just
just (üye)
Edirne / Amatör

Z740 Hakkında

arkadaslar öncelikle merhaba.optik zoomu iyi olan (10X)fotograf makinası almak istiyorum.kodak z740 larda kampanya oldugunu gördüm hepsiburadada printer dock 3 ile beraber 560 milyon fiyatı benim icin cok uygun geldi.ama biraz arastırdıgımda makinanın yüksek zoomda titresime cok duyarlı ve video cekiminde 640X480 13fps iki özelliği üzerinde kötü diyorlar.tripotsuz bu iki özelliği cok etkilermi acaba fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.(özellikle zoom benim icin cok önemli....)

Tarih: 29 Nisan 2006, 17:26 - İp: 85.***.**7.140
ahmetdemir
ahmetdemir (üye)
Yozgat / Amatör

kardeş sadece ışığın az olduğu ortamlarda flaşsız çekim yapacaksan titreşim sorun olur ve onuda tripotla bir yere kadar çözersin. fiyatına göre iyidir.

Tarih: 29 Nisan 2006, 18:22 - İp: 88.***.**5.104
j.d
j.d (üye)
Tekirdağ / Meraklı

Merhabalar..
Bende o makineden kullanıyorum..Titreme sorunu olabilir evet ama ben başka bişey hakkında düşüncemi söyliyim..
Makinayı hepsiburadadan alacaktım, siparişi verdim parayı hesabımdan aldılar ama sonra ürünün olmadığı ortaya çıktı..Stoklarda var görünüyordu fakat ellerinde yokmuş...bana kargoya verildi yalanını bile attılar.
Olmayan ürün nasıl kargoya verilir ki.Daha sonra üretici firmadan bekleniyor cart curt bişeyler salladılar...
Ben uyardıktan sonra siteye de stokta yok yazdılar.
Demem o ki; alışverişi yapmadan önce siteyi iyice bi araştır,güvenilirmi güvenilmezmi diye..
Bence güvenilmez..

Ekşi sözlükte yazılanları bi oku derim...
link veriyorum..
aratırsın hepsiburada diye

http://84.44.114.44/

kolay gelsin

Tarih: 29 Nisan 2006, 19:29 - İp: 85.***.**8.127
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ben 1 yım z2 kullandım. ondada titreşem engelleme yoktu. Çoğu zaman sorun yaşamadım.Güneşli ortamlarda hiçbir sorun yaşamazsın.Fakat kapalı havalarda olabilir.
13 fsb yeterli bence .Su anda s2 kullanıyorum .BEn hep 15 fsb de kullanıyorum.Mpeg 4 büyük avantaj. 1 gb karta 55 dk kayıt yapıyor. s2 ise 15 dk.
ben bu fiyata al derim.

Tarih: 30 Nisan 2006, 09:36 - İp: 81.***.**0.250
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Bana kalırsa 100ytl daha verip fuji 5600 alman iyi olur.Sonuçta birkaç yıl kullanacaksın makinanı.

Tarih: 30 Nisan 2006, 12:00 - İp: 85.***.**1.130
can1
can1 (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

gündüz ve çok karanlık olmayan ortamlarda 10x zoom da çekimler yaptım manzara insan vs ben titreme olayına nadir olarak rastladım. video çekimide bende gayet başarılı diyebilirim özellikle mic çok iyi ses alıyor tek kötü yanı bence *.mov kayıt etmesi onuda converter ile çözüyoruz..

not: eğer kamerayı doğru tutarsan ve biraz elin alıştıktan sonra deklanşöre tireşimsiz güzel fotolar çekebilirsin basçek bi makineden sonra alışması 3-4 gün alıyor..

Tarih: 30 Nisan 2006, 12:05 - İp: 85.***.**0.69
ahmetdemir
ahmetdemir (üye)
Yozgat / Amatör

adam 1000 ytl vedikten sonra s2,h1,fz7 alır. ne işi var s5600la

Tarih: 30 Nisan 2006, 12:14 - İp: 88.***.**5.104
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

kodak z740 ben kullanıyorum. zoom ozelligi kesinlikle c,mukemmel. sırf o zooma alıstıgım icin daha ust bir makine almak istiyorum ama zoom u beni düşündürüyor tripot kullanmak en kolayı. ayrıca zoom kulanırken standart fotografci teknikleri(nefes tutma, sabit bir yere dayanma gibi) kullanabilirsin. cekim kalitesi , manuel ayarları bence harika. sunu unutmamak lazım makinede onemli olan lensdir. VE kodak bunu cam (dioptrisi 1/1) kullanarak çözmüş zaten. kesinlikle tavsiye ederim ben hafıza kartı ile 800 ytl vermistim 1 sene evvel. 560 ytl yanındakilerle birlikte bedava...hiç kaçırma...

Tarih: 30 Nisan 2006, 13:11 - İp: 88.***.**4.160
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

ha unutmadan... 10x optk zoomu sonunda kadar kullandıgında sorun olmuyo .. digital zoomu da sonuna kadar kasarsano zaman yetersiz ısık kosullarında sorun olabiliyor. ama el insaf 380 mm zoom ne demek.. slr bir makinede olsan mesala mutlaka ayak kullanman veya omuz destegi alman gerekir...

Tarih: 30 Nisan 2006, 13:13 - İp: 88.***.**4.160
just
just (üye)
Edirne / Amatör

arkadaslar ilginiz için tesekkürler.Suan tek takıldıgım nokta ellerim biraz titrer benim acaba cok mu kotu cekim yaparım(tripod tasımak istemiyorum ).Ve kodak z740 ta normal kodak lens kullanmış SCHNEIDER-KREUZNACH VARIOGON değil.cekimleri etkiler mi son olarak sizlere bunları danışmak istiyorum.
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLERRR

Tarih: 30 Nisan 2006, 16:41 - İp: 85.***.**9.147
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

arkadasım ,

hemen soyleyeyim ellerin titriyosa eger o zaman titresim onleyici bir makine alman lazım. yani kodak diil sony de alsan mutlaka anti titresimli olmalı. sana hemen model soyleyeyim... ben kullanmaaıdm ama sana 100 % tavsiye edebilirim zoomlu( 8x) vede anti titresimli konika minolta z3 al. kesinlikle senin ihtiyacını karsılayacak ve titreism sorunu yasamayacagin zoomlu makine. artı konika minolta kalitesi ile...

Tarih: 1 Mayıs 2006, 00:39 - İp: 85.***.**3.20