ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Başkasına Foto Çektirmek?

Ben zamanında Canon S1'i 1.200 YTL'ye almıştım..İçinde 200 YTL'ye aldığım 1 GB CF kart ve 50 YTL değerinde Pil+Tripod var. Yani makine mevcut haliyele bana 1.450 YTL'ye mal oldu.

Bir tatil bölgesine hatunla beraber gittiğimde başkasına foto çektirmek istiyorum ama kafamda hep şu şüphe oluyor: "ya adam makineyi düşürüse?" Olacağı varsa olur valla..Hem adama bişey de diyemezsin.."yanlışlıkla oldu" der çıkar işin içinden

Bir de 2000-3000 YTL'lik SLR'si olanlar var..Onlar ne yapıyor çok merak ediyorum. Başkasına foto çektirmek için makineye yabancı ellere güvenle teslim edebiliyorlarmı? Fotoyu çekecek kişi makineyi düşürebilir veya tam siz poz verirken bir anda makineyle birlikte tüyebilir

Başkalarına foto çektirmek zorunda kalmakan nefret ediyorum. Hem bu riskler var hem de adamlar daha çöerçeveyi bile düzgün tutturamıyor. Her zaman da zaman ayarlı otomatik çekimden verim alamayabiliyorsunuz..Bu durumda ne yapıcaz?

Tarih: 1 Mart 2005, 11:36 - İp: yok
hauhet
hauhet (üye)
İzmir / Amatör

aynı olay bendede var kimseye veremiyorum makinamı =) o yüzden benim makinamda bi tane bile benim fotografım yoktur =) bi kere arkadaşa verdim çek dedim makinada oynamadıgı yer kalmadı =) bi dahada kimseye vermedim vermemDe =)

Tarih: 16 Temmuz 2010, 21:33 - İp: 78.***.**7.62
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Bende tam tersi baskalari ceksin bakalim nasil sonuclar cikacak diye merak ederim.Ayasofyayi ziyaret ettigimde birini buldum cektirdim acikcasi oyle bir korkuda yokdu icimde.Puf nokta makinasi olan yada o an kullanan birini bulmakda.Kiminin mali kiymetli kimininde hayalleri...

Tarih: 20 Temmuz 2010, 18:46 - İp: 221.***.**6.23
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Ayyasofia civarı o iş için iyidir zati.

Tarih: 25 Eylül 2010, 04:35 - İp: 88.***.**0.252
mbu
mbu (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Askısını boyunlarına geçirmelerini rica et. Ters bakarlar ama sonuç kapkaç dışında sıfır risk..

Tarih: 1 Ekim 2010, 21:35 - İp: 81.***.**0.182