grafikben
grafikben (üye)
İstanbul / Meraklı

Canon 20 D Firmware (yardım)

Merhaba Arkadaşlar

20D yi alalı 2-3 ay oldu, dolayısıyla üzerinde 1.1 yüklü, şuan ise takib ettiğim kadarı ile 2.03 yazılım gündemde, fakat salt yüklemiş olmak için yüklemek istemiyorum...

Bana ne gibi getirisi olacak öğrenmek dileğindeyim.
Bilgisi olan arkadaşların, bilgilerini paylaşmalarını rica ediyorum...

Sela ve Saygılarımla

Tarih: 8 Aralık 2005, 15:03 - İp: yok
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Bence yükleyin. Yüklememek size bir şey kazandırmaz, yüklemekle de bir şey kaybetmezsiniz. Her yeni firmware, gerek bazı hataları düzeltir gerekse yeni bir şeyler ekler. Kanımca, bazen, firmalar firmwarelerde yazılımda eskisine göre bazı ufak tefek performansı etkileyebilecek değişiklikler de yaptıklarına rağmen bunları açıklamayabiliyorlar.

Tarih: 8 Aralık 2005, 15:55 - İp: 85.***.**5.234
grafikben
grafikben (üye)
İstanbul / Meraklı

Cüneyt Bey İyi akşamlar;

Aslına bakarsanız güncelleme ile ilgili bir sorunum yok, bende 2.03'e yükseltmeyi düşündüm.
Fakat birde Erkayalar'a sorayım ne diyorlar dedim, canımı sıktılar...

Güncelleme yapmayı düşünüyorum, nerden hangi mantığı izleyerek yapayım, ben Apple Machintosh kullanıcısıyım, farklı bir yolu olabilir mi? dedim...
Onlarda getirin bir kaç gün içinde yapar veririz dediler.
Sonuçta bir ücret ödemeyeceğim (Garantı kapsamında) ama 2-3 gün kalacak gibi bir işmi ki? dememe fırsat vermediler...
Bu Durumu o nedenle soruyorum, eğer önemli bir gelişme yoksa yüklemeyeceğim.
Selamlar

Tarih: 8 Aralık 2005, 17:37 - İp: 81.***.**9.104
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Makinenizi kesinlikle bırakmayın. Ben de Macintosh kullanıyorum ama benimki 20D değil o ayrı. Bilgisayarınızın Mac veya PC olması farketmiyor. Siz Mac için yayımlanan dosyayı indirip fotoğraf makinenizin kartına yüklüyorsunuz. Bu adımdan sonrası, fotoğraf makinenizle karttaki dosya arasında gelişen bir konu oluyor, bilgisayarın bu adımdan sonra bir rolü yok. Süre olarak da toplam 3 dakikayı geçmeyen bir işlem. Firmwarei download ettiğiniz sayfada da adım adım nasıl yapılacağı anlatılmıştır muhakkak. Ufak da olsa bir endişeniz varsa yapmayın ama sadece bu iş için makinenizi kimseye bırakmayın derim yine ben.

http://web.canon.jp/Imaging/eos20d/eos20d_firmware-e.html

#ocaklilar' tarafyndan 08.12.2005 23:55:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Aralık 2005, 19:56 - İp: 85.***.**3.33
maslan41
maslan41 (üye)
Kocaeli / Meraklı

selam grafikben ve sayın ocaklılar

bende ocaklıların yardımları ile nikon 8800 e Firmware yazılımı yükledim 1 dakika bile sürmedi.

sayın ocaklılar servis ücreti alınmamasına rağmen neden makineyi serviz yada firmaya verilmemesini istiyorsunuz. siz birşey diyorsanız sizin deneyimleriniz olmuştur bizimle paylaşırmısınız. makinede parça değiştirilebilir, belkide makine mi değiştirilir

herkese netfotoğraflar

Tarih: 8 Aralık 2005, 21:39 - İp: 85.***.**1.47
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

En fazla 3 dakika sürecek bir iş için, "bırakın bir kaç günde yaparız" denilirse benim hassas midem hemen bulanır. Müşterinin karşısında hemen yapılabilecek bir işlem. Hatta, grafikben bana getirsin, beraber yapalım. maslan41 hatırlarsan sana da aynı şeyi teklif etmiştim ama sen uzakta olduğundan dayanamayıp kendin yapmıştın.

Tarih: 9 Aralık 2005, 00:02 - İp: 85.***.**2.13
grafikben
grafikben (üye)
İstanbul / Meraklı

Merhaba

Sizinle aynı fikirde olduğumu ? belirtmeliyim...
Makinemi bırakmayı düşünmüyorum...
Bu güne değil Mac için yığınla program indirip yükledim.

Fakat endişem hani sakındığım göze çöp batar Mı? idi...

Yardımlarınız için teşekkür ederim, kendim Frimware yapmayı uygun görüyorum, takıldığım nokta olursa size danışacağım, hoşçakalın..

Tarih: 9 Aralık 2005, 09:25 - İp: 81.***.**0.21
grafikben
grafikben (üye)
İstanbul / Meraklı

Cüneyt Bey Tekrar Merhaba

Bu arada; Ben İstanbul'da Sultanahmet'te yim...
Belki yakınızdır?

Tarih: 9 Aralık 2005, 11:04 - İp: 81.***.**0.21
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Ben Kadıköy tarafındayım.

Tarih: 9 Aralık 2005, 11:31 - İp: 85.***.**5.234
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Merhaba grafikben...
Firmware herhangi bir program değildir.. İlkkez deneyecekseniz Hiç denemeyin.... Servis konusunda uzmanların nasıl yaptığını görmeden bu işe kalkışmamalı derim... makineye 1600$ veya € verilmiş... uzmanına senede bir göstermenin faturasından kaçınmamalı.... kendi çalıştığım bilgisayarımı kendim toplarım, makine konusu farklı....

Tarih: 9 Aralık 2005, 12:03 - İp: 81.***.**7.206
grafikben
grafikben (üye)
İstanbul / Meraklı

Mete 007 Merhaba

Doğru yaklaşımlardan biride bu...(Sizin özetiniz)
Sakındığım göze çöp batar mı? deyimini de bu yüzden kullanmıştım...
Selamlar

Tarih: 9 Aralık 2005, 13:34 - İp: 81.***.**0.21
  • 1