terapist
terapist (üye)
Konya / Amatör

Update Yaparken Pil Bitti Yardım!!!

merhaba arkadslar ben bi halt ettim bende canon powershoot A300 vardı dün merceği actığımda sesler geldi ve ses kesilince ekranda e25 diye bisey yazdı ne yaptıysam makine acılmadı bende belki update yaparsam düzelir diye düsündüm ve alel acele update i indirdim ve update yaparken aksilik pil bitti ve makine bidaha acılmadı

şimdi ne yapmam gerek bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.tamam makine patladı ama yaptırırsam ne kadar masraf tutar yaptırdığıma değermi.lütfen yardım edin.

ben koyada yasıyorum illa servisemi göndermem gerek nasıl yapayım..

Tarih: 30 Nisan 2006, 23:47 - İp: 85.***.**6.76
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

o iş bitmiş artık....evde kardeşin yada yeğenin varsa ver eline oynasın.....

Tarih: 1 Mayıs 2006, 00:36 - İp: 88.***.**6.75
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Bir hikaye var:

Vaktiyle,yani bunadan 2-3 sene once, Canon EOS 300D (Digital Rebel) modelinde Canon'un daha pahali modelinin (sanirim EOS10D) pazarlamasina zarar vermemek icin Canon firmasi EOS300D'yi , bilerek ve isteyerek, eksik firmware yazilimiyla piyasaya surmus. Yani aslinda makinanin fiziksel kapasitesini tam olarak kullanilmasini engellemisler. (Bravo walla, Microsoft'a rahmet okutmus Canon)

Sonuc: Hacker denen nereden turedigi belli olmayan bir avuc mahlukat numarayi cozmus, makinanin programini degistirip E300D'yi bir ust modele terfi ettirmisler. Canon'da o makinanin bir sonraki modelini (EOS350D) eshshekk gibi tam kapasite firmware yazilimiyla piyasaya surmus.

Benzer durum bolge kontrollu DVD oynaticilarin ve SIM-lockli cep telefonlarinin da basina gelmisti.

Kissadan hisse (E-25 hatasinin fiziksel birsey olmamasi sartiyla tabiiki):

Teorik olarak makinani onarmak mumkun, ama kim yapar, kaca yapar nerede yapar, orasini bilemem. Makinayi gozden cikardiysan, (garantisi yoksa, servis de onarilamayacagini iddia ediyorsa), kardesine-yegenine oyuncak olarak vermeden once, sabrin, vaktin, islere yatkinligin varsa, yukarida uckagitciligini anlattigim Canon namli firmaya o zaferi tattirmak istemeyecek kadar inada ve mucadele gucune sahipsen kollari siva ve bu zorlu ise bizzat kendin koyul derim sana.

Once internetten seninle ayni kaderi paylasan insanlarla temasa gecmekle baslayabilirsin.

Hadi kolay gelsin

Tarih: 1 Mayıs 2006, 02:43 - İp: 85.***.**5.147
sarucabey
sarucabey (üye)
Kocaeli / Meraklı

yok canım bitmemiş olabilir erkayalara bir telefon aç durumu anlat yapabilrler ama çok para isterlerse yani astarı kılıfını geçerse yaptırma

Tarih: 2 Mayıs 2006, 01:34 - İp: 194.***.**9.29
terapist
terapist (üye)
Konya / Amatör

yorumlarınız için teskkürler arkadslar erkayalara gönderdim makineyi bakalım dediğiniz gibi astarı kılıfından pahalı gelirse artık yeni makine almak için para biriktirmem gerekecek.bugun yarın belli olur sonucu burda paylasırım

Tarih: 3 Mayıs 2006, 00:40 - İp: 85.***.**7.235
terapist
terapist (üye)
Konya / Amatör

erkayalarla görüstüm tamir için 245 ytl isitiyorlar artık yeni bi makine almak için para biriktirecez.

Tarih: 5 Mayıs 2006, 19:40 - İp: 85.***.**7.215
baristr
baristr (üye)
İstanbul / Amatör

Beni başıma geldi 100YTL ye tamir ettirdim.Yetkili servise

Tarih: 2 Ağustos 2006, 21:15 - İp: 85.***.**8.195
ferhat89
ferhat89 (üye)
İstanbul / Firma

ah be bilader o kadar bangır bangır baarıyo kullanma kılavuzunda - firmwire update ederken piller bitebilir dio o yüzden dio adaptör kullancan(güç kaynağı) neese geçmiş ola çok güzel makineler çıktı hem vesile olur sana.

Tarih: 5 Ağustos 2006, 13:25 - İp: 85.***.**6.169
ahmetdemir
ahmetdemir (üye)
Yozgat / Amatör

valla 300 milyonluk belkide daha ucuz bir makinanın tamirine 245 ytl isteyen insanların gözünü toprak doyursun demekten başka birşey gelmiyor aklıma. bence yapacakları tamir bile değildir herhalde. makinanın içini değiştirip eski kasasıyla sana gönderecekler ve tamir ettik diye hava atacaklardır sanırım. 300 milyonluk makinanın 245 milyona tamir bedelinin akla mantığa getireceği başka bir şey yok.

Tarih: 13 Ağustos 2006, 19:03 - İp: 88.***.**5.228
serkanbo
serkanbo (üye)
İzmir / Amatör

Bu konuda bir bilgisayarcı donanım teknikeri olarak. Bunun firmware elinizde sonuçta mevcut. Bunu istanbulda eeprom programlayan bir firmaya götürsen 15 yada 20 ytl ye programlarlar. Fakat bu makinanın nasıl içinin acılacagı konusunda bilgileri olmayabilir. Acarken kasaya zarar verebilirler.
Tabiki chipin programlanması için fiziken uygun olması gerekiyor.
Kolay gelsin.

Tarih: 16 Eylül 2006, 13:56 - İp: 88.***.**1.110
  • 1