adul
adul (üye)
Muğla / Özel Gün Fotoğrafçısı

Nedir 5d Den Çektiğim

canon eos5d ve canon 580 ex II sistemim var akşam düğün sünnet çekimlerinde tam bi rezalet fotograflar hep koyu karanlık makinden yapmadığım ayar kalmadı makineyi 400 asa ve pozlamayı +1 e alıp öyle çekiyorum öncekilerine nazaran biraz daha iyi oldu ama bu sistemden bu kadar düşük bi performans almak beni çok üzüyo ve çok sinirlendiriyo yokmu bu problemin ilacı bilen varsa yardım etsin ne olur...

Tarih: 28 Temmuz 2008, 20:39 - İp: 78.***.**4.238
adul
adul (üye)

gsxr1300 f:4 te sabit duruyo onda bi değişme yok bu aralar biraz düzelme oldu ama tatmin edici düzeyde deil...

Tarih: 2 Aralık 2008, 23:48 - İp: 78.***.**5.101
adul
adul (üye)

düğün salonunda flaş ı makineye taktığımda otomatik f:4 60 enstanteneye geliyo ben sadece asa ile oynuyorum

Tarih: 9 Aralık 2008, 18:01 - İp: 78.***.**5.179
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Selam sevgili adul sorunlar devam ediyo anlaşılan, sana özelden de yazmıştım yanlış hatırlamıyorsam.

ancak verdiğin örnek fotograflara baktım da canon un pozlaması Nikon un pozlamasına göre daha iyi bence ayarlar ne bakmadım ama fotograflarda nikon un beyazı yokettiğini,
canon un fotografında da beyaz yok etmemek için arkayı biraz gömdüğünü gördüm.Bu ilişkiye yani kadrajınız içersinde parlak ve koyu alanların kadrajın kaçta kaçını kapladığı orantısınıda göze alarak hareket etmek gerekir.

Kadrajın büyük kısmında açık renkler açık tonlar hakimse makina yanılıp flaş gücünü az kullanabiliyor.ancak tam tersi koyu bölgeler hakimse bu seferde çok flaş patlatıp ortamı patlatabiliyor.

Bu kadar denemeye rağmen hala iyi sonuç çıkmıyorsa ekipmanların bence yetkili servise gösterilmesi gerekir.çünkü sizin elinizdeki ekipmanı çok uzun zaman kullandım, aynı makşnayı ve flaşı, düğün çekimi olmasada aynı mekanlara benzer ortamlarda çekimler yaptım ve oldukça da iyi sonuçlar elde etmiştim.

Tarih: 11 Aralık 2008, 16:37 - İp: 85.***.**8.136
adul
adul (üye)

sevgili eos seninle özelden yazımıştık ve yardımların sayesinde makine de ciddi anlamda bi düzelme oldu. arkadaşımın makinesi olan 5d+580 ex flaş ile aynı ortamda çekimlerini gördüğümde kendi sistemim olan 5d+580 ex II 'den daha iyi sonuçlar çıkmıştı. yetkili servis uzun süredir aklımda muğla da oturo olmam nedeni ile ancak istanbula gittiğimde servise göstericem... sevgili eos özellikle sana ve yardımlarını esirgemeyen diğer arkadaşlara çok teşekkür ederim...

Tarih: 12 Aralık 2008, 01:27 - İp: 78.***.**5.179
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Ne demek rica ederim.İstanbula geleceğin tarihi önceden haber verirsen, belki bende şirkette olursam birebir yardımcı olmak isterim.Olamazsam bile cüneyt bey var ürün müdürümüz, kendisiyle görüşüp Furkan ile görüştüm Halledemedi diede gazı verdiniz mi,ayrıca ilgilenir.

Tarih: 12 Aralık 2008, 14:22 - İp: 85.***.**8.136
adul
adul (üye)

istanbula gelmezden önce sizinle irtibata geçicem. yolunuz muğlaya düşerse sizde benimle irtibata geçebilirsiniz

Tarih: 14 Aralık 2008, 01:56 - İp: 88.***.**4.141
gencayyyyy
gencayyyyy (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

Yorum yapmayacağım diyorum ama konuyu görüncede dayanamıyorum. Hep söyledim hep söyleyeceğim.Stüdyoda canon.. Harici çekimlerde nikon...

Tarih: 25 Aralık 2008, 10:27 - İp: 81.***.**2.220
adul
adul (üye)

gencayyyyy sana katılıyorum

Tarih: 25 Aralık 2008, 23:29 - İp: 78.***.**6.220
profoto99
profoto99 (üye)
İstanbul / Firma

arkadaşım tek çözüm var anladığım kadarıyla pozlama hatası yapıyorsun bence pozometre kullan kolay gelsin

Tarih: 26 Aralık 2008, 22:46 - İp: 88.***.**0.195
adul
adul (üye)

profoto99 denemediğim yol kalmadı sağolsun eos nick li arkadaş çok yardımcı oldu sanırım makinada teknik bir arıza var

Tarih: 27 Aralık 2008, 09:26 - İp: 78.***.**6.220