alihen
alihen (üye)
İstanbul / Meraklı

Yeni Başlamak.

merhaba, uzun zamandır aklımda olan fikirler için yardım alabileceğim bir site buldum ilk öncelikle site kurucularına minnettarım.

amatörce fotoğraf çekmek istiyorum ama pek bi bilgim yok. fotoğraf makineleri hakkında. Ama dijital fotoğraf makinesi değilde (yanlış bilmiyorsam) SLR bir makine istiyorum bütçem 400 Tl ye kadar. yapabileceğim veya bulabileceğim bir fotoğraf makinesi varmı acaba, yada önere bileceğiniz birşeyler.

ilgilenen herkese teşekkür ederim.

Tarih: 29 Nisan 2010, 22:08 - İp: 85.***.**8.5
sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Kendinden sabit lensi olan bir Slr-like mak alın..Bazı modelleri iyidir onların..Yenide bulabilirsiniz spotta ve seçkin büyük medium elektrnik ürün satan marketlerde,taksitle de..

Tarih: 17 Mayıs 2010, 01:52 - İp: 88.***.**1.12
ozgurmavi
ozgurmavi (üye)
Balıkesir / Amatör

400 lıraya slr makına bulamazsın ama işini görecek ve sana fazla bıle gelecek bi makına bulabılırsın.tavsivem canon ve nıkondan sasma ve iyi araştır :-9

Tarih: 17 Mayıs 2010, 15:46 - İp: 78.***.**1.228
tayfuntuna
tayfuntuna (üye)
İzmir / Amatör

SLR ve D-SLR arasındaki fark çoğu zaman es geçiliyor.

D-SLR dediğimiz, bugün sizin kullandığınız dijital (baştaki D'nin anlamı) SLR makinelerini ifade ediyor.

Yalnızca SLR derseniz analog makineleri de kapsar ki, 400 değil 100 TL'ye bile analog makine bulabilir. Analog'un anlamı da, dijital olmayan, içine film taktığımız makine olması.

Tabii arkadaş pek bilgisi olmadığını söylediğine göre analog ile başlaması ona eziyet olur, bunun da farkındadır, bu yüzden illa ki SLR kategorisinde bir ürün istiyorsa çeşitli ikinci el alışveriş sitelerinden eski dijital SLR'ları o fiyata bulabilir.

Tarih: 23 Mayıs 2010, 10:20 - İp: 78.***.**4.213
mete_
mete_ (üye)
Yurtdışı / Amatör

Anologla başlamak zor olur, filmleri tab ettirmeden çekim hatalarınızı göremessiniz, bir çok film yakarsınız, fakat bir çok zor şeyin olduğu gibi analog makinanında tadı çok farklıdır ve fotoğrafçılığın temelidir..

Tarih: 24 Mayıs 2010, 17:20 - İp: 78.***.**1.107
  • 1