cenk
cenk (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

Enstanteneyi Hızı En Fazla----

selam canon eos300D kullanıyorum ve 1 tane 320 lik, 1 tane de 480 lik metes marka flaşım var. sorunum yüksek enstantene kullanarak çekim yapamamak, yani mesela 1/3200 de bi su damlasını yere düşerken yakalamak istiyorum ama olmuyor. sanki ışık geç kalıyor gibi. ama flaşın kullanım kitapçığına göre 1/3200 boşalma hızı varmış flaşın. peki neden istediğim sonucu alamıyorum. birkaç denemeyle maximum 1/200 de çekim yapabildim. bana yardımcı olun..

Tarih: 24 Şubat 2005, 18:37 - İp: yok
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

ustakim demiş , broncolor grafit gibi bir güç sağayıcı ile 1/10000 gibi hızlara çıkarsınız.Dünyada bazı flashlar düşük güçte 1/60.000 görebilmekte.

Tarih: 17 Şubat 2008, 14:06 - İp: 85.***.**7.251
izmirrockisi
izmirrockisi (üye)
İzmir / Amatör

Bende Pentax K200D sahibiyim, şu aralar strobist çalışmlar hakkında bilgi topluyorum. Doğal olarak da flaş kullanımı hakkında da bilgi sahibi olmaktayım. Benim makinamın flaş ile senkronlu enstantene hızı 1/180. Ben uygun fiyatlı eski flaşları veya çin malı flaşları kullanmayı yeğleyeceğim için (Makinada tepe flaşı olarak değil de flaş ayağı ve platform yardımı ile) kablosuz tetikleyicilerle kullanmayı planlıyorum. Zaten piyasada ki bir çok 35$ ile 90$ arası tetikleyiciler 1/250 hızı destekliyorlar. Bu konuda benim bir sıkıntım olmayacak. Ama derseniz ki ben daha yüksek bir hızda kullanmak istiyorum, o zaman bu mümkün nasıl derseniz: Youtube da bu konu ile ilgili çekilmiş bir çok video var. Benim siz örnek olarak vereceğim bir video var. Bu video da mermi çekilmek istenmiş ama merminin hedefteki tahribat anı fotoğraflanmıştır.Umarım geçte olsa bir nebze yardımcı olabilmişimdir
Örnek video:
http://www.youtube.com/watch?v=TrKLNjUASuk

Tarih: 5 Aralık 2009, 22:06 - İp: 77.***.**5.73