecektir kendisi bu siteden.

Tarih: 15 Temmuz 2012, 00:41 - İp: 78.***.**5.90
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Gördün mü yaptığını bak Şansabosa - her fotoğraf için parçalanan onca edebiyet & çekim hikayeleri boşa gitti ...

Farkına vardım ki atlı/amcalı fotoğrafına yorum yapan - daha doğrusu eleştirenlerdenim - o zamana kadar da faulu yok. Arkasından eklediklerini kaçırmışım. O fotoğrafların aynı fotoğrafçıdan çıkamayacağının çakılacağını düşünememiş mi ?

Serenay Işık fotoğrafını da kendisinin çektiğinden şüpheliyim ...

#paperman' tarafından 15.07.2012 06:22:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Temmuz 2012, 06:07 - İp: 96.***.**5.17
art-dent
art-dent (üye)
İzmir / Amatör

Bu hırsız fotoğrafçılar çok ciddi bir konu aslında ve sanırım verilebilecek en güzel ceza da onları teşhir etmek olacaktır. Bu konuda yayın yapan bir blog'a denk gelmiştim. Facebook'ta kendisini (ç)alıntı fotoğraflarla "... photography" olarak tanıtan birçok kişiyi ortaya çıkardılar. Kadraj çalmak bir yana, başkasının çektiği fotoğraf ile portfolyo hazırlayıp, bu şekilde para kazanmak akıl alır gibi değil! O yüzden yılmayıp tek tek uğraşmak gerek bence.. Tebrikler sansabosa

Tarih: 16 Temmuz 2012, 01:45 - İp: 78.***.**6.90
sabuncu
sabuncu (üye)
İstanbul / Meraklı

bu çalıntı fotolarda üzerine tıklayınca exif bilgileri çıkıyor mu ?

Tarih: 16 Temmuz 2012, 09:19 - İp: 83.***.**7.179
siyahhh
siyahhh (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

ahaha şu kuşlarla ilgili resme bende yorum yapmıştım sol taraftan ışık sert gelmiş diye adamda ışığa yapacak bişi yok yazmıştı şimdi hadi buyur gülermisin ağlar mısın bende en temiz duygularımla o anda çekebileceğiniz en uygun şartlarda çekmişsiniz dir demiştim. vay be insan işin içinde kendini de görünce afallıyor. Şurda hırsızlık yapsan ve sana bravo dense ne olacak resmi beğenmesem dahi teşvik edici yorum yapıyorum. Kınıyorum.

Tarih: 23 Temmuz 2012, 14:03 - İp: 88.***.**0.38
  • 1