meka
meka (üye)
Trabzon / Meraklı

Canonlarda Video Süresi

firmware ile canon 520,510 gibi makinalarda video süresi kart kapasitesine bağlı olarak limitsiz olabilirmi,böyle bir firmware bilen varmı?

Tarih: 21 Mayıs 2005, 16:29 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Öyle bir yazılım yok

Tarih: 21 Mayıs 2005, 16:52 - İp: yok
m_caner
m_caner (üye)
İstanbul / Amatör

Selam, Canon A95 için'de 640x480 video çekim modu süresini uzatan Firmware bilen var mı? Bilgilendiren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Tarih: 3 Haziran 2005, 13:00 - İp: yok
centurion
centurion (üye)
İstanbul / Meraklı

hayır yoktur.
keşke canon bu çok tutulan modellerine sınırsız video özelliği de eklemiş olsaydı. böyle bir ihtiyacı neden gözardı etmişler anlamakta güçlük çekiyorum.

Tarih: 3 Haziran 2005, 15:54 - İp: yok
arbede
arbede (üye)
Tekirdağ / Amatör

Arakadaşlar s1 için en fazla 1 gb hafıza kartımı kullanabiliriz.Malum 30 fps de avi kaydını fazla uzun yapmıyor.

Tarih: 3 Haziran 2005, 19:58 - İp: yok
sarucabey
sarucabey (üye)
Kocaeli / Meraklı

Video süresini kısa tutmasının tek bir amacı olabilir yani benim aklıma gelen satış politikası/stratejisi video kameralarını sattırmak olabilir. Çünkü bazılarımız bu kullandığımız foto mak. sınırsız video çekim özelliği olsa video kamera almak gereği duymayacak canon bu yolla kamera satma yolunda olabilir veya benim aklıma gelmeyen başka bir sebep

ama şu kesindir fotoğraf makine en iyi fotoğraf çeker video kamera en iyi kaliteli görüntü çeker

Tarih: 4 Haziran 2005, 09:31 - İp: yok
meka
meka (üye)
Trabzon / Meraklı

Bazı Rus sitelerinde firmware'lerin bulunduğuna dair emareler var ama Rusca bilen varsa yardımcı olabilir.

#meka' tarafından 04.06.2005 17:27:13 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Haziran 2005, 17:31 - İp: yok
gurcan
gurcan (üye)
İstanbul / Amatör

Benim bildiğim kadarıyla bunu yapmanın yolu yok. Ticari trik falan değil.

Makinanın dahili belleği ve kart belleği dışında bir de tampon belleği var. Bunu bizler asla görmeyiz ama kendisi kullanır. Çektiğiniz video (ve foto) önce buraya biriktirilir. Dolduğunda da bu ham veri nihai formata çevrilerek karta (veya dahili belleğe) yazılır.

Kartın sonuna kadar video kaydeden makinalardaki işlemciler gerçek zamanda bu dönüşümü yapıp çekim sırasında karta dosya yazabiliyor. Sürekli gelen veriyi dönüştürüp dosyanın ucuna ekliye ekliye gidiyor. Bu işi yapan encoder da bir maliyet ve her marka buna para harcamıyor.

Tarih: 1 Temmuz 2005, 12:55 - İp: yok
  • 1