malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

2x 5500 K Işık Ve Ürün Çekim Çadırı

Merhaba,
Bir üreticide gördüğüm, taşınabilir bir ürün çekim çadırı var.Çadırın fiyatı 200 TL altında ve boyutları ise 60X60X80cm. Ayrıca içinde iki adet yine taşınabilir sisteme dahil 5500 Kelvinlik ışıklar var. Makinem Canon EOS 7D ve elimde 50mm f/1.4 lens var. Duruma göre 100mm makro lensi almayı planlıyorum. Elimdeki ekipman ve makinenin standart flaşı ile tad veren sonuçlar alabilir miyim.

diğer bir seçeneğim ise gerek forumda gerekse internette araştırdığım kendi kendine yap çözümü. Yani karton kutu, bez, parşömen veya bristol kağıdı ve ilave ışık kaynağı çözümü. Bu tip bir seçim yaparsam 2x90W tasarruflu fluoresan ışık, veya 3X90W tasarruflu fluoresan ampullerden alarak bunları kullansam daha mı güzel sonuçlar alırım?

Tarih: 9 Mart 2010, 17:38 - İp: 58.***.**0.29
canflash
canflash (üye)
İstanbul / Firma

MERHABALAR SİZİN İÇİN YUGUN OLAN SİSTEM BENCE 2 ADET PARAFLAŞ 2 ADET SOFT BOX 2 ADET SEHPA 1 TETTİKLEYİCİ 1 DE ÜRÜN ÇADIRI BUNLARI ALIRSANIZ COK İYİ NETİCELER ALACAKSINIZ BU KONUDA SİZE YARDIMCI OLABİLRİM İLETİŞİM İÇİN : www.canstudyomalzemeleri.com

Tarih: 10 Mart 2010, 10:19 - İp: 88.***.**3.121
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Teşekkür ederim. Yurtdışında yaşıyorum, tedarik konusunda sizden almam pek mümkün değil. Öneriniz için teşekkür ederim.. Belirttiğiniz ürünlerin toplamı sanırım benim verdiğim rakamın oldukça üstünde olacaktır..
Saygılarımla..

Tarih: 10 Mart 2010, 11:19 - İp: 116.***.**6.61
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Yazılarınızın tarzından anladığım kadarıyla, doğru adımlar atan biri olduğunuz malum.. bahsettiğiniz ekipman gayet yeterli..

Sizin için daha önemli olan şeyler; sabır ve bilgi..

ekipman konusu fazla kafanızı kurcalamasın, başarılı olacağınıza inanıyorum.. Bahsettiğiniz ışıklar, 5500 kelvin olmasa bile, mekinenizde kelvin değerini manuel girerek gereken müdahelelerde bulunabileceksiniz.. Sabırla devam edin.. Işığınız bol olsun..

Tarih: 21 Mart 2010, 21:50 - İp: 94.***.**0.68
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Merhaba Mete Bey, yorumunuz ve ilginiz için teşekkür ederim.
Yeni bir kitap aldım;
Michael Freeman; Digital Photography Expert: Light and Lighting
Şu anda bu kitabı okuyorum.

Bununla birlikte başka kitap, dergi ve kaynakları da araştırıyorum, dolayısıyla bahsettiğim ürün çadırını bir süreliğine erteledim. Bu bilgileri sindirmeden almak istemiyorum. Kitabı da yeni eski herkese tavsiye ederim.
Işık ve Işıklandırma konusunda güzel ve yönlendirici bilgiler var.
Saygılar...

Tarih: 22 Mart 2010, 10:19 - İp: 116.***.**0.94
  • 1