jamesjoyc2
jamesjoyc2 (üye)
İzmir / Meraklı

Canon 300d Yi Canon 10d Yapma

canon 300d yi canon 10d yapinca canon 10d kalitesinde fotoğraf çekilebiliyormu,ışık ölçüm ayarı değişiyormu, netleme spot ta yapabilecekmi vb.lütfen biri beni aydınlatsın.

Tarih: 4 Haziran 2007, 20:02 - İp: 88.***.**7.211
meraklisi
meraklisi (üye)
İstanbul / Meraklı

yazılım versiyonu değiştirilmesi mümkünse bile fiziki olarak farklı makinalar... dolayısı ile boşuna uğraşmayın...

Tarih: 5 Haziran 2007, 09:26 - İp: 88.***.**4.4
jamesjoyc2
jamesjoyc2 (üye)
İzmir / Meraklı

iso vb bazı ayarlarının değiştiğini yine bu forumda okudum fakat fotoğraf kaliteini artırıyormu onu merak ediyorum çünkü yine bu forumda birinin önerisi üzerine canon 10d ve bazı makiaları görüntülaerle karşılaştırmışlar canon 10d fark atıyordu.3200iso olacakmış bunun dışında artısı onu merak ediyorum. tşk.

Tarih: 7 Haziran 2007, 16:30 - İp: 88.***.**0.163
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

Sonuç itibariyle firmwareler makinanın işleyişini sağlayan dataları iyileştirmek içindir en basit anlamda...

350D'ye hangi firmwareyi koyarsanız koyun 10D olması mümkün değil.

Yıllar önce bir dergide görmüştüm.Meraklı bir kaç vatandaş (almanyada sanırım) Porsche motorunu biraz uğraşarak bildiğimiz vosvos koymuşlar...Porsche motorlu vosvos olmuş...Eh birazda dış aksesuar falan filan...Sonuç itibariyle normal bir vosvos'tan daha performanslı olacağı su götürmez bir gerçek....

Fakat,aynı motora sahip gerçek bir porsche ile kıyaslanabilir mi performansı?

Aynı benzetmeyi 350D ile 10D ye yaparsak benzer sonuca ulaşırız sanırım.

Selamlarımla...

Tarih: 22 Temmuz 2007, 14:55 - İp: 88.***.**1.129
  • 1