arthurrr
arthurrr (üye)
Ankara / Amatör

Altın Yüzük Çekimi İçin Işık Tavsiy

arkadaşlar alyans katalogumu kendim yapmayı düşünüyorum canon 350 d makinam var 28-300 lens üzerindeki makro çekim olacak biraz ışık ortamını en verimli nasıl yapabilirim özel box mı tavsiye edersiniz yoksa başka tavsiyesi olan varmı yardım lütfen!

Tarih: 25 Nisan 2006, 00:12 - İp: yok
thalassa
thalassa (üye)
İstanbul / Amatör

selamlar,
yüzük küçük bir meta olduğu için ,150 watlık bir mini spot, bir kaç da saç sakal aynası ve yumuşak ışık için de beyaz karton işinizi görebilir.Çekim yaparken çok kısık diyafram kullanmayın. bir kaç deneme ile iyi sonuçlar albilirsiniz.

sevgiler

#thalassa' tarafyndan 25.04.2006 03:46:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Nisan 2006, 03:44 - İp: 85.***.**1.142
arthurrr
arthurrr (üye)
Ankara / Amatör

kardeşim teşekkür ederim son bir şey soracağım beyaz kartonu zemine mi koyalım yoksa etrafa ışığı yansıtacak şekilde dik konumda kaplayalım mı ve de tek spot yeterlimi?

Tarih: 25 Nisan 2006, 12:02 - İp: 85.***.**2.225
thalassa
thalassa (üye)
İstanbul / Amatör

selamlar ,
tek spot yeterlidir , beyaz kartonu yumuşak ışık sağlayızcısı olarak gölgeli kısımları yaydınlatmak için kullanacaksınız.. tabii ki aynaları da benzer yansıtıcı olarak kullanacaksınız. Bir kaç deneme yaparsanız doğru sonuca varabilirsiniz. 150 watlık minik spot bu küçüklükteki materyaller çin yeterlidir.

sevgiler

Tarih: 25 Nisan 2006, 14:57 - İp: 85.***.**1.159
agah
agah (üye)
İstanbul / Amatör

bu tarz çekimlerde foto çadır kullanman şart.! işığı etfafından çift boxla ayarlıyabilirsin.aslında alttanda ışık iyi olur ama bölebi düzenek kurman zor. bence sen mesleki kaliten açısından bir sütüdyodan yardım al

Tarih: 30 Nisan 2006, 23:28 - İp: 85.***.**3.180
murboy
murboy (üye)
İstanbul / Amatör

altin cekmek gercekten cok cok zordur. yani zor olan isi yapiyorsun, ilk önce isiklarini ayarlamam gerekir ondan box veya tas kullanmam gerekir

Tarih: 12 Mayıs 2006, 12:12 - İp: 85.***.**9.10
ati2001
ati2001 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

arkadaşlar merhaba...Işık sistemleri konusunda yardımcı olabileceğimi düşünüyorum..Özellikle Işıklı Masa konusunda yeni çalışmalar yapmaktayım...

Portatif ve kolay taşınabilir bir sistem üretmek üzereyiz...

Tüm arkadaşların bilgisi için Web sitemi ziyaret edebilirsiniz...Ürünler Kendi Üretimimdir...

www.atlwebtasarim.com

saygılar...

Tarih: 30 Haziran 2006, 02:13 - İp: 85.***.**2.200
  • 1