mixolidian
mixolidian (üye)
İstanbul / Meraklı

Paraflash Tavsiyesi

merhabalar;

şu sıralara stil-life fotoğrafı üzerine denemeler yapıyorum ancak ışık kaynaklarımdan memnun değilim. Hesaplı paraflash ve malzemeler almayı planlıyorum. tavsiyelerde bulunursanız sevinirim.

elimde şu an Nikon F65 makine var. Paraflashlar ile senkronizesini nasıl yapacağım?

sevgiler

Tarih: 18 Ocak 2007, 11:21 - İp: 88.***.**4.229
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Arkadaşım merhaba,
konuyu açalı iki gün olmuş ancak kimse bir kelime dahi yazmamış.
Naçizane bilgimi belirteyim isterim.Arkadaşım stüdyosunda Balcar kullanıyor ve oldukça memnun Broncolor die bir markanın da çok iyi olduğunu söyleyip durur.

Ancak Analog makine ile çalışıyor olman bu sektörde biraz bence geri kalınmış gibi gözüküyor.Stil life çekimler için kendine semipro bir body bakabilirsin.Muhtemelen nikon objektiflerin vardır Nikon D80 yada D200 modellerine bakabilirsin.Derin bir objektif ekipmanın yoksa şayet Canon 30D de işini görebilir.Paraflaşlar ile senkronu ise makinenin tepe flaş kızağına tetikleyici takacaksın yada paraflaşların bağlantı kablolarını makinenin Flaş bağlantı noktasına takacaksın.

Saygılarımla.

Tarih: 20 Ocak 2007, 12:23 - İp: 85.***.**3.100
ati2001
ati2001 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

merhabalar...

Hayyam Pasajı , Nihat Akkaya bey , Selam Söyle..

Ben ATilla YILMAz...

her konuda sana yardımcı olur...

saygılar..

Tarih: 31 Ocak 2007, 05:45 - İp: 88.***.**5.8
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

İSTANBUL SİRKECİ KAMER İTALAT.HENSEL SÜPER FLAŞLAR.HER KONUDA YARDIMCI OLUR.

Tarih: 31 Ocak 2007, 17:27 - İp: 85.***.**8.132
beyaz
beyaz (üye)
Yurtdışı / Stüdyo Fotoğrafçısı

önemli olan.. flaş markaları değil.. aldığın hizmetin .. satış sonrası servisin.. ve satın almış olduğun cihazın..
yapabileceklerinin senin hayal gücünle sınırlı olduğunu bilmektir.! her flaş artık ekonomiye dayalı olduğu için çinde üretilir oldu.! çin malı demek kötü demek değildir.!
ama bugun alman patentli çin malı bi flaş mı almak istersin
yoksa başka birşey mi ? sen cebindeki paradan haber ver.! sirkecide kurt çok.!!!

esnaf istersen akineri öneririm.!!!

Tarih: 6 Şubat 2007, 13:03 - İp: 193.***.**0.205
ustakim
ustakim (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Merhaba . cevaplar oldukça komik hiç güleceyim yoktu. herkes kazıklandığı firmayı yazmış yardım baabında. flaş metreyle ( varsa tabii) ölç yüksek diyafram cekmen gerekir objektifin makro olmalı aksesuarların küçük olmalı .neler çektiyini bilmiyorum ama 0535 723 28 08 ara yardımcı olurum. kolay gelsin

Tarih: 7 Şubat 2007, 00:29 - İp: 85.***.**0.206
  • 1