refleks
refleks (üye)
Karaman / Amatör

Yardımcı Olurmusunuz

merhaba arkadaşlar bende yeni keşfediyorum siteniz ve çok beğendim. bir makina almak istiyorum bunun için 1000 ytl ayırdım kompakt mı olsun dslr mi olsun bilemiyorum ama istediklerim şunlar bir kere pille çalışmasın şarjlı bataryası olsun, resimleri bulanık çekmesin, yakından çok net fotograflar alabileyim, hareket eden nesneleri güzel çeksin, gece çekimleri güzel olsun, loş ortamlarda bile iyi görüntü alabileyim umarım çok şey istemiyorumdur. teşekkür ederim. amatör aday adayıyım hatalarım affola

Tarih: 11 Aralık 2006, 09:52 - İp: 212.***.**2.187
doncarleon
doncarleon (üye)
Kayseri / Meraklı

sevgili reflex evvela pil mevzuu dışındaki şeyler birazda sana bağlı. hani fotoğrafçılıkta bi kural vardır ustalar çıraklarına ilk olarak makineyi sallama oğlum diye kızarlar.
yani sen şu ana paranın alabileceği en iyi makineyi alamk yerine biraz ucuz bir makine ve fotoğrafçılıkla ilgili eğitim alabileceğin bi kaynak edinmelisin.
bu kaynak bi kitap olabilir kurs olabilir yada national geographic dergisinin vermiş olduğu cd ler olabilir.
sana tavsiyem giriş seviyesi bir slr like makine al bu sayede ayar yapmaya alışmış olursun. önereceğim makineler arasında canon povershot s2, fujifilm finepix s5600 ve bu tipteki makiineler olur.
şu an alacağın bir dslr sana zorluk çıkarmaktan başka bir şey yapmaz.

Tarih: 11 Aralık 2006, 10:53 - İp: 88.***.**1.186
balaorman
balaorman (üye)
Balıkesir / Doğa Fotoğrafçısı

Arkadaşım hayırlı olsun bende senin gibi kararsızlık içindeyim ne alayım karar veremiyorum karar verirsen banada bildir fikir edineyim

Tarih: 12 Aralık 2006, 09:26 - İp: 85.***.**6.186
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Lakin bende aynı kanaatteyim DSLR sana büyük zorluklar yaşatabilir. doncarleon'un önerdiği makineler bence gayet uygun fuji S5600'ün son vakitler fiyatının iyice düştüğünü de biliyorum, kaliteli fotoğraflarını da gördüm hatta şaşırmıştım. Sen listeni çıkart ve git bir mağazaya hepsini eline al ve bak güzelce. Hangisine kanın ısınırsa onu al derim ben lakin kara yine senindir...

Tarih: 12 Aralık 2006, 10:39 - İp: 85.***.**4.242
refleks
refleks (üye)
Karaman / Amatör

teşekkür ederim çok saolun, yeni başlayan biri olarak size hak verdim yüksekten atlamak gerekiyor doğru söylüyorsunuz. çok saolun fujifilm inceledim 678 ytl + 1 gb hafıza kartı diyordu uygun olabilir benim için gerçekten.

Tarih: 14 Aralık 2006, 09:16 - İp: 212.***.**2.130
  • 1