scorpionart
scorpionart (üye)
İstanbul / Meraklı

Yurtdışından 40d Mega Kit İçin Yardım...

Arkadaşlar bir arkadaşım ABD'ye gidecek ve ben de Canon 40d aldıracağım. Ancak Mega kit adı altında 5Lens (Tamron 28-80 mm ve 75-300mm / canon 50mm f1.8 ve wide angle ve telephoto) ve bircok ekstra ile beraber satılıyor. Hepsini tek tek alsam kesin daaha pahalıya gelir. Ancak arastırdım ve zaten bu lensler cok pahalı lensler değil. Tum bunlara verecegim paraya bir USM'mi alsam? Bu durum için tavsiyesi olan var mı?

Tarih: 15 Nisan 2009, 00:04 - İp: 81.***.**9.29
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Bence o tip paketlere hiç yönelmeyin. Lens önemli bir mesele, o farka vereceğiniz paraya daha kaliteli lens alın.

Tarih: 15 Nisan 2009, 10:32 - İp: 78.***.**5.148
scorpionart
scorpionart (üye)
İstanbul / Meraklı

İlginize teşekkürler t_yaman... Sonuçta bazı paketlerde orjinal Canon lens var... Onlar da mı kötü? Benim sadece çekindiğim konu demode lens gönderilmesi... Siz hangi lensi önerirsiniz?

Tarih: 16 Nisan 2009, 17:16 - İp: 85.***.**4.161
kingjames
kingjames (üye)
Bursa / Meraklı

@scorpion_art

Sizin çekmek istediğiniz konular nelerdir bunları belirtirseniz daha iyi tavsiye verilir

Tarih: 16 Nisan 2009, 17:43 - İp: 88.***.**2.3
erhansanca
erhansanca (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Buradan Lens incelemelerine bakabilirsiniz

Wide ve telephoto olarak belirttiginiz lenslerin inceleme sonuclarina bakarak iyimi yoksa kotumu oldugu hakkinda bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Tarih: 16 Nisan 2009, 18:07 - İp: 62.***.**3.186
scorpionart
scorpionart (üye)
İstanbul / Meraklı

Açıkçası özellikle şu tarz çekiyorum diyemem... Genel olarak fotoğraf çekmeyi çok seviyorum... Aşağıdaki adresten kısıtlı sayıda da olsa çektiklerime bakabilirsiniz... Ama daha çooook fırın ekmek yemem lazım...

http://scorpion-art.deviantart.com/gallery/#_browse

Tarih: 16 Nisan 2009, 18:59 - İp: 85.***.**4.161
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Scorpion;
Öncelikle böyle mega kitlerde genelde verdikleri lensler kalitesiz. Zaten hem ucuz hem de kaliteli lens olayı, sıfır makinede çok zor. Bazen ikinci el satışlarda olabiliyor ama o bile zor.
Madem tam olarak hangi konulara yöneleceğini bilmiyorsun, sana genel maksatlı ama ucuz lens lazım.
1. Kit lens alırsın. Ucuza işini görecek bir lens almış olursun. Bununla bol bol antreman yapar, ihtiyaçlarnı belirleme fırsatını bulursun. 40D nin kit lens aralığı 17-85 olması lazım. Çok iyi aralık, bir de bu lenste is (optik sabitleme) var diye biliyorum.

2. Sigma 17-70 alabilirsin. Bu lensinaralığı da çok güzel. Optik kalitesi, Canon kit lensten daha iyi ancak bunda is yok. Bu lensin makro özelliği de var, makro denemelerini de yaparsın. Bu lensi kullanan arkadaşlarım var, çok da memnunlar.

Tarih: 16 Nisan 2009, 19:10 - İp: 85.***.**5.63
kingjames
kingjames (üye)
Bursa / Meraklı

t_yaman'a katılıyorum en başta söylenen aralıkta bir lens alın kit lensiyle olur farketmez zaten ileride kendi ihtiyaçlarınızı anlar lens almaya başlarsınız..

Tarih: 16 Nisan 2009, 20:00 - İp: 88.***.**2.3
scorpionart
scorpionart (üye)
İstanbul / Meraklı

Valla tesekkurler ilginize tekrar...
Bu arada insan gozu 50mm goruyor zannedersem... 17-85mm bu durumda dar bir aralık degil mi?
Son olarak da zaman zaman amatör olarak uçuyorum. Bu şartlarda nasıl bir lens kullanabilirm...? Bu konuda forum da yok... Normal compact makinamla çektiğim 1-2 fotoğrafda görüntü çok uzak ve benim gözümün gördüğüyle pek alakası olmayan bir sonuç çıkıyor ortaya...
Kit diye girdik konuya sonra ayrıntıya girdik. İdare edin artık ortamda yeniyiz...

Tarih: 17 Nisan 2009, 00:06 - İp: 85.***.**4.161
kingjames
kingjames (üye)
Bursa / Meraklı

@scorpion_art

Hayır dar bir aralık değil 17-85mm 1.6x kesme faktöründen dolayı 40D'de 27-136mm olacaktır.Bu sizin telefoto ihtiyacınızı bir süre karşılar ileride daha uzağı çekmeye ihtiyaç duyarsanız 70-300 70-200 gibi lensler alırsınız.

Tarih: 17 Nisan 2009, 00:25 - İp: 88.***.**2.3
scorpionart
scorpionart (üye)
İstanbul / Meraklı

Sonuç olarak tüm Canon lensler iyi diyebilir miyiz? Özellikle IS ve USM olanlar...

Tarih: 18 Nisan 2009, 01:27 - İp: 85.***.**9.16