radayhan
radayhan (üye)
Bursa / Amatör

Yardım Lütfen D200mü 30d Mi Alsam?

dostlar önceki yazılarımdan farkettiyseniz 400d kullanıcısıydım fakat nolduysa gaza geldım hıc zarar etmeden 400d yi verdim.fakat şimdide nealsam acaba? bana d200 veya 30d önerildi..genelde amatörce hoby olarak kullanıyorum profesyonel sanatcı veya iş amacı ile kullanan bırı deılım doga manzara börtüböcek aile vs cekımler yapıyorum senede 2defada ıstanbulpark ta formula ve moto gp ye gıdıp vırajda ucanları cekıcem. bu 2 makınayada aklımda olan 18-200 lens takmak..hem genıs acı olsun hemde telezoom ıyı olsun ıstedım.cunku 2de 1 len sök tak yapmak ıstemıyorum.lütfen bu makınaları kullanan arkadaslar varsa degerli tavsıyele rini duymak ısterım..saygılarımla.yeşil bursadan selam

Tarih: 4 Nisan 2007, 11:03 - İp: 81.***.**1.173
macromurat
macromurat (üye)
İstanbul / Firma

selam arkadaşım öncelikle bahsettiğin 2 model de çok iyi modeller 18-200 den bahsetmişsin canon un böle bir lensi yok kullanmak istersende sigma 18-200 kullanmak zorunda kalacaksın nikon da 18-200 mm vr var ayrıca bu iki makinayı kıyaslarsak kasa olarak nikon d200 tercih ederim fakat yüksek asalarda fotograf çekimi yapmak zorunda kalırsanda canon 30 d nin neticeleri daha iyidir ama ben yüksek asalara çıkmıyacam dersen nikon d200 al derim
iyi makinadır.

Tarih: 8 Nisan 2007, 13:36 - İp: 85.***.**1.139
murat-d80
murat-d80 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

eğer manuel ayarlarda zayıfsan 30d ama yok ben yaparım bu konuda bilgiliyim diyosan nikon d200 al bide aldıktan sonra nikon d200 aldım izlenimlerim diye bölüm açarsın sonra değme keyfine hadi hayırlı olsun.

Tarih: 9 Nisan 2007, 13:02 - İp: 85.***.**6.43
radayhan
radayhan (üye)
Bursa / Amatör

dostlar fuarı iple cekıyorum bakalım hangıne kısmet olacak bırde makınaları battery grıp takılı halde elıme almak ıstıyorum bakalım hangısı elıme daha rahat oturacak.. bırde sn murat d80 inde dedıgı gıbı ben pek manuel ayarlara gırecek kadar detaylı bılgım yok oyuzden d200 olursa ya bıran once ayarları ogrenıcem yada d30u secıcem ya dostlar nekadar zormuş karar vermek herkez benım gıbımıydı yada benmı cok acemıyım kararsızım

Tarih: 9 Nisan 2007, 15:13 - İp: 85.***.**8.207