muratt07
muratt07 (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Harika Bir Stüdyo İçin ???

arkadaşlar stüdyomu yenilemek istiyorum ışıksistemi ne tavsiye edersiniz şimdi kullandığım star marka 400 lük pek iç açıcı deyil muhteşem bir netice için ne önerirsiniz stüdyom 3,5 metreye 5 metredir mükemmel netice nasıl elde ederim

Tarih: 6 Nisan 2008, 10:14 - İp: 88.***.**0.247
foto berk
foto berk (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

sevgili meslektaşım aslında ikimizde aynı şeyi yaşamaktayız.bende stüdyo flaşlarımı yenilemeyi düşünmekteyim . araştırmalarım doğrultusunda Bowens marka flaşların iyi netice verdiği söylendi.

Tarih: 6 Nisan 2008, 20:38 - İp: 81.***.**8.25
ggggülümse
ggggülümse (üye)
İçel / Stüdyo Fotoğrafçısı

slm arkadaş saece ışıkları yenilemek yetmiyor. benim görüşümce makina ışığı tamalar. bende bu sorunu yaşıyorum ama gel görki ne alırsan al her kafasan bi ses.. işin aslı bizlere ışık suna mazemeciler bizi tam bilgilendirmiyor. herkes diğerinin malını kötülüyor.. yani insan kime güvenecek şaşırıyor... her gün yeni marka... hadi işin içinden çık... allah yardımcın olsun..

Tarih: 7 Nisan 2008, 13:30 - İp: 88.***.**0.29
lako
lako (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

400 lük metes var bende de pek de iç açıcı değil en kısa zamanda değiştirmeyi düşünüyorum.birde bendeki flaşlar sarı ışık veriyor patlarken beyaz tamam ama yeni nesil flaşlar sadece beyaz ışık veriyor sarı ışıkta da beyaz ayarı denen şeyi yapamadığım için fotoğrafların tonlaması bi acayip çıkıyor.

Tarih: 7 Nisan 2008, 14:57 - İp: 88.***.**8.235
serhatpnk
serhatpnk (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

gerçekten bende merak etım 3,5 metreye 5 metrelik bir yeri
harika bir studio yapmak için neler gerek burda arkadaşlar yada satış temsilcileri bir listelese vede fiyatı kaça mal olur

aramızda kalsın benim studio da bu büyüklükde bende studiyomu harika bir studio haline getirmek istiyorum

Tarih: 9 Nisan 2008, 17:43 - İp: 88.***.**1.33
adagume
adagume (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

...........

şimdi herşey ok..... fakat............ saygıdeğer meslektaşım.........

...... harika bir studyo demişsiniz........ harika bir studyo için ne gerektiğini kimse söyleyemez.......... orayı harikalaştırmak için herkese göre farklı ürünler sonuçlar gerekir........

.......ben derim ki şu flashı kullan bu soft box ı kullan ws ws..........

.......öncelikle sen neyi seviyorsan..... yani sen ne tarz ne tonda fotoğraftan hoşlanıyorsan ona göre bir tercih yap........

.......yani hepimiz biliriz....... bir hensel paraflash ve softbox ı ile bir metesin sonuçları aynı değil...... 2 sine de aşık olan kullanıcılar var......

.......ben Hensele aşığım........ ben fotoğrafta beyazın gerçek beyaz oldugu ton ararım......

.......ama beyazı tam beyaz olarak verebilen ( WB ayarı Burada Konu Dışıdır ) kaç flash var...?

......ayrıca kimileri sarı tonları sever........

.......Yani Sonuç olarak ............ sen sana göre harika olanı belirtmeden buradan sana yardımcı olunmaz....... Arkadaşlar kendilerine göre hoş gelen sonuçları aldıkları için tavsiyede bulunabilirler fakat yine de sen ne tür sonuçtan hoşlanıyorsan onu da biraz açman gerek.....!!!!

Tarih: 12 Mayıs 2008, 02:25 - İp: 88.***.**8.4
hayalet_48
hayalet_48 (üye)
Muğla / Stüdyo Fotoğrafçısı

SLM ARKADAŞLAR...STUDYODA BİRÇOK PARAFILAŞ KULLANDIM;SONUNDA İSTEDİĞİM NETİCELERİ ALABİLECEĞİM BİR FLAŞ BULDUM AMA BENİM STÜDYODA...SANA BİLGİ ALABİLECEĞİN BİR ARKADAŞIN NUMARASINI VERECEĞİM SANA YARDIMCI OLACAĞINDAN EMİNİM. CSM:0533 920 7443 İSMİ UĞUR

Tarih: 16 Mayıs 2008, 00:22 - İp: 78.***.**0.148
ustakim
ustakim (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

17 metrekarede portreve durakallerde ve de masaüstü cekimlerinde sonuç alabilirsiniz.elinizdekiaksesuarları(Bax veyapetek)bilemediyimiz için tam olarak neler yapabileceyinizi söyleyemiyoruz.

Tarih: 16 Mayıs 2008, 11:35 - İp: 85.***.**2.232
gencayyyyy
gencayyyyy (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

10 yıldır hensel marka 500 flaş kullanıyorum.dun yenı bı makıne aldık ve degerlerı yazıyorum sana 14 df - 160 ens. studyom 8m x 5m. yorum sana kalmıs.

Tarih: 23 Mayıs 2008, 10:34 - İp: 81.***.**0.192
zaptiiirik
zaptiiirik (üye)
İstanbul / Firma

merhabalar

biz yaklasık 30 yıldır studyo yenılıyoruz ve bu işte profesyoneliz
size yardımcı olabiliriz. sadece denemeleride yapabiliriz o zaman harika bir stüdyo nasıl olur görebilirsiniz. internet sitemizde çeşitli örnekler vardıR.

STARFON FLASH FOTOĞRAF MET. SAN VE TİC LTD.

UMUT YENER YELESER

0212 527 37 03

www.starfonflash.com

Tarih: 24 Mayıs 2008, 10:49 - İp: 85.***.**1.181
profoto99
profoto99 (üye)
İstanbul / Firma

arkadaşım bu siteye yeni üye oldum eğer stüdyonu yenilemediysen sana biraz bilgi vermek isterim. dijital çıktıktan sonra paraflaş kullanan fotoğrafçılar bazı sorunlar yaşamaya başladılar bunların en başında renklerin tutmaması. flaşları ayarladıktan sonra on poz çekiyorsun onuda farklı çıkıyor. Bunun nedeni flaşların düzgün çalışmaması sana tafsiyem PROFOTO marka Flaşları İncelemen iki yıl Amerikada dijital içinde en iyi flaş seçilmiş haberin olsun.

Tarih: 31 Mayıs 2008, 22:38 - İp: 85.***.**2.94
  • 1