keskinefe
keskinefe (üye)
Aydın / Amatör

Duvarın Rengi?

Merhaba, stüdyo duvarımın rengi konusunda görüşlerinize başvurmak istedim. Forum geçmişinde bir ustamız C:0 M:0 Y:0 K:18 demiş. Fakat bir yerde de fotoshop'un arka plan rengi denmiş. Bu ikisi farklı tonlar. Boyacı 'abi ana rengi söyle' diyor. Sizce duvar için en iyi ton hangisidir? Teşekkür ederim.

Tarih: 20 Mart 2008, 10:17 - İp: 88.***.**1.5
ozgurfotograf
ozgurfotograf (üye)
Şanlıurfa / Stüdyo Fotoğrafçısı

%18 gri olacak yani 1 kilo beyaz boyanın içine 180 gram siyah boya katsın bununla istediğin sonuca varırsın bence kolay gelsin

Tarih: 3 Mayıs 2008, 18:08 - İp: 78.***.**5.131
adagume
adagume (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

..........Ben de Mat beyazı favori olarak görürüm fakat ... Bzim bölgedeki en büyük ustalardan ve de en kaliteli çekimlerim sahibi ...... Düz siyah kullanıyor........ Etraf Kapkara.......!!!!!!!!

Tarih: 10 Mayıs 2008, 02:13 - İp: 88.***.**8.4
bornred
bornred (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

orta gri. Bence boyada rengi tuturamiyorsaniz bi arkadasinizdan ya dabi fotografcidan gri kart alip kucuk bi yeri boyayarak karsilastirin.
her yeri boyadiktan sonra uzerine vuracaginiz her katman ust uste oldugundan dolayi kurusada ton farki yapacaktir diye dusunuyorum.
yuzde 18 gri bence en iyi cozum. cunku fonu az aydinlatirsaniz siyah overexpose yaparsaniz ise beyazi elde edeceksiniz.
mat beyaz da da bu renklere ulasabilirsiniz fakat orta gride daha rahat ulasilabilecegini dusunuyorum.
gri karta da ihtiyac kalmaz heralde
kolay gelsin

Tarih: 12 Haziran 2008, 19:16 - İp: 85.***.**5.150