michelangelo
michelangelo (üye)
İstanbul / Meraklı

Yurt Dışından Makine Alımı Riskli Mi?

Merhaba,
Bende aylardır hangi makineyi alacağına karar veremeyen yardıma muhtaç fotoğraf meraklılarındanım.Ama sorum hangi makineyi almam gerekirden önce nasıl alacağım.
Mesela Amerika nikon makine alsam, bi problem çıksa onun garantisinden Türkiye de yaralanabilirmiyim? Amerika'ya göndermek zorunda mı kalırım yoksa?
İlginizi ve hızlı cevaplarınızı bekliyoum, şimdiden teşekkğr ediyorum..

Tarih: 9 Temmuz 2009, 02:26 - İp: 78.***.**1.239
saddler
saddler (üye)
İstanbul / Amatör

riskden kasıt sadece garanti ise bu markaya göre değişir. Kimisi geçerli sayar kimi de aldığın yere git kardeşim der.

Tarih: 9 Temmuz 2009, 08:39 - İp: 86.***.**1.119
trenci
trenci (üye)
Uşak / Meraklı

Merhabalar...
Almanya'dan nikon d90 aldım. Almadan önce Nikon Türkiye'ye mail attım, garanti durumunu sordum. Yurtdışından aldığınız makinaları hiçbir şekilde garanti kapsamına almayız benzeri bir yanıt verdiler.
Almanya'daki satıcıya gelen yanıtı söyleyerek sordum garanti durumunu, "böyle birşey yapamazlar, makinaya bakmak zorundalar, herhangi bir sorununuz olursam mail veya telefon yoluyla bize ulaşın. biz Türkiye'deki firmayı arar çözmeye çalışırız. çözemezsek ürünü bize göndermenizi isteriz, kargo ücretlerini de biz öderiz" dediler.
Şimdilik bir sorun olmadığı için -ki umarım hiç olmaz- olay nasıl sonuçlanır bilemiyorum.

Tarih: 9 Temmuz 2009, 13:53 - İp: 78.***.**2.66
  • 1