schwarz
schwarz (üye)
Kahramanmaraş / Amatör

Aydınlatma Sektöründen Arkadaşlar...

Aydınlatma sektöründen arkadaşların yardımlarını rica ediyrum öncelikle...

Aşağıda verdiğim ölçülerde yeni açacağım studyo için önereceğiniz aydınlatma araçları vebu ışık sistemlerinin avantajları nelerdir?

En : 4 metre
Uzunluk: 6 metre
Yükseklik:3,5 metre

fotoasli (önerilerini merakla beklediğim ustam...)
stilfonflash
canflash
profoto99
arsfotograf

sizlerin özellikle bu konuyla ilgilenmesi ümid ediyorum...

Lütfen fiyat belirtmeyin. Sonra Fdiker le kavga ediyoruz
Ben sizinle irtibata geçerim.

#schwarz' tarafından 08.06.2009 16:07:49 tarihinde düzenlendi.

#schwarz' tarafından 08.06.2009 16:11:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Haziran 2009, 16:00 - İp: 78.***.**8.23
arsfotograf
arsfotograf (üye)
İstanbul / Firma

Selam :

Öncelikle uzakdoğumu yoksa kaliteli marka bir flaş mı alacağına karar vermelisin.Stüdyo kurarken bizim stüdyo fotoğrafçılarımızın yaptığı en büyük hata flaşlarda bütçeden kaçıp makineyi ise en pahalı ve kalitelisini almaktır.Unutmaki makine ışık varsa iş yapar.Işığın güzel ve kaliteli ise makinenin bütün özelliklerini kullanabilrisin.en kötü makine olsa elinde ışığın kaliteli bile olsa sonuç alırsın ama ışıkları kapayıp fotoğraf çekersen hiç bir sonuç alamassın.
Benim tavsiyem marka bir flaş seti almandır broncolor elinchrom multiblitz veya hensel bu flaşlar ışık kalitesi olarak bir birine yakındır.Fakat bütçe ve fiyat yönünden Elinchromun yeni bx 500 ri setlerini tavsiye ederim.Sky port teknolojiside bu setin içinde .Önlere bu 500 lük seti ve güzel boyutta iki adet softbox 60*80 70*100 öbürüde 100 cm sekizgen softbox almanı öneririm.fon ve saç ışığı içinde bütçeni düşünerek 2 adet d lite 400 watt tavsiye ederim.Eğer bunları alabilecek gücün olursa çok muhteşem bir ışığın olur .Fakat karar senin.Daha fazla bilgi için 0212 52852 07

Tarih: 9 Haziran 2009, 16:49 - İp: 85.***.**6.39
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ışık mevzusunda arsfotograf'ın dediklerine katılıyorum.

ayrıca;
ışık varsa fotoğraf var ışık yoksa fotoğraf yok.
kontrolsüz güç güç değildir.

Tarih: 9 Haziran 2009, 19:01 - İp: 85.***.**6.222
zeiss-ikon
zeiss-ikon (üye)
Manisa / Meraklı

Herşey ayırdığın bütçe ile ilğili istanbulda o flaş alabileceğin gibi biraz kelvini azalmış 2 ci elde paraflaş bulabilirsin sitede dolu.Ama sıfır alacaksan abi tavsiyesi ,Piyasadaki en elit firmadan al sonra kavga edersin satıcılarla çin malları ucuz gerçi çoğu çinde yapılıyor ama amerikan malı alırsan onlar taş gibi markasını sen ara bul.Onlar gelip sana kurarlar test çekimi yaparlar.Hayyamda nihat Akkaya bey var profesyonel studyo kuruyor net fotograf studyosu galiba istersen fikir alabilirsin

#zeiss-ikon' tarafından 31.07.2009 00:33:17 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Haziran 2009, 19:58 - İp: 78.***.**5.175
canflash
canflash (üye)
İstanbul / Firma

slm arkadaşım öncelikle hayırlı olsun diyorum sen bize nasıl bir sistem istedigin yazarsan sana daha iyi yardımcı oluruz 2 flaş ile cekim yapılır 6 flaş ilede cekim yapılır bu demek degil 6 flaşla daha iyi netice alırsın herkeszın bir calışma sistemi vardır onun için acıklarsa daha iyi olur teşekkür ederiim

Tarih: 12 Haziran 2009, 12:11 - İp: 78.***.**2.105
ustakim
ustakim (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

stüdyo ölçüleri yeterli orada asgari 5 flaş kullanman gerekli senin tarzın nasıl diye soranlar kesinlikle acemi. Tarz/ ın ne olduğundan haberleri yok hele 6 flaş ile daha iyi sonuç alınamıyacağını sanan arkadaş tam acemi. Tek flaşla herkes fotograf ceker marifet 7 flaşla cekebiliyormusun. herkes bildiyini sandığını deyil, gercekten bildiyini yazsın insanları yanlış yönlendirmesin

Tarih: 23 Haziran 2009, 20:42 - İp: 94.***.**3.172
profoto99
profoto99 (üye)
İstanbul / Firma

slm, arkadaşların bazı yazdıklarına katılıyorum ancak , fotoğrafı oluşturan ışık her çaktığında aynı renk ısısını vermiyorsa sana posteki saymak düşer . İlk başta bunu araştırmanı tavsiye ederim daha sonra sağlamlık ve yeterli aksesuvarı olup olmadığı PROFOTO D1 2009 TIPA Ödüllü (renk stabilitesi ve sağlamlık) İnanılmaz bir flaş . Forumda şikayetlerini dile getiren arkadaşlar oturduğunuz yerden olmaz flaş alımı yapmadan önce iyicene inceleyin hatta flaşmetrenizi alıp flaşları peşpeşe patlatın bakalım hep aynı diyaframı veriyormu bunlar önemli . digital çıktıktan sonra flaşlara daha fazla yüklenmeye başladık İşte sağlamlık burda ön plana çıkıyor. PROFOTO D1 Max Güçte hiç durmadan 400 kere, BİR Saatte 1500 Çekim yapabilirsin. Eğer ucuz mal alacak kadar zengin değilseniz bir kere alıp servis ve diğer Problemleri yaşamak istemiyorsanız PROFOTO D1

Tarih: 3 Temmuz 2009, 22:08 - İp: 88.***.**3.156
  • 1