sametisik
sametisik (üye)
Çanakkale / Stüdyo Fotoğrafçısı

Elinchrom D-lite 400wt Set Paraflaş

Arkadaşlar bu seti kullanan var mı studyom için set almayı dusunuyorum fakat bu sette 2 adet flaştan olusuyo studyom cok buyuk degıl 400 W yeterli gelir sanırım fiyatta 1200-1100 $ aralıgında yorumlarınızı bekliyorum.Ayrıca softboxları da küçük sayılır buyuk olmasının avantaj oldugunu söyluyorlar, sette 53x53 ve 65x65 box lar mevcut..Ekstra olarak sete neler dahil edilebilir (arka ışık için vs.) en ideal çekim için ustalardan yardım bekliyorum.

Tarih: 3 Mart 2009, 13:43 - İp: 85.***.**4.241
profoto99
profoto99 (üye)
İstanbul / Firma

slm. studyonuza flaş alımı yapmadan önce size bazı bilgiler aktarmak isterim birincisi dijital çıktıktan sonra bazı problemler ortaya çıktı bunların en başında renklerin tutmaması geliyor WB yaptıktan sonra on poz çekiyorsunuz onuda farklı çıkıyor sarı,mavi,yeşil sonra photoshop'ta uğraş dur. Artık alınan flaşlarda para ikinci pilanda kalıyor önemli olan iyi netice almak zaten duyduğum kadarıyla uzakdoğu flaşlarını Alman malı yok İngiliz malı diye satmaya Çalışıyorlarmış komik komik işler. Bence alım Yapmadan Önce flaşmetreni al eline flaşı peş peşe patlat bakalım her patladığında aynı diyaframı veriyormu iyice araştır türkiye satıcısı kim aksesuvar sıkıntısı yaşarmısın. sana bir kaç markadaha yazacam birde onlara bak ( profoto,multiblitz,) Bence softboxlar küçük Boyda Problem Yaşarsın Tabiki Aydınlatma Yüzeyi Nekadar Büyürse Neticen Okadar iyi olur. her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır tek flaş kullanan var iki,üç,dört tercih senin

Tarih: 3 Mart 2009, 22:16 - İp: 85.***.**0.149
sametisik
sametisik (üye)
Çanakkale / Stüdyo Fotoğrafçısı

SLmlar tesekkur ederım bilgilendirdiginiz için profoto da dusunuyorum fakat elinchromun basarılı oldugunu söyluyo cogu kullanıcı o yuzden o tarafa kaydım fıyatta daha uygun geldı dedıgınız problemlerın genelde çin malı urunlerde meydana geldıgı yazılmıs forumda.. almısken en kullanıslısını alıp araştıma yaparak hata yapmamaya calışıyorum..ilgin ve zaman ayırıp yazdıgın için tekrar tesekkur ederım

Tarih: 3 Mart 2009, 22:38 - İp: 85.***.**8.166
arsfotograf
arsfotograf (üye)
İstanbul / Firma

slm .Elinchrom türkiye temsilcisi olarak şunu söylemek isterim ki üst düzey marka bütün flaşlarda Elinchrom broncolor profoto multiblitz hensel bunların hepsi iyi ve kaliteli flaşlardır.Hepsinin fiyatlarını sor ona göre seçimini yap derim .

Tarih: 3 Haziran 2009, 12:43 - İp: 85.***.**9.24
  • 1