xtremee
xtremee (üye)
İstanbul / Meraklı

Zor Seçim

Arkadaşlar ilk D-SLR makinemi alacağım o nedenle yanlış bir seçim yapmak istemiyorum.

Ben ne kadar araştırsam o kadar kafam karışıyor açıkcası o nedenle birde sizlere sormak istedim.

İlk olarak Canon 500D ve Nikon D90 arasında kaldım büyük ihtimalle D90 alıcaktım ama şimdi biraz işler karıştır araya Canon 40D,Canon 50D ve Nikon D80 girdi.

Sizce ne yapmalıyım?

Nikon D90 ile Nikon D80 arasında ne gibi farklar var?

Nikon D90 mı dersiniz yoksa Canon 50D mi yada Canon 40D mi yada 500D mi al dersiniz?

Tarih: 15 Eylül 2010, 22:22 - İp: 88.***.**7.101
azzylc
azzylc (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

turkce menusu olsa nolur olmasa nolur?
alın elınıze bı cep sozlugu dolasın.
zaten 10 gune kalmaz cozersınız menudekı ıngılızce kelımelerı sonra gerekde kalmaz.
D90 ıcın butcenız varsa HIC dusunmeden alın bence.
benım butcem yetersız oldugu ıcın 500D aldım ama yınede cok guzel makıne.
fakat gaıjın.ın dedıgı gıbı "bır an once makınenızı alın ve fotograf cekmeye baslayın"
gaıjın'ın lafları cok aklımda kalıo. ılerıde GAIJIN'IN ÖZLÜ SÖZLERİ diye konu acarsam dalga gecmeyın sımdıden soyluyorum

Tarih: 16 Eylül 2010, 22:00 - İp: 85.***.**9.103
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ozlu sozler demeyelimde surekli soyledigi ama kaale alınmayan sozler diyelim:D

turkce menu onemli degil zira menuyu cok kullanacagınızı sanmıyorum.
turkce kullanma kılavuzu oldugu surece gerek yok. (kılavuzlarda sekilli ve menu koduyla acıklama yapılır)

malkocy guzel demiş: armutun sapı uzumun copu derseniz elinize hiçbirsey gecmez.
siz sanıyorsunuzki bu makinelerden herhangibiri digerlerine gore cok üstün. ama degil.
aldıgınız makineyı severek alırsanız o makine en iyisidir ama içinize sinmeden alırsanız ne almıs olursanız olun sizi tamin etmeyecektir.

Tarih: 16 Eylül 2010, 22:09 - İp: 88.***.**8.140
xtremee
xtremee (üye)
İstanbul / Meraklı

Evet kesin kararımı verdim o zmn D90 alıcam yardımcı olan herkese teşekkürler.

Tarih: 16 Eylül 2010, 22:13 - İp: 88.***.**8.86
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

hayırlı olsun

Tarih: 16 Eylül 2010, 22:44 - İp: 88.***.**8.140
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Yerinde karar.. Şimdiden hayırlı olsun..
Kit lensiyle alın, daha fazla yorulmadan fotoğraf çekmeye başlayın.. Kit lensi geniş aralıkta olan bir lens olduğu için, uzunca bir süre başka lense ihtiyaç duymazsınız..
Önemli olan fotoğrafın kompozisyonudur, ekipmanın önemi ikinci plandadır.

Picasso'ya kurşun kalem verseniz, bir süre çalıştıktan sonra size sanat eseri çıkarır. Sarı Çizmeli Mehmet Ağa'ya, Sennelier marka yağlı boya da verseniz, tuvalin üstüne bir ev, güneş, ve dere çizer...

Tarih: 17 Eylül 2010, 07:43 - İp: 116.***.**5.171
yozkan88
yozkan88 (üye)
İzmir / Meraklı

türkçe kullanım kılavuzu olduktan sonra ingilizce menü ile çok sıkıntı yaşamazsınız kanımca. hatta sadece buradaki terimleri okusanız bile ayar yapmanız için yeterli olur.

Tarih: 17 Eylül 2010, 10:38 - İp: 92.***.**6.59
muharrem26
muharrem26 (üye)
Diyarbakır / Amatör

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 19 Eylül 2010, 13:37 - İp: 78.***.**2.145