pika
pika (üye)
Yurtdışı / Amatör

Yeni Baslayan Birine Eos 5d Mark3

Selamlar,
Dün arkadasim bana bir soru sordu tam yanitlayamadim bu zamana kadar hep kompakt makine kullanmis ve Dslr ye heves etmis, adamin parasi var ve gidip 5d M3 almak istiyor bende bunun üst sinif bir makine oldugundan giris seviyesine uygun olmadigindan bahsettim falan ama pek ikna edici olmadi.
Sizce yenibaslayan birinin Full Format bir makine almasi uygun mu?

Tarih: 1 Mart 2013, 15:04 - İp: 85.***.**7.216
iirrffaann
iirrffaann (üye)
İstanbul / Amatör

theyapici Çok haklısın. Arkadaş mark 3 ile o muhteşem fotoğrafları çekemeyince canonu kötüleyip d800 e geçebilir demedi demeyin
Ben asıl makineye üzülüyorum.

Tarih: 1 Mart 2013, 22:03 - İp: 94.***.**3.60
atilla61
atilla61 (üye)
İstanbul / Amatör

parası varsa alacak zaten ama bugun ama yarın şimdiden alsınki sonra ikinci bir masraf etmesin

Tarih: 1 Mart 2013, 22:43 - İp: 82.***.**1.17
ozturert
ozturert (üye)
İstanbul / Meraklı

Şimdi bir 550D alsa, kendini gelistirse seneye onu satıp 60D alsa, iki sene sonra "bana yetmiyor ne alsam" dese 5DMarkIII onereceksiniz yalan mı? Şimdiden alması daha iyi.

Tarih: 2 Mart 2013, 00:01 - İp: 84.***.**5.188
mbu
mbu (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Butcesi varsa alsin arkadas. Sonucta giris seviyesi makinelerden daha kotu fotograflar elde etmeyecek. Her turlu artisi var yani. Harcayacak parasi coksa neden en iyilerinden baslamasinki? Hangisi ile baslarsa baslasin 1-2 hafta icinde hersey ogreniyor insan. Geriye sadece fotografcinin gozu, gordugu sey kaliyor. O da malesef parayla alinamiyor

Tarih: 2 Mart 2013, 14:06 - İp: 5.***.**0.17
jubalam
jubalam (üye)
Hatay / Haber Fotoğrafçısı

Bence de eğer fotoğraf çekmeye merakı varsa şimdiden alması iyi olmuş, ikinci bir masrafa girmesine gerek yok. Kaldı ki adamın parası var diyorsun onun için ne kadar masraf olur bilemem

Tarih: 2 Mart 2013, 22:59 - İp: 95.***.**6.162
gladiator1155
gladiator1155 (üye)
Bursa / Amatör

bence bir amatörün başlangıçta ufak seri dslr makimalar ile başlamasına sorada yok bu bana yetmiyor makinemi yükselticem yada daha professional bir makine alacağım demesi harbiden tuhafıma gidiyor.
benim param olsa zaten ileride makinemi değiştireceğime mutlak gözle bakıp makinemi satarken para kayıbı ile satacağıma gider ust sınıf bir makine alırım.
saten düşük seviye ile ust modeller arasında gövdede af motoru harıcinde ve ff sensör haricinde okadarga teknik acıdan fazlar fark yok gibime geliyor.
mesela benim orta sınıf makina bir zamanlar 3500 tl cıvarında satışa sunuldu bügünse örnek olsun bir alt sınıf nikon d 3200 teknik açıdan benim d300 den üstün.adam zaten alt sınıf bir makineye alışacak bu alışma süresi üstsınıf bir prof. makineye alışma süreside bence alt sınıf bir makineye alışma zamanı aynıdır.prof. makinedede beyaz ayarı iso ayarı ev ayarı poz ayarı enstante ararı aynıdır.bu temel bilgileri bilen biri giriş seviyesi alt sınıf bir dslr ilede çekim yapar üst sınıf bir prof. makine ilede aynı fotoğrafı elde eder.tabiki en önemli konu bütçedir.bu arkadaştada bol bütçe olduğuna göre bence arkadaş canon 5d mark 3 almakla hata etmiş.nedenmi adam anladığıma göre gerçektende meraklı fotoğrafçılık konusunda bu sebepten dolayı hem makinaya alışmak için hen merakının gve heycanını gidermek için önüne gelen şeyi fotoğraflıyacaktır ve bu sebeptende shutter satısını dolduracaktır tamam makine hemen o ömür biçilen sayıda bitmez ama yinede nikon d3 d4 veva canon 1ds veya canon 1dx makinelerin shutter ömrüne yaklaşamayacaktır.bence nikon d4 veya canon 1dx almalıydı nasılsa para sorun değilmiş

#gladiator1155' tarafından 03.03.2013 00:48:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Mart 2013, 00:42 - İp: 78.***.**8.24
nextel
nextel (üye)
Muğla / Amatör

Selam. İyi derecede bilgisayar, uydu, cep vb. elektronik alet kullanabilen birisiyim. Ben de Full Frame bir makine almak istiyorum. İki defa masraf etmemek adına Nikon D600, Nikon D800 veya Canon 5D Mark III önerir misiniz? Veya yukarıdaki makinalardan daha ucuzu var mı? Ya da yeni çıkacak Nikon D7100 - Sony SLT a58 vs. mi bekliyeyim?

Tarih: 4 Mart 2013, 01:00 - İp: 94.***.**1.222
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

Full Frame nin en büyük avantajı artık Full frame makineye geçeyim mi diye düşünmenize gerek kalmamasıdır..

İsteyen istediği makineyi alsın...

Tarih: 4 Mart 2013, 01:51 - İp: 88.***.**2.72