silentship
silentship (üye)
İstanbul / Amatör

Flash Seçimi İçin Yardım Lütfen...

herkese selamlar. arkadaşlar canon 40d kullanıcısıyım.
eşin dostun bu sene düğünleri bir hayli fazla. birader kayın birader ve diğer akrabalar ve de arkadaşlar hep bu sene evleniyorlar. ( bu arada hediye mediye derken batacağız yani )
neyse bunlar benim azcık cundan kıyısından fotoğrafla ilgilendiğimiz bildikleri için düğünde ve nikahta fotoğraflarını çekmemi isteyecekler.
böyle düğün salonunda nikah salonunda gibi çekimler için nasıl bir flash alayım.
bu arada ben profosyonel bir stüdyo fotoğrafcısı felan değilim. amatörüm...
yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.
saygılar...

Tarih: 3 Mart 2008, 10:34 - İp: 85.***.**0.175
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Nişan, nikah ve düğün gibi, tekrarı mümkün olmayan çekimler; amatörler için, risklidir. Sonuç iyi olursa Allah'tan, kötü olursa sizden olur ve albümlerine her baktıklarında, (bakılacak fotoğraf bulurlarsa) kulaklarınızı çınlatacaklardır.

Tarih: 3 Mart 2008, 12:22 - İp: 85.***.**6.133
fotoaktuel
fotoaktuel (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

kardeşim bence sen bu işe girme. işi ehline versinler. sonradan keşke demememek için. sonra aranız soğuyabilir. hem bu işleri bekleyen tecrübeli bir sürü esnaf meslektaşım vardır. onlarıda böylelikle üzmemiş olursunuz.siz düğüne davetli olarak gidin, en iyisini yapmış olursunuz...

Tarih: 3 Mart 2008, 14:41 - İp: 85.***.**8.158
silentship
silentship (üye)
İstanbul / Amatör

selamlar. beni yanlış anladınız...
onlar zaten profosyonel çekim yaptıracaklar stüdyoda.
o ayrı. ben salonda felan çekeceğim.bir nevi kendim için anlayacağınız. çünkü o düğünlere bir sürü eşim dostum gelecek. ne zamandır görmediğim insanlar da gelecek. tabii isteyen olursa onlarada çoğaştır veririm. yani düğünün profosyonel fotoğrafçısı ben olmayacağım.
ben hobi olarak ilgileniyorum ama bir taraftan da öğrenmekte istiyorum bu işi.
saygılar.

Tarih: 3 Mart 2008, 14:54 - İp: 85.***.**0.175
silentship
silentship (üye)
İstanbul / Amatör

tekrar selamlar.
arkadaşlar sayın ocaklilar ve fotoaktuel
üstadlarımın dışında kimse cevap yazmadı.
Aşk olsun diyelim...

Tarih: 6 Mart 2008, 10:09 - İp: 85.***.**0.175
oguziu
oguziu (üye)
İstanbul / Amatör

430EX faşan bir tepe flaşı al kullanma klavuzunu flan iyice okuyun kndiniz çalışmalar yapın flaşa alışın nerede nasıl etki bırakıyor çünkü makinadaki Pop up lardan daha farkl.

Aslında 40D deki flaş yeterl mesafe sunar kapalı mekanlarda İSO 1000 civarıda Canon sorun çıkarmaz ama

Tarih: 7 Mart 2008, 18:18 - İp: 78.***.**2.79
  • 1