delii1566
delii1566 (üye)
İstanbul / Amatör

Ben Yetenek Sınavlarına Giricem

ben yetenek sınavlarına giricem bu sene güzel sanatların sinema tv bölümünün sınavlarına giricem ve yetenek sınavında fotoğraf ve fotoğrafçılık hakkında bikaç soru soruyolarmış ne gibi soru sorabilirler bana fotoğraf ve fotoğrafçılık hakkında bilgi verirmisiniz. şimdiden teşekkür ederim...

Tarih: 30 Mayıs 2007, 13:54 - İp: 85.***.**1.119
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Şimdi tek tek anlatmak imkansız. İnternetten eğitim cd leri programları bulursan daha doğru olur.

Mesela şu Naitonal Geographic Fotoğrafçılık Okulu cd leri meşhur.(4 cdlik) Ben şimdilik 1.cd nin ilk bölümünü geçtim 2 saatte ufkum değişti.

Tarih: 31 Mayıs 2007, 03:31 - İp: 144.***.**2.110
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

evet bende, benim yüklemiş olduğum national geographic eğitim cd sini öneririm...

işte link:

http://forum.netfotograf.com/photo_technics.asp?msg_id=20162

Tarih: 31 Mayıs 2007, 07:46 - İp: 88.***.**0.199
delii1566
delii1566 (üye)
İstanbul / Amatör

teşekkür ederimde fotoğraf ve fotoğrafçılıktan ne gibi sorular çıkabilir

Tarih: 31 Mayıs 2007, 12:59 - İp: 85.***.**1.119
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

enstante, diyafram, iso/asa, objektif, karanlık oda teknikleri, s-b fotoğraf gibi şeylerden çıkar kanımca... yada çekim teknikleri de olabilir. örneğin gece saat 10 civarında bilmem ne yeri hangi ayarlarda çekilir gibi de olabilir...

Tarih: 31 Mayıs 2007, 13:04 - İp: 88.***.**0.199
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Selam daha önce böyle bir sınava girmedim ben o yüzden bilemeyeceğim ne çıkar sadece tahmin ederim ama yanlış yola da sürebilirim.Kadraj,alan derinliği,enstantene ve diyafram açıklığının fotoğrafı nasıl etkilediği,sensörlerin işlevi gibi şeyler çıkabilir gibi geliyor bana.Teknisyen birilerini bulursan yardımc ı olabilir sana.

Ayrıca bu eğitim cd lerinden kavramları öğrendiğin sürece senin için neyin gerekli neyin gereksiz olduğunun ayırdına varacaksın

Tarih: 31 Mayıs 2007, 13:06 - İp: 144.***.**1.201
  • 1