azvotka
azvotka (üye)
Kocaeli / Amatör

Yeni Başlayanlar İçin..

merhaba arkadaslar hepınıze ılk once ıyı aksamlar dılerım forumda ıyı sohbetler gecırmenız dılegıyle..bu konuda oldukca yenıyım ve nasıl bı makına almam gerekıyor neler yapmam gereklı bunları ogrenmek ıstıyorum normal dısarıda manzara doga resımlerı cekıcem profesonel olrak bı ıddam tabıkı suan yok sadece baslangıc amaclı ama merakım war burda oldukca bu knuda kendını gelıstırmıs arkadaslar oldguna emınım yardımcı olan olursa sevınırım

Tarih: 12 Eylül 2009, 23:32 - İp: 188.***.**6.218
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

konun hayırlı olsun azvotka...

Makina seçimi yapmadan önce, fotoğrafçılıkla ilgili, biraz da olsa araştırma yapmanı öneririm. eğer başlangıç seviyesi bir makina düşünüyorsan,ilgi alanında manzara ve doğaysa, DSLR-like makina tercih etmelisin kesinlikle.
ne kadar bilgin olduğunu bilmiyorum oyüzden açıklayarak anlatayım, DSLR-like yani sabit objektifli, yüksek zoom'lu ve manuel ayarları rahatça yapabileceğin, her türlü çekimde seni yormayacak özellikte makinalardır.

bu anlamda biraz araştırma yapıp, makina tercihlerini bizimle paylaş istersen. yelpaze okadar genişki, böyle tavsiyede bulunmak zor ama PANASONIC fz28 iyi bir DSLR-like dır mesela...

Tarih: 12 Eylül 2009, 23:59 - İp: 88.***.**9.217
azvotka
azvotka (üye)
Kocaeli / Amatör

merhaba kardesım gecenkı msj cvp yazmısın yogundum gıremedım anca fırsat buldum dedıgın makına marksı ve modelını pıyasada hangı fıyat aralıklarında bulabılırım tahmını olarak

Tarih: 16 Eylül 2009, 00:43 - İp: 188.***.**2.223
  • 1