hakibay
hakibay (üye)
Yurtdışı / Stüdyo Fotoğrafçısı

Canon Eos 300d Ü Canon 10d Yapma ?

Arkadaslar.
Biraz arastirdim. Bir Canon Rus yapimi bir Firmware
Piyasada geziyor. Sözde Canon 300D daha Pahali ve daha iyi olan Canon 10D olarak calisiyormus.
Sözde ic Aletleri ayniymis. 300D de bilincli olarak Programinda Software de sinirlamalar koymuslar.
Nasil yapilir nereden Bulunur daha aramaktayim.
Yazilar genelde ingilizce. oda bende zayif malesef.
Deneyimi olan varmi ?
Bildiginiz Paylasmak istediginiz varmi?
Saygilar.

Tarih: 5 Ocak 2005, 08:43 - İp: yok
cez
cez (üye)
İstanbul / Meraklı

10D de yazılımla 5D oluyordur o zaman.Aynı mantık.....

Tarih: 11 Şubat 2006, 17:25 - İp: 85.***.**5.232
okansavas
okansavas (üye)
Nevşehir / Haber Fotoğrafçısı

merhabalar Firmware pc me indirdim ama nasıl yükleyecegimi bilmiyorum anlatırmısınız şimdiden teşekkürler

[email protected]

Tarih: 12 Şubat 2006, 16:35 - İp: 81.***.**6.9
ahmetdemir
ahmetdemir (üye)
Yozgat / Amatör

bu firmware ile makina değiştirmek üreticilerin çok kullandığı bir metod bence. bunuda özellikle cep telefonu üreticileri yapıyorlar. makinanın dışında biraz değişiklik yapıyorlar sonra aynı donanıma başka bir yazılım atıyorlar yada mevcut yazılımın biraz daha gelişmişini... oluyor sana yeni bir makina. foto makinalarının bir kısmındada bu olayın olduğunu düşünüyorum. örneğin bu canon olayı. keşke bu işi iyi bilen hayırseverler ortaya çıksada şu bizim emektar kodak z740ida bir canavara felan çevirse
bence yazılımda ufak oynamalarla makinalara çok özellikler katılabilir. fakat üreticiler bu yolla yeni makinalarının önleri tıkanacağında bu yolu tasvip etmezler. birde pretek 3a30 örneği var. firmwaresini yüklüyorsun. 10 cm olan macro 0 cm'ye düşüyor ve olmayan manuel focus ortaya çıkıyor.
bu noktada sayın Burkay beye birşey sormak istiyorum. bizim z740in gece çekim süresi azami 8 sn. crackli bir firmware olsada bunu 16-30 gibi değerlere çıkarsa makinaya bir zararı olurmu? mesela sensörü felan yanarmı?

#ahmetdemir' tarafyndan 12.02.2006 23:32:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Şubat 2006, 23:24 - İp: 85.***.**3.185
mezzy
mezzy (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Ben bir umutla 350d'yi 20d yapacak firmware bekliyorum. Teknik olarak bence olabilir. En azından iso 3200 olsa ve kelvin değerini rakamsal olarak girebilsek o da işimizi görür [>:D

Tarih: 14 Şubat 2006, 10:11 - İp: 195.***.**4.100
esoes
esoes (üye)
İçel / Stüdyo Fotoğrafçısı

ya kardeşim boş versenize millet para kazanacam diye adam kandırmaya çalışıyo sizinkide fazla geliyo herhalde sen hiç kapluğumbağadan tavşan olduğunu gördün mü olsada ne kadar verimli olur boş verin kardeşim böyle şeylere inanmayın yahu

Tarih: 15 Şubat 2006, 05:00 - İp: 85.***.**4.88
atamanuysa
atamanuysa (üye)
İzmir / Amatör

merhaba sırf bu forum yüzünden üye oldum desem yanlış yazmış olmam
canon eos 300D makinama googledan objektif ararken bu forumu buldum adı geçen firmware yi indirdim makinamı update ettim
söylenenler doğru
makina 3200 asa oldu
artı firmware verion kısmının altına yeni bir menü geldi
içinde bir sürü şey var anlayamdım çözmeye çalışıyoru
bir arkdaş makinamın deklanşörüne basıyorum bekliyo bekliyo oyle çekiyor diye yazmış bende oyle bir problem olmadı acaba bu arkdaş 10 saniye sürede mi unuttu makinasını
yardım isteyenlere elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım

Tarih: 22 Kasım 2006, 17:08 - İp: 85.***.**6.216