othomane
othomane (üye)
Adana / Meraklı

A85’in Vid. Çek. Süresini Arttırmak

Arkadaşlar tamam bu tür sorular artık kabak tadı verdi. Ama çok uzun araştırmalar neticesinde Canon A85 aldım. En baştan beri anı amaçlı ailemin video görüntülerini de çekecek bir makine aradım. Bu foruma üye olmadan önce bas-çek modeli bir makine almaya karar vermiştim. Daha doğrusu dijital makinelerin özellikleri ve kabiliyetleri konusunda yeterli bilgiye sahip değildim. Bu arada benim Canon A8 5 almama sebep de sizlersiniz ona göre. Forumdaki bilgilendirmeler ve tavsiyeler sonucu aldım bu makineyi.) A85'i alıp video çekimi yapınca kalite benim için yeterli geldi ama süre kısıtlaması da canımı sıktı. Bilmiyor muydum bu kısıtlamayı derseniz biliyordum. Biliyordum ama bir yandan da Nikon Coolpix 4200 almadığıma da pişman oluyor gibi hissettim kendimi. Neyse uzun lafın kısası, bir firmware upgrade'i ile bu süre kısıtlaması aşılabilir mi? Bu firmware varsa crack midir? Tamam ,diyeceksiniz ki fotoğraf makinesiyle fotoğrafını çek yeter, video kaydı istiyorsan video kamera al diyeceksiniz? Ama fot. makinesinde video kaydı (sınırsız) olsa fena olmaz mı? Neyse... Yukarıda bahsettiğim işi yapabilir miyiz? Lütfen cevap...

Tarih: 16 Şubat 2005, 11:08 - İp: yok
othomane
othomane (üye)
Adana / Meraklı

Burkay Usta siz ne dersiniz bu konuda?

Tarih: 21 Şubat 2005, 14:50 - İp: yok
othomane
othomane (üye)
Adana / Meraklı

Bu kadar okuyan arkadaş var ama kimse de biliyorum, duydum ya da bilmiyorum, duymadım gibi hiç bir görüş belirtmiyor. Olabilir mi böyle bir şey...

Tarih: 2 Mart 2005, 07:57 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Öncelikle öyle bir yazılım varmı bilmiyorum (olduğunuda sanmıyorum) varsa bile canon tarafından yazılmadığını garanti edebilirim parça parça çektiğin bu görüntüleri daha sonra birleştirip uzun bir video haline getirebilirsin son olarakta video kamera kullanan birisi olarak sana şunu söyliyebilirim 3 dakika video için oldukça uzun bir süre nasıl diyeceksen 3 dakika boyunca aynı şekilde aynı yeri çekmek seyredeni sıkar onıun yerine kısa süreli farklı anlarda çektiğin videoları birleştirip seyredeni sıkmayacak türde videolar yapabilirsin sonuçta çektiğin bir düğün yada nişan değil

Tarih: 12 Mart 2005, 00:10 - İp: yok
othomane
othomane (üye)
Adana / Meraklı

Eyvallah Kobra kardeş haklısın...Ben de zaten A85 ile devam edeceğim...

Tarih: 14 Mart 2005, 07:49 - İp: yok
othomane
othomane (üye)
Adana / Meraklı

Tarih: 18 Mart 2005, 15:13 - İp: yok
soner
soner (üye)
Eskişehir / Amatör

arkadaşlar bildiğim kadarıyla sorun cf kartın fazla ısınması cf kart kullanan makinalarda zaman sınırı var sd kartlarda böyle limit yok nikon gibi. bende a85 aldın ve pişman oldum.

Tarih: 13 Ekim 2005, 22:57 - İp: yok
  • 1