adnantemel
adnantemel (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Adil Ol Isfo

1982 yılında stüdyo fotografcılıgına başladım
bölgemde profesyonel stüdyocuların yanında çalıştım
2003 de kendi iş yerimi açtım
ben ders görmeden ustalık belgesi alamıyorum
ya ALLAH aşkına beni kim test edecek ne soracak
yeni dükkan ayakta zor tutuyorum iş yeri kapatıp derse gidecem bu nasıl iş anlamadım
rakiplerim biri marangoz biri deri cilikten gelme
iş yeri açma tarihleri yüzünden adamlar ustalık belgesi
alabiliyorlar ama ben alamıyorum
bu adamlar elemen la iş yapıyorlar eleman gittimi ortada kalıyoplar ve ısfo da buna çanak tutuyor
ADİL OL ISFO

Tarih: 31 Aralık 2005, 11:31 - İp: yok
adnantemel
adnantemel (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

yanlış yere yazdıgımı fark ettim
yinede ilgi gösteren arkadaşlara teşekkür.
sizler okula bizim çektigimiz resimlerle kayıt oldunuz şimdi bizimi begenmiyorsunuz biz çıraklıktan yetiştik evet
şimdi çekim yapıyoruz rütuş yapıyoruz dijital minilab da baskı yapıyoruz bunlardan hiç birini yapamayan sizler akıl veriyorsunuz...pöööh
bu konunun cevabı artık benim tarafımdan olmayacak
abim bir espiri yapmıştı bu gün ne kadar geçerli
flim sattık alan müşteri dışarı çıktı yoldan geçen birinden rica etti şu parkta bir resim çekermisin diye oda çekti
abimde bunu görünce şunu demişti
yarın bu resmi çeken adam ben daha önce fotografcıydım diye bize gelir....

Tarih: 4 Ocak 2006, 13:30 - İp: 81.***.**2.228
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Kimse Seni beğenmeme Davranışına Girmiyor Dostum..... Çekim-rötüş-baskı.... yaptığımız zanaatkarlığın parçası tabiki....Ama ben sırf bunlara dayanmayı(kendim adıma) uygun görmem... Meslek odasının koyduğu kural benim meslek hayatımın bitimi demekse ben (kendi adıma) eyvallah derim... Yaş olarak benden biraz büyüksün, ama esnaflığının zayıf olduğu görünüyor... Baskı sistemleri konusuna göz atarsan bazı yorumlarımın dedikodu niteliğinde olduğunu... "umarım birisi çıkıp beni yalanlar" şeklinde bunu yumuşatmaya çalıştığımı görebilirsin.... Serbest kürsü hiçbirşeyi yazmak için yanlış yer olamaz.... Yaptığım sana akıl vermek değil, (kendi adıma) yorum yapmak... Kırılma... niyetim sadece; olayları iyi karşıla demekti....

Tarih: 4 Ocak 2006, 13:52 - İp: 85.***.**7.146
hamitk
hamitk (üye)
İstanbul / Meraklı

Değerli arkadaşlarım, benimde bi sıkıntım var bu isfo denen kuruluşa üyeyim, ama ne işe yarar ne için üye oldum bilmiyorum 20 yıl önce olmuşuz, hiç bir faaliyetini görmedim, mevzuatında yazan şeyler hep yalan hiçbir şey yaptıkları yok.üyeliğimi iptal ettirsem varmı bi yasal yükümlülüğü yada yaptırımı veya mümkünmü? çok teşekkür ediyorum şimdiden cevaplayacak arkadaşlarıma...

Tarih: 12 Mart 2011, 12:19 - İp: 88.***.**6.56