desdemona
desdemona (üye)
İstanbul / Amatör

Yeni Baslayan İcin 200-250 Tl’lik Makine

Selamlar arkadaslar,

Evvela forumdaki bilgi-tavsiye-oneri sirkulasyonuna katkıda bulunan tum uyelere tesekkur ediyorum.
Nadiren eline makineyi alan ve alelade kareler ceken sahsım icin artık ciddi ciddi bu ise sarılmanın vakti geldigini dusunup google'da arastırma yaparken foruma rastladım, ve okuduklarımdan edindigim kadarıyla ise ciddi mesai harcayan arkadaslar merak ettigim konuya dair yardımcı olabilirler.

Ogrenciligi henuz tamamlamıs biri olarak, kredi kartı kullanmama prensibiyle, pesin paraya 200-250 liralık, kompleks olmayan bi makine bakıyorum Istanbul Avrupa Yakası'nda. Makine markası ve modeline ek olarak, sormak istedigim:

-piyasada pek cok elektronik esya satan magaza varken, tavsiyeniz hangi market ya da pasajlar olabilir?

-fotografcılıga dair malumatı sıfır olan bi tip icin adım adım girizgah olusturacak nasıl bir makine onerirsiniz? ayrıca konuya dair bilgi artırma babında neler tavsiye edersiniz?

-internetten makine alımını tavsiye eder misiniz? hangi siteleri onerirsiniz?

Cevaplar icin simdiden tesekkur ediyorum.

Tarih: 17 Eylül 2009, 21:41 - İp: 94.***.**1.158
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

250 lirayı biraz asabilir belki ama bir canon a580 is yada a590 is almanızı tavsiye ederim..
fotografcılıga baslamak için manuel ayar imkanı veren oldukca kaliteli ve iyi bir makine.

Tarih: 17 Eylül 2009, 21:47 - İp: 78.***.**9.236
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

hangi market ya da pasajlar olabilir? büyük mağazalar bazen fırsat ürünleri kapsamında çok uygun fiyatlar verebiliyorlar, bunları takip edin.. teknosa, vatan, bimeks vs... istanbuldaki pasajları ben bilmem ama hayyam falan okuyorum sürekli burada...

bilgi arttırma babında buradan ayrılmayın her sorunuzun cevabı burada var. alacağınız makinede manuel mod olmasına dikkat edin. Canon A serisi makinelerde var bu özellik. 350 liraya A590 var ki tam size göre... seride geriye gittikçe fiyat da size yaklaşır... A580-A570-...-A530 vs...

internetten alışveriş tavsiye ederiz... hepsiburada, gittigidiyor, sahibinden, ereyon... lakin kredi olmadan nasıl olur biliyorum sanırım havale ile olur.

Tarih: 17 Eylül 2009, 22:57 - İp: 78.***.**8.29
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

Canon A570 IS veya a590 IS ii bir seçim olur.. Dikkat !!! A580 manuel ayarlara imkan tanımaz.. Bas çek makinedir..

Tarih: 17 Eylül 2009, 23:15 - İp: 78.***.**7.219
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bildigim kadarıyla a580dede var.

hata varsa affola

#gaijin' tarafından 18.09.2009 00:22:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Eylül 2009, 00:20 - İp: 78.***.**8.95
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

a530 da bile var. seride boşluk olduğunu sanmıyorum.

Tarih: 18 Eylül 2009, 00:45 - İp: 78.***.**8.29
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Merhaba Desdemona,
Hangi makineyi aldınız? Aldığınız makineden memnun musunuz? Bilgi verebilirseniz biz de tanıdıklarımıza önerebiliriz..

Tarih: 11 Mart 2010, 12:04 - İp: 116.***.**9.99
  • 1