aysel777
aysel777 (üye)
Ankara / Amatör

Flaş, Reflektör Seçenekleri ?

Merhaba,
Ben düğün nişan fotograflari çekmek istiyorum makinam Nikon D90 bi kaç deneyimim oldu fakat en iyi sonucu alabilmem için yardiminiza ihtiyacim var;
1. Düğün fotoğrafları için benim makinama hangi flaşı tavsiye edersiniz?
2. Reflektör alıcam oval mi, yuvarlak mı almalıyım ve de kaç cm olmalı?
3. Flaş ve Reflektör gibi yardimci aletleri nerelerden alabilirim?
4. Bunun dışında almam gerekenler varsa önerirseniz çok sevinirim.
Teşekkürler.

Tarih: 15 Temmuz 2013, 02:28 - İp: 178.***.**9.186
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

düğün-nişan fotoğraflarında çift kafalı flaşların yararı olur, kapalı mekanda çekim yapılacaksa hem direkt model üzerine hem de tavan yansıtmasına aynı anda izin verir...dolayısıyla ortam dokusunu da öne çıkaran daha doygun ve hoş fotoğraflar çıkar...önce deneme çekimleriyle olayı kavramanız gerekir...

bu özelliği bulunan flaşlar;

+Nissin Di 866 II
+Metz 58 AF-2

Tarih: 15 Temmuz 2013, 03:55 - İp: 176.***.**1.69
aysel777
aysel777 (üye)
Ankara / Amatör

Teşekkür ederim. Genellikle dış çekim için düşünüyorum.
Reflektorler hakkinda bilgi verebilecek var mi?

Tarih: 15 Temmuz 2013, 12:51 - İp: 178.***.**3.205
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

bu işi profesyonelce yapacaksan öncelikli tercihin nikon sb900 veya 910 olmalı , Nissin Di 866 mark2 2. tercih olabilir ...Nissin aslında diğerinden pek aşağı kalmaz arkadaşın belirttiği gibi alttaki 2. flaş da ekstra dolgun ışık sağlıyor çok iyi olur ancak Nissin deki tek dez avantaj malesef daha geç dolması..... reflektor yuvarlak alabilirsin flaşı internet üzerinedenm tripod foto, fotografium gibi yerlerden temin edebilirsin hele istanbulda direk fotografiuma vs gidebilirsin ... veya hayyama ki pek tavsiye etmem garantili al flaşı... reflektörüde gittigidiyor vs veya yine buralardan temin edebilirsin... reflektorler hakkında bilgi internette vs her tarafta var...

Tarih: 16 Temmuz 2013, 00:42 - İp: 78.***.**2.35
aysel777
aysel777 (üye)
Ankara / Amatör

Vakit ayırıp sorularımı cevapladığınız için çok teşekkür ederim, çok yardımcı oldunuz.

Tarih: 16 Temmuz 2013, 12:33 - İp: 82.***.**0.21
g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

HSS özellikli bir flaş
HSS özellikli tetikleyici
Şemsiye veya softbox (tercihim şemsiye)
Işık ayağı
Reflektör

Dış çekimler için bunlar işinizi görür, reflektör de flaş+şemsiye de çok hoş sonuçlar çıkartır.
Pratik yapa yapa kavrayabilirsiniz.

Not: Çiftlerin söz konusu günü, olayı tekrarlama şansı olmayacağını göz önünde bulundurarak teklif götürün veya teklifleri kabul edin. Güzel günler ziyan olmasın

Tarih: 19 Temmuz 2013, 23:39 - İp: 88.***.**3.196
  • 1