xevanesx
xevanesx (üye)
İstanbul / Amatör

Yeni Başlıyorum,bütçe Belli,hedef Belli

Merhaba arkadaşlar.

Öğrenciyim. Üzün süredir fotoğrafçılağa merakım vardı ve baslama kararı aldım. Kurgu fotoğrafçılığı ve Sokak Fotoğrafçılığı üzerinde ilerlemek istiyorum. Kurgu fotoğrafçılığı için sanırım photoshop öğrenmem gerekiyor. Bir taraftanda onu öğrenmeye başlıyorum.

Bütçem 800 Ytl Nakit. Taksit mümkünse 1.300-1.500 ytl ye kadar çıkabilir.

http://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&show=viewproduct&productid=1955#

linkteki makinayı almayı planlıyordum taksit seçeneğide çok iyi fakat stokta yok u görünce bütün planlar bozuldu.

Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler

Tarih: 30 Ağustos 2009, 22:57 - İp: 83.***.**0.73
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

kurgu fotoğrafları için, çok fazla MP'ye ihtiyacınız yok, tabi büyük baskılar almayacaksanız. Alacağınız lensler önemli ve ISO performansı önemli olabilir bana göre. ki dijital müdahalelerle renklere hükmedebiliyoruz ama noise'lara müdahale hiç de kolay olmuyor.
Tabi bazı fotolarda kumlanmanın , çok daha etkileyici sonuçlar verdiğini de söylemek lazım

Tarih: 1 Eylül 2009, 18:54 - İp: 88.***.**0.35
xevanesx
xevanesx (üye)
İstanbul / Amatör

designwish çok teşekkürler bilgiler için. Acaba kurgu fotoğrafçılığı hakkında geniş bilgi bulabileceğim bir kaynak nerden bulabilirim?

Tarih: 1 Eylül 2009, 19:54 - İp: 83.***.**0.97
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

bunun kaynağı var mı açıkcası bilemiyorum. Adı üstünde "kurgu" ...

Dediğim gibi, program öğrenmeniz gerekiyor, bu yolun yarısı, diğer yarısı da, yapılmış işleri incelemek bence. programı öğrenince, fotoğrafların nasıl işlendiğini az çok tahmin edebiliyorsunuz.
ha şu olabilir, photoshop tutoriallar var nette, (google'a photoshop tutorial yazmanız yetiyor) bir sürü ve her yerde... onları inceleyebilirsiniz. açıklamalı olarak, gösteriliyor. böylece, yaratıcılığınız gelişecek... ne kadar örnek yaparsanız, okadar ilerliyor bu. ilk günden muhteşem şeyler çıkaramayabilirsiniz ama pes etmek yok

ve dediğim gibi, "deviantart" sitesinde çok güzel örnekler bulabilirsiniz, incelemek ve esinlenmek adına.

Tarih: 2 Eylül 2009, 01:56 - İp: 88.***.**0.35
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

iki site buldum umarım işine yarar....

LİNK 1

LİNK 2

şimdilik bunlar, buldukça eklerim

Tarih: 2 Eylül 2009, 02:01 - İp: 88.***.**0.35
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

bu arada yeni başlıyorsan, elbetteki fotoğrafçılıkla ilgili de bilgiye ihtiyacın olacak. bunun için de en çok önerdiğimiz yöntem "national geographic" in fotoğrafçılık eğitim cd'si... yine internet üzerinden bulabilirsin. ( iyiki var bu net dimi ) çok yararlı olacaktır.

ve burdan da vazgeçmemelisin, çünkü öğrendiğim çok çok şeyi, bu tür kaynaklardan ama en çok da burdaki paylaşım delisi insanlardan öğrendim hala da öğrenmeye çalışıyorum.
yolun açık olsun....

Tarih: 2 Eylül 2009, 02:30 - İp: 88.***.**0.35
xevanesx
xevanesx (üye)
İstanbul / Amatör

designwish çok yardımcı oldun çok sağol dostum.

Tarih: 2 Eylül 2009, 12:26 - İp: 78.***.**1.120
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

rica ederim, zevkti yolunuz açık olsun...

Tarih: 2 Eylül 2009, 14:30 - İp: 88.***.**0.35