fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Afyonda Fotografı Olanlar.

Merhabalar,
Elimdeki bilgide Afyonkarahisar, Hisar Höyük'te Seyit El Gazi türbesi diye bir yer var. Böyle bir yeri bilen, fotografını çeken varmı acaba ?
Bilgi biraz eski ama burası Eskişehir Setiygazi deki Battal Gazi Türbesi değil.
teşekkürler,
Fatih Demirhan

#mffoto' tarafından 08.03.2006 23:45:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Mart 2006, 23:39 - İp: yok
flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

sen gel bir kahvedaha benden 40yıllık hatrı çıkaralım 80 yıla öteyandan bir gezi planı çıkarsa şehir merkezi ve ve yakınların üzerinde çalışılabilecek tonla yer var ben gerekli rezarvasyonları yaparım .gerek otel gerekse çalışanlarla görüşrüm.Bu adamlara gelince bunlar hazine arıyorlar yer tespiti yapıp fotğraflıyorlar . varmı irazı olan

Tarih: 7 Haziran 2006, 13:08 - İp: 81.***.**6.136
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Aslında dediğin doğru, fotografladığımız şeyler gerçekten birer hazine.

Tarih: 7 Haziran 2006, 14:26 - İp: 81.***.**4.87
ayhantoklu
ayhantoklu (üye)
İstanbul / Amatör

giriş kapısıda aynen böyledir eskişehir seyitgazideki battal gazi' nin türbesi. bence burası eskişehir, bildiğim kadarıyla o bölge ve çevresinde de seyit el gazi adı ile bilinen başka yer yoktur.

Tarih: 8 Haziran 2007, 11:35 - İp: 85.***.**0.81
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Sn ayhantoklu,
evet, dediğiniz gibi burası Battalgazi türbesi. Fotografladım.
İlginize teşekkür ederim.

Tarih: 8 Haziran 2007, 19:12 - İp: 85.***.**0.134
albrecht
albrecht (üye)
Van / Amatör

Merhaba,

yapının fotoğrafı bende de var. siz herhangi bir bilgiye ulaştınız mı yapıyla ilgili. bana çok acil biçimde bu bilgi lazım. eğer ulaştıysanız bana iletebilir misiniz)

Tarih: 2 Şubat 2009, 14:39 - İp: 193.***.**3.151
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Evet var. Kitabımda yer aldı. Biraz sonra buraya eklerim.

Tarih: 2 Şubat 2009, 15:47 - İp: 85.***.**8.110
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

BATTALGAZİ KÜLLİYESİ

Bulunduğu Yer: Seyitgazi, Eskişehir. 39°26’41.02”N, 30°41’52.01”E.
Gravürün Yayınlandığı Kaynak: Charles Texier. Description de l’Asia Mineure. Paris 1849.
Fotoğrafın Tarihi: 13/12/2006

Aslen Türk, İranlı veya Arap olduğu idda edilen, bir kaynağa göre Malatya diğerine gore Şam veya Antakya doğumlu olan, kahramanlığı ile ünlü Seyit Battal Gazi’nin, Afyonkarahisar civarında yaklaşık 740 yılında şehit olduğu bilinmektedir. Battal Gazi’nin İstanbul kuşatmasındaki (MS 717-718) kahramanlıkları Arapça Zatü’l-Himme ve Türkçe Battalname olmak üzere iki destanda toplanmıştır. Battal Gazi için, 1207-1208 yıllarında Alaaddin Keykubad’ın annesi, l. Gıyaseddin Keyhüsrev’in eşi olan Ümmühan Hatun tarafından bir külliye yaptırılmış ve kasabaya “Seyitgazi” adı verilmiştir. Yerleşimin MÖ 4000 yıllarına dayandığı kasabada külliyenin bulunduğu tepenin her çağda kutsal bir yer olduğu bilinmektedir. Battalgazi Külliyesi’nin inşasında Bizans ve Roma dönemine ait yapılardan alınan devşirme malzemeler kullanılmıştır.

Tarih: 2 Şubat 2009, 15:58 - İp: 85.***.**8.110