ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

10 Kasım

Diğer serbest kürsüde(hayatın içinden) sorun olduğundan bu bölümde açmak zorunda kaldım bu konuyu.

Büyük Atatürk nur içinde yatsın!
Tamda ihtiyacımız olan bu günlerde yalnızca 1 günlüğüne kalkabilseydi keşke...

Tarih: 10 Kasım 2007, 09:28 - İp: 85.***.**5.40
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Dua etmek en güzel şeydir... Hayır dua etmek...
Gidene de kalana da...
Allah Atatürk'e rahmet etsin...
Günahlarını bağışlasın...
Allah kalanların da gözlerini açsın...
Açsın ki gözlerinin her ikisi de görmeyen ümmi ozan Veysel kadar görebilsinler gerçeği...

AĞIT

Ağlayalım Atatürk'e
Bütün dünya kan ağladı.
Süleyman olmuştu mülke
Geldi ecel, can ağladı.

Doğu, batı, cenup, şimal!
Aman Tanrı bu nasıl hal?
Atatürk'e erdi zeval,
Memur, meb'usan ağladı.

Atatürk'ün eserleri,
Söylenecek bundan geri,
Bütün dünyanın her yeri,
Ah çekti, vatan ağladı.

Fabrikalar icat etti,
Atalığın isbat etti.
Varlığın Türke terk etti
Döndü çarh, devran ağladı.

Bu ne kuvvet, bu ne kudret,
Varıdı bunda bir hikmet
Bütün Türkler, inön'İsmet,
Gözlerinden kan ağladı.

Tiren hattı, tayyareler...
Türkler giydi hep karalar,
Semerkant'la Buhara'lar
İşitti her an ağladı.

Siz sağ olun Türk gençleri,
Çalışanlar kalmaz geri,
Meraşalin askerleri,
Ordular, teğmen ağladı.

Zannetme ağlayan gülmez,
Aslan yatağı boş kalmaz.
Yalnız gidenler gelmez
Her gelen insan ağladı.

Uzatma Veysel bu sözü
Dayanmaz herkesin gözü
Koruyalım yurdumuzu,
Dost değil düşman ağladı.

Aşık VEYSEL

#OZZY BABA' tarafından 11.11.2007 03:09:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Kasım 2007, 23:06 - İp: 85.***.**8.62
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

neden böyle oluyor ben anlamıyorum. dindar adam atatürkçü olamaz. akatürkçü adam dindar. böyla garip bir anlayış var işte.

Tarih: 11 Kasım 2007, 01:12 - İp: 88.***.**8.131
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Aslında sorunun cevabı basit Pazarbey...

En azından benim kafamda..

Bana kalırsa gerçek dindarlar, Atatürk'e düşman olamazlar...
Gerçek Atütürk'çüler de dine düşman olamazlar...
Yani bir kişi eğer Atütürk düşmanı ise ben onun dindarlığından şüphe ederim ve eğer din düşmanı ise de Atatürkçülüğünden...

Bu iki kavramı kasıtlı olarak biri birine düşman gibi göstermeye çalışanların kim olduğunu ise hiç bir şüpheye mahal bırakmadan bilirim...

Tabii bunlar Benim kişisel görüşlerim... Kişisel ölçülerim...

Ancak;

Dindarlık kisvesi altında, millete din pazarlayanları, kendilerini bir başkasından daha dindar veya inançlı olabileceğinden emin olacak kadar Peygamberin sünnetinden ve Kur'an dan ayrılanları, veya safiyane biçimde bile olsa alemlere rahmet olarak gönderilen ve insanların en hayırlısı Hazreti Peygamberin kendisine bile izafe etmediği bir takım özellik ve kerametleri bir takım efendi hazretlerine atfettiklerinde halen mübarek dinimizin doğru çizgisinde ilerlediklerini sananları dindar,

Ve

Her türlü maneviyatı samimi inançları reddetmeyi ilim irfan ve ilericilik zannedenleri, çalışmadan, emek sarf etmeden, mücadele etmeden sadece ağıt yakarak, resim asarak, heykel dikerek millete ve Atütürk yoluna hizmet ettiklerine inanları, Batıyı kötü bir biçimde bile olsa taklit etmeyi kafi görenleri Atatürk'çü sayarsan,

hiç bir Atatürkçü dindar olamaz ve hiç bir dindar da Atatürkçü olamaz görüşü belki anlamlı olabirdi...

Gazi Paşa'nın özel hayatında içmiş olduğu rakı nedeniyle, bir Müslümana yakışır biçimde Allah günahını affetsin demek yerine dinsizlik yakıştırması yapanlar, onu din düşmanlığı ile suçlayanlar.. Bir gedik bulup milli değerlerimizle maneviyatımızı ayırmaya ve asla dini olmayan siyasi bir savaşı kazanmaya çalışıylorlar... Tıpkı Muaviyyenin mızraklarının ucuna takılı Kur'an yaprakları gibi, Allah'ıh kitaplarına hürmetimizi milli birlik ve beraberliğimizin üstüne sade ve temiz inançlarımızın üstüne sürüyorlar... Ayıptır... Günahtır...

Bilmeliler ki, Gazi Paşa'ya saldırmak için ayetlerini kullandıkları Kur'anı anlayabiliyorlarsa, bunun için teşekkür borçlu oldukları da kendi dillerine çevirisine yaptıran da Gazi Paşa'dır...

Ne yaman çelişki..

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, en yüksek iktidara sahip olduğu yıllarda, milletin büyük çoğunluğunun kendisi için canını malını çekinmeden feda edeceği kadar inandığı ve güvendiği yıllarda isteseydi dini bolşeviklerin zorla yaptığı kadar dahi tahrip etmeye gücü yok muydu?

Şu aşağıda sarf edilen sözler; bir inançsızın bir din tahripçisinin sözleri olabilir mi?

Sözlerin sarf edildiği yerler ve tarihler için resmi belgelere müracaat ediniz...

Türk milleti daha dindar olmalıdır, yani bütün sadeliği ile dindar olmalıdır demek istiyorum. Dinime, bizzat hakikate nasıl inanıyorsam buna da öyle inanıyorum. Şuura aykırı, ilerlemeye mâni hiçbir şey ihtiva etmiyor.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk

"Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre malik olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine maliktir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz. Vicdan hürriyeti, mutlak ve taarruz edilemez, ferdin tabii haklarının en mühimlerinden tanınmalıdır."

Din vardır ve lâzımdır. Temeli çok sağlam bir dinimiz var. Malzemesi iyi; fakat bina, uzun asırlardır ihmale uğramış. Harçlar döküldükçe yeni harç yapıp binayı takviye etmek lüzumu hissedilmemiş. Aksine olarak birçok yabancı unsur -tefsirler, hurafeler- binayı daha fazla hırpalamış. Bugün bu binaya dokunulamaz, tamir de edilemez. Ancak zamanla çatlaklar derinleşecek ve sağlam temeller üstünde yeni bir bina kurmak lüzumu hasıl olacaktır.

Din, bir vicdan meselesidir. Herkes vicdanının emrine uymakta serbesttir. Biz dine saygı gösteririz. Düşünüşe ve düşünceye muhalif değiliz. Biz sadece din işlerini, millet ve devlet işleriyle karıştırmamağa çalışıyor; kaste ve fii

Tarih: 11 Kasım 2007, 01:57 - İp: 85.***.**8.62
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

haklısın ozbaba.bazıları bilerek Atatük ve dini ayrı kefelerde görmek istediler. bu nedenle Atatürkçülüğü bir din gibi benimsediler. Böyle yaparak hırsızlıklarına kılıf uydurdular. birileri üzerlerine gitmeye kalksa bak bak bunlar atatürkçülük düşmanı gerici dediler. Sadece üniversitelerin tıp fakültelerinde yapılan soygun miktarı 1 milyar dolarmış. fakat şimdiye kadar yargılanan bir rektör bile yok. (bunu örnek olsun diye verdim, tartışma için değil. lütfen buna takılmayın)
hasılı kelam bir kesim dini bir kısım ise kemalizmin kendine kalkan olarak kullanıyor. Rp nin bize oy vermeyen kafir olur, patates dinindendir söylemlerini unutmadık daha.

Tarih: 11 Kasım 2007, 09:23 - İp: 88.***.**8.131
studyofoto
studyofoto (üye)
Sinop / Meraklı

ATAM İZİNDEYİZ...

2007/3 BAHRİYELİ FOTOĞRAFÇI HATAY/İSKENDERUN

Tarih: 11 Kasım 2007, 10:32 - İp: 88.***.**2.25
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Arkadaşlar edizce arkadaşımızın güzel bir kampanyası var...
Hadi görelim netfotoğrafçıları....

http://forum.netfotograf.com/onerileriniz.asp?msg_id=27588

Tarih: 11 Kasım 2007, 23:36 - İp: 85.***.**8.62