husmenaga
husmenaga (üye)
İstanbul / Meraklı

40d 1. 0. 8 Firmware Güncellemesi

Hakan Hocam (burkay08) haber ve link verdi ki, Canon 40D için 1.0.5 olan firmware versiyonu 1.0.8'e güncellenmiş.

Linki ben buraya kopyalıyorum.

http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ModelInfoAct&tabact=DownloadDetailTabAct&fcategoryid=314&modelid=15653

bu linki tıklayıp, oradaki adımları takip edip , firmware dosyasını indirin, inen dosya eos40d108.exe olacak, onu bilgisayarda çift tıklayıp çalıştırın ve yeni bir dosya oluşacak. 40d00108.fir adında. Bundan sonrasını, bir kart okuyucunuz olduğunu varsayarak aşağıda yazıyorum.

Pilin tam dolu iken,, CF kartını makinaya tak, formatla.
Sonra kart okuyucuya kartını tak ve aşağıdaki işlemleri yap..

eos40d108.exe dosyasını indirdiğin yerde çift tıkla, yeni bir dosya oluşacak, 40d00108.fir adında, bu dosyayı kartına direk kopyala.
Kartı makinaya tak, makinayı aç ve P moduna al, menüden firmware versiyonu yazan yerin üzerine gel, orada "current version is 1.0.5. Update" yazar, OK üzerine gel ve SET tuşuna bas ve bekle, unutma pilin dolu olsun ne olur ne olmaz. Biraz sonra 40DD00108.FIR seçili bir ekran gelecek, onu seçmeni isteyecek, orada iken, tekrar SET tuşuna bas, sonraki ekranda OK üzerine gel, tekrar SET tuşuna bas. "Updating now" yazarken bekle yine. Orada yazar aman makinayı kapatma diye. Update olmasını ekranda izliyoruz bu anda ve sayac %10-15 diye çalışır %100'e doğru. Sonrasında "Update is complete" 1.0.5. -> 1.0.8. diye bir ekran çıkar ve orada yine OK üzerinde SET tuşuna bas. Kamerayı kapat. Bataryayı çıkar, en az 2 saniye bekle, biraz daha fazlası garanti olur Sonra bataryayı tekrar tak ve CF'ı tekrar formatla, hepsi bu kadar.

Kolay gelsin.

Tarih: 10 Nisan 2008, 00:29 - İp: 85.***.**8.86
silentship
silentship (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili husmenaga bunun ne gibi faydası olacak makineye?
yanlış anlamayın bilmediğim için soruyorum.
saygılar...

Tarih: 10 Nisan 2008, 16:33 - İp: 85.***.**0.175
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

This firmware update (Version 1.0.8) incorporates the following improvements and fixes.

1.Fixes a phenomenon in which Image Stabilization operation emits a sound when certain buttons are pressed, with the EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS lens attached to the camera.

2.Fixes a phenomenon in which the Image Stabilization operation emits a sound from the lens when IS lenses are attached to the camera.

3.Fixes a phenomenon in which a part of the image looks unnatural when reviewed on the LCD.

4.Corrects errrors in the Spanish and Norwegian menu screens.

Tarih: 10 Nisan 2008, 17:23 - İp: 85.***.**6.133
husmenaga
husmenaga (üye)
İstanbul / Meraklı

Cüneyt Bey İngilizce aslını aşağıya almış bu güncelleme ile nelerin değiştiğine dair,
temel olarak güncel firmware versiyonunu tutmak faydalı bana göre,
özellikle aşağıda 3ncü madde ve 2nci madde nisbi olarak önemli güncellemeler, IS lenslerin çalışması esnasında çıkan sesleri ortadan kaldırmaya yönelik bir güncelleme ve LCD ekranda doğal olmayan bazı görünüm parçaları oluşması halinde ilgili problemi gideren güncelleme olarak açıklanmış,
bu güncellemeden sonra çıkan başka bir güncelleme olursa, canon'un kendi sayfası en son güncelleme yüklü olmalı şeklinde görüş belirtiyor, bu nedenlerle güncel kalmakta fayda var.

Tarih: 10 Nisan 2008, 20:06 - İp: 85.***.**4.34
logy
logy (Üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Hem Hakan hocama hemde sana Teşekkürlerimi sunuyorum Ağam...

Tarih: 22 Nisan 2008, 16:46 - İp: 78.***.**4.27
hurriyet
hurriyet (üye)
Almanya / Haber Fotoğrafçısı

MENÜYÜ TÜRKCE NASIL YAPARIZ BIRDE ONU ANLATDAN BIZE SANA ZAHMET

Tarih: 24 Nisan 2008, 00:05 - İp: 80.***.**8.218
  • 1