thegodfather35
thegodfather35 (üye)
İzmir / Meraklı

9 Yıllık 36lık 35mm Film Hakkında =)

Öncelikle Merhaba Arkadaşlar...
Bilemiyorum doğru yeremi açtım ama açtıysamda kusura bakmayın...
Bundan yaklaşık 9-10 yıl önce işte dijital fotoğraf makineleri yokken sanırım... Varsa da ben bilmiyordum... Normal 35mm filmli fotoğraf makinemiz vardı... İşte tatile giderken vs çektik 36lık filmi doldurduk... Ve o günden itibaren 36'lık filmi ne hikmetse unuttuk heralde çekmecede vs durdu. Ama nemsiz, kuru ve normal oda sıcaklığında... Bugünde öylesine aklıma geldi dedim bi fotoğrafçıya götüreyim bakiyim çıkarırsa çıkarır çıkaramazsa üzülürüm...

Size sorum şu.. Gerçi birileri kurumuştur dedi ama sizdende bilgi almak istiyorum..
Şimdi elimde hiç açılmamış ancak dolu olan 35mm lik filmi fotoğrafçıya götürsem fotoğrafları çıkarırmı yoksa çoktan bozulmuşmudur :S

Hiçbir şekilde dokunulmamıştır filme...
Yani ne gün ışığında açıldı nede başka birşey...
Fotoğraf makinesinden çıkarılıp koyulmuştur çekmeceye kısaca...

Yorumlarınızı bekliyorum...
Şimdiden teşekkürler...

Tarih: 30 Haziran 2010, 17:11 - İp: 85.***.**6.138
glorfindel
glorfindel (üye)
İstanbul / Amatör

Evet, kurumuştur. Banyo ettirdiğinizde göreceksiniz ki, bozuk renkler, inanılmaz bir gren ve kötü fotoğraflar...

Geçen ay aynı şey benim başıma geldi. Yaklaşık 9-10 yıl önce çekilmiş olması muhtemel bir makara film buldum. Götürüp banyo ettirdim ve CD'ye aktarttım. Fotoğraf kalitesi olarak sonuç berbattı.
Ama içinden rahmetli babamın fotoğrafları çıktı. Daha ne olsun... Benim için yeterliydi...

Tarih: 30 Haziran 2010, 23:55 - İp: 92.***.**4.128
thegodfather35
thegodfather35 (üye)
İzmir / Meraklı

Öncelikle yorumunuz için teşekkürler...
Ben götüreyim o zaman sonuç ne olursa yine kârdır...

Tarih: 1 Temmuz 2010, 00:58 - İp: 85.***.**9.124
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Sonucu öğrenmek için en iyisi bir fotoğrafçıya götürüp yıkatıp bastırtıp görmeniz,ve sonrasında olumlu olumsuz vakaları paylaşmanız daha yerinde olurdu..

Götürün bakalım, geç kalınmıştır binaleyn..,,..

Tarih: 6 Temmuz 2010, 20:29 - İp: 78.***.**7.24
  • 1