just
just (üye)
Edirne / Amatör

Z740 Hakkında

arkadaslar öncelikle merhaba.optik zoomu iyi olan (10X)fotograf makinası almak istiyorum.kodak z740 larda kampanya oldugunu gördüm hepsiburadada printer dock 3 ile beraber 560 milyon fiyatı benim icin cok uygun geldi.ama biraz arastırdıgımda makinanın yüksek zoomda titresime cok duyarlı ve video cekiminde 640X480 13fps iki özelliği üzerinde kötü diyorlar.tripotsuz bu iki özelliği cok etkilermi acaba fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.(özellikle zoom benim icin cok önemli....)

Tarih: 29 Nisan 2006, 17:26 - İp: 85.***.**7.140
tanyolac40
tanyolac40 (üye)
Kırşehir / Doğa Fotoğrafçısı

bende kodak z740 kullanıyorum. bu arada arkadaşlar eli titreyen adam fotoğraf çekemez. ister titreşim modu olsun ister başka modu. fotoğraf çekmek demek el titretmeden çekmek. tamam belki 10x optik zoom yapınca elin titreyebilir. ama z740 daha hiç öyle bir şey görmedim. bence kodak z740 ideal. s5600 le arasında fazla bir fark yok. biraz iyi olabilir s5600 ama kayde değer bir fark yok. şiddetle tavsiye ediyorum...........kodak z740

Tarih: 2 Mayıs 2006, 23:38 - İp: 85.***.**6.184
just
just (üye)
Edirne / Amatör

Elim titriyo dedim ama okadar zangır zangır değil tabi ama ufak tefek olur.Herkese tavsiyeleri için herkese teşekkürler...

Tarih: 2 Mayıs 2006, 23:58 - İp: 85.***.**3.232
tanyolac40
tanyolac40 (üye)
Kırşehir / Doğa Fotoğrafçısı

gece çekimi yaptığında çok az bir titremede nasıl bir sonuç alacağını görürsün vede elini titretmemen için özen gösterirsin. veya tripot kullanırsın :D
inşallah güzel bir makinen olur. şimdiden hayırlı olsun.

Tarih: 3 Mayıs 2006, 23:06 - İp: 85.***.**4.93
gurcan52
gurcan52 (üye)
Ordu / Stüdyo Fotoğrafçısı

3 aydır z740 kullanıyorum güzel makina tavsiye ederim fiyatıda gayet uygun. Bu arada arkadaşın dediği stoklarda olmama olayı hemen hemen her sitede olan bir sorun o yüzden spariş vermeden önce sitenin telefon numarasını al ve ara o zaman daha sağlıklı olur. Ben bu siteden almıştım sorunsuz geldi 497 YTL istersen bir siteye bak ama spariş geçmeden önce gene bir telefon aç stok durumunu kontrol et. http://alisveris.tr.net/product.php?pID=180607

Tarih: 5 Mayıs 2006, 03:16 - İp: 85.***.**8.75
abidincav
abidincav (üye)
İstanbul / Meraklı

Arkadaşlar Kodak Z740 dijital fotoğraf makinesini bende kullanıyorum ve inanın çok memnunum. 8 Mp Nikon aldım ancak Z740 gibi istediğim verimi alamadım o yuzden geri iade edip z740 kullanmaya devam ediyorum. Her koşulda çok güzel fotoğraflar çekebiliyorum. Tavsiye ederim.
Objektif takmaya karar verdim ama henuz objektif bulamadım.
Kodak kendi sitesinde bu makineye SCHNEIDER-KREUZNACH XENAR 0.7X Geniş Açılı Objektif, 55 mm tavsiye etmiş ama kendisi de dahil olmak üzere bunu türkiyede satan yok. Bilgisi olanlar bilgilendirrise çok memnun olurum

Tarih: 29 Mayıs 2006, 15:36 - İp: 81.***.**8.81