mizak
mizak (üye)
Ankara / Amatör

Nikon D40 A Uygun Flash

Merhabalar arkadaslar,

benim nikon d40 digital kameram var, fakat buna uygun bir flash gerekiyo, fiyati uygun ve kalitesi iyi olan bir flash ariyorum.
Bana bu konuda yardimci olabilirseniz sevinirim. Ustalardan bu konuda yardim gelirse sevinirim.
Sitede biraz aradim ama bu konuda fazla bilgi edinemedim! Simdiden tesekkürler...

Tarih: 18 Temmuz 2008, 15:09 - İp: 91.***.**0.129
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba mizak, eğer amatör çekimlerde kullanacaksan Nikon SB400'e bakabilirsin. Boyu ufak , makul fiyatlı ve görüntüsüne göre çok kullanışlı bir flaştır. Kontrolü biraz daha elinde tutmak ve daha uzağa ulaşmak istersen biraz daha pahalı olan Nikon SB 600'ü düşünebilirsin. Tam prfesyonel bir flaş düşünüyorsan da Nikon SB 800'ü incelemelisin. Ancak bence SB 800 d40 için fazla büyük düşer. Bu söylediğim modelleri ve özellikle de ilk ikisini google'dan incelemeni öneririm...

Tarih: 18 Temmuz 2008, 18:19 - İp: 195.***.**7.235
mizak
mizak (üye)
Ankara / Amatör

Droral cok tesekkür ediyorum size. Bende tam sizin söylediginiz modellerle ilgileniyordum ama ücü arasinda karar veremiyorum. Yaptigim is dügün fotografciligi ve simdiye kadar hic extra flash kullanmayip hep makinelerin dahili flashlarini kullandigim icin tamamen yabanciyim bu konuya. Sadece siz cevap verdiginiz icin sizden tekrar yardim istiyorum lütfen size göre hangisi flashi almayim söylermisiniz. Nasil olsa özelliklerini zamanla ögrenip alisirim sadece eksik yada fazla özellikli alarak hata yapmak istemiyorum. Simdiden tesekkürler.

Tarih: 19 Temmuz 2008, 00:11 - İp: 91.***.**1.13
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

Tekrar merhaba mizak, Makinenizi ve kullanma amacınızı göz önünde bulundurarak benim naçizane tavsiyem SB 600 yönünde olacak. SB 400 bence, yaptığınız işi göz önünde bulundurunca, yetersiz kalabilir. SB 800 ün 600 e göre en büyük farkı biraz daha uzağa ulaşması ve düğün fotoğrafçılığında hemen hiç kullamnayacağın bir kaç ufak özelliğini bulunması...Bence SB 600 hem fiyatıyla, hem de boyutuyla ve hem de işleviyle, düşünebileceğiniz en uygun flaş.

#droral' tarafından 19.07.2008 11:55:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Temmuz 2008, 11:20 - İp: 195.***.**7.235
eskidost
eskidost (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

sb 800 en iyi seçim olucaktır sanırıım fiyatı 600 usd civarı ama bi kere alırsın ve bi daha flaş eksikligi yaşamazsın...

Tarih: 24 Temmuz 2008, 11:26 - İp: 85.***.**6.220
  • 1