catserver
catserver (üye)
İstanbul / Meraklı

Dia Film

Ağırlıklı olarak doğa fotoğrafları çekebileceğim iyi bir dia film arıyorum. Hangi marka / model filmleri önerebilirsiniz ?
Teşekkürler

Tarih: 9 Eylül 2004, 09:54 - İp: yok
esmeray
esmeray (üye)
İstanbul / Firma

candova bu konuda sana yardımcı olabilirim.
istersen net sitemize bir göz at.Fiyatlarımızı orada görebilirsin veya hangi ürünü alacaksan bildir.sana fiyat vereyim.Slayt filmleri kendimiz ithal etmekteyiz.

Tarih: 29 Ocak 2006, 23:49 - İp: 85.***.**5.23
ferdono
ferdono (üye)
İstanbul / Amatör

peki karlı havalarda dia kullanımı nasıl olur mesela bnm elimde şu an fuji velvia 50 ASA var..karda bunu mu kullansam yoksa bi negatif fuji 100 ASA fln mı alayım ?

Tarih: 7 Şubat 2006, 20:30 - İp: 160.***.**7.46
ferdono
ferdono (üye)
İstanbul / Amatör

kimse yardım etmicek mi ? yarın fotograf çekicem de o yüzden ..teşekkürler

Tarih: 8 Şubat 2006, 22:32 - İp: 160.***.**7.46
kamuran76
kamuran76 (üye)
Kocaeli / Amatör

ya karda foto cekmek icin degisik film kullanmaya fazla gerek yok bence.diyaframını normal verdigi degerden aydınlıga gore bir veya iki derece dusur.cekim teknikleri forumunda bununla ilgil guzel acıklamalr var.eminim ortdan istedigini ogrenebilirsin.umarim yardımcı olabilmisimdir..... saygılar....

Tarih: 9 Şubat 2006, 19:16 - İp: 85.***.**8.2
ferdono
ferdono (üye)
İstanbul / Amatör

teşekkürler sağol onları incelemiştim ona göre de bişeyler çektim bugün karlar erimeden

Tarih: 9 Şubat 2006, 23:37 - İp: 160.***.**7.46
doru313
doru313 (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Ben Amerikada iken Kodachrome K64 kullaniyordum ve cok memnundum ancak Turkiyeye dondukten sonra iki adet expose olmus roll buzdolabinda duruyor cunku kimsenin banyo yapmayi bilmedigini aci bir tecrubeyle ogrendim. Bana bembeyaz bir film verip filminiz bayatmis deyip ustunede benden 5milyon talep ettiler. Diger yandan doga ve macrolar icin diger arkadaslar gibi Velvia 50 ve 100F, Kodak elite chrome 100VS oneririm. Dialari Nikon Tarayicimda tariyorum ve bilgisayarda renkleri duzelttikten sonra bastirabiliyorum. Velvianin mavi cast vermesi normaldir bunuda isitici filtreler kullanarak duzeltebilirsin. Eger Velvia 50 yada 100F uygun fiyatli bir yer biliyorsaniz banada bilgi verirseniz sevinirim.

Saygilar,
Mehmet Ali YASAR

Tarih: 27 Şubat 2006, 18:16 - İp: 85.***.**8.139
35mm
35mm (üye)
İstanbul / Amatör

[URL=http://http://www.geocities.com/perspektifler/fotograf/35mmfilm.html]

Tarih: 2 Temmuz 2006, 04:38 - İp: 85.***.**3.218
drkns
drkns (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Gec olmus olabilir ancak doga icin ben Kodachrome K64 diayi tavsiye ederim. Af kabul etmez ancak mukemmel sonuclar verir. Ha birde Turkiyede bulmazsin bulsanda banyo icin Lozana gondermen gerekiyor ama en iyisi budur. Ankarada dia banyosu yapan bir yer tavsiye edebilirseniz sevinirim tabii kazik olmayan bi yer.

Saygilar,
Mehmet

Tarih: 4 Ekim 2006, 02:13 - İp: 195.***.**6.21
cjx
cjx (üye)
Denizli / Amatör

Forumda okuduğum kadarı ile Denizli' de tavsiye ettiğiniz filmleri bulmak imkansız gibi bişi. Fuji velvia hiç bi yerde yok keza 50 ISO luk filmde yok. Ayrıca dia banyosu yapan yerde yok. Yoklar üzerine kurulu bi yer olmuş burası

50 ISO luk 35 mm negatif film nerden alabilirim ve fiyatı nekadardır ? Ayrıca tavsiye ettiğiniz dia film lerin fiyatları nedir ? Bilgilendirirseni çok sevineceğim.

Teşekkür ederim.

Tarih: 30 Ocak 2007, 18:20 - İp: 88.***.**4.139
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Velvia güzel ama hafta sonu sirkecide bende bulamadım, gerçi çok araştırmadım metro ve aydınlara sordum yoktu. Çok bulunan bir film değil o yüzden anadoluda kolaylıkla bulunacağını tahmin etmiyorum.

Ben genelde fuji sensia kullanıyorum, oldukça güzel bir film ayrıca fiyatı da uygun, iki gün önce 6 ytl ye almıştım aydınlardan, hatta aranırsa daha ucuza da bulunabilir.

Tarih: 30 Ocak 2007, 18:34 - İp: 85.***.**0.8