tolgaarslan
tolgaarslan (üye)
Çanakkale / Profesyonel Fotoğrafçı

Ring Flash Hakkında

Arkadaşlar bi ürün buldum ama ne kadar kaliteli olduğuna karar veremedim gerçek bir ring flashın işlevini görürmü sizce
http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/yongnuo-mr-58-makro-halka-canon-nikon-flas-64217308

Tarih: 19 Eylül 2012, 14:46 - İp: 78.***.**8.76
kamera54
kamera54 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Başlangıç için yeterli bir oyuncak olmakla birlikte ileri seviye için doğru bir seçim değil.
Gerçek bir ringflaşta kullanılan flaş ampulu ile bu modeldeki ledler aynı sıcaklıkta ışık veremeyebiliyor. Led teknolojisi her ne kadar daha kullanışlı ve ucuz olsa bile ışığın sıcaklığından dolayı özellikle bu tür ucuz led ürünleri fotoğrafın renginde sıkıntı yaşatabiliyor (doğru beyaz dengesi ve renklerdeki gerçeklik). Tabii ki profesyonel ışıklandırmalardaki led ürünlerini bunlardan ayrı tutuyorum.

Tarih: 20 Eylül 2012, 09:59 - İp: 46.***.**3.230
tolgaarslan
tolgaarslan (üye)
Çanakkale / Profesyonel Fotoğrafçı

bi canonun speedlightının yerini tutmucaktır tabide iş gören bi cihaz gibi algıladım ben bunu sanki başlangıç için yeterli gibi strobist için yeterlimi acaba onun hakkında bilgisi olan arkadaş warmı yada kullanan birileri yanlız genel olarak ring flashı daha bu kalitesiz led ışıklı olanı.

Tarih: 21 Eylül 2012, 10:48 - İp: 78.***.**8.76
  • 1