radayhan
radayhan (üye)
Bursa / Amatör

Yardım Lütfen D200mü 30d Mi Alsam?

dostlar önceki yazılarımdan farkettiyseniz 400d kullanıcısıydım fakat nolduysa gaza geldım hıc zarar etmeden 400d yi verdim.fakat şimdide nealsam acaba? bana d200 veya 30d önerildi..genelde amatörce hoby olarak kullanıyorum profesyonel sanatcı veya iş amacı ile kullanan bırı deılım doga manzara börtüböcek aile vs cekımler yapıyorum senede 2defada ıstanbulpark ta formula ve moto gp ye gıdıp vırajda ucanları cekıcem. bu 2 makınayada aklımda olan 18-200 lens takmak..hem genıs acı olsun hemde telezoom ıyı olsun ıstedım.cunku 2de 1 len sök tak yapmak ıstemıyorum.lütfen bu makınaları kullanan arkadaslar varsa degerli tavsıyele rini duymak ısterım..saygılarımla.yeşil bursadan selam

Tarih: 4 Nisan 2007, 11:03 - İp: 81.***.**1.173
fufuli
fufuli (üye)
İstanbul / Meraklı

Üyeliği iptal edilmiştir.

Tarih: 7 Nisan 2007, 14:34 - İp: 85.***.**9.47
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

ömer dogru soylemiş.

Bana kalırsa da 400d den sonraki makina 30d değildir. BUnu kullandıkca pek farkın olmadıgını goreceksiniz zaten.

Ama illede makina alacaksanız sıralama önemli değil diyorsan tabiki alabilirsin. Ama ben almazdım.

D200 yerine d80 tavsiyesine katılıyorum. SAyet d200 alacaksanız belki de d200 ü d200 yapan özellikleri pek kullanmayacaksınızdır. Bu da d80 demek zaten .

D200 benim sevdiğim bir makina. Sevmedigim yönü ise batarya suresinin az olması. D200 alacaksanız mecbur yedek yada grip alacaksnız demektir. HAliyle masraf artıyor.

Sizin durumunuz biraz garip dogrusu. 400d kullandınız geri verdiniz. Sİz galiba biraz buyuk body istiyorsunuz biraz havalı biseyler istiyorsunuz sanırım. Eger oyleyse d200 size bu havayı verir.

Yukardaki makinaların image kalitesi asagı yukarı aynıdır.

Tarih: 7 Nisan 2007, 14:43 - İp: 88.***.**2.2
radayhan
radayhan (üye)
Bursa / Amatör

sn kontrast benı anlamışınız tebrık edıyorum..daha once muratsen de merak etmıstı onada anlatmıstım degıstırme sebebını..400d den cok memnundum aslında detaylarını bıle ogrenme fırsatım olmadı ama kontrast ında dedıgı gıbı daha gosterıslı buyuk body merakım varoldu nedensealacagım makınaya grıp falanda alıcam tabıkı..ama grıp ve lens lerde 2.el temız olanları tercıh edıcem.buda malıyetı bırazdaha aşagı cekecek dıye dusunuyorum..fuara acaba ılk gun gıdıp sakin sakin ürünleri incelemekmi mantıklı olur yoksa songun kalabalık olsada teshır urunlerını ındırımlı degerlendırmek mı mantıklı acaba..

Tarih: 7 Nisan 2007, 15:12 - İp: 81.***.**2.175
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

ilk gün git samimiyet kur son gune kadar. 100 ytl indirir belki.

Tarih: 7 Nisan 2007, 15:25 - İp: 88.***.**2.2
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

boş sıf hava için o body e gerek yok bionzlu a100 tavsiyem keskin fotolar için...

Tarih: 7 Nisan 2007, 15:31 - İp: 81.***.**8.28
radayhan
radayhan (üye)
Bursa / Amatör

walla kontrast cım hem ılk hem songun gıtmek ısterım tabıkı ama bursa ıstanbul yorucu olacak 2gun galıba ben gene pazar gıdeyım..belkıdeee iii indirim yakalarım bırde ulkemızde bu aksesuarlar nıye cok pahalı anlamadım gııtı? azonce bır alman sıtesını gezdım 80eu ıle 120eu arası olan battery grıp ler burada 180-250eu arası hayret bişey..kar marjı bu kadarmı yuksek acaba?

Tarih: 7 Nisan 2007, 15:57 - İp: 81.***.**2.175
sadekahve
sadekahve (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Öncelikle yeni bir üye olarak herkese merhabalar.
Avatar'imin altinda da gördügünüz gibi fotograf cekmeye, su an icin "merakli" olarak büyük bir heyecanla baslamayi bekliyorum. Baslamayi bekliyorum diyorum cünkü siparisini verdigim makine henüz elime ulasmadi(bir hafta icinde geliyor).
Tabi bu arada benim de bu konuyu acan arkadasim gibi sizden kücük bir ricam olacak ve acilmis olan konu ile baglantili sayilabilecegi icin buraya yazdim. Ben Almanya'da yasiyorum ve burada "k10d", "samsung GX-10", "A.100" ve "EOS 30D" yaklasik ayni fiyatti ve ben tercihimi EOS 30D'den yana kullandim.
Ilgili ve bilgili arkadaslara sorularim:
1-Fiyat perfomans olarak tercihimi onaylarmisiniz?
Diger forumlarda okudugum kadari ile EOS 30'yi tercih ettim ama diger makinelerde de benim gibi acemilere yönelik bazi özellikler var, örnegin:toz koruma sistemi yada titreme önleme gibi.
Size sormamin nedeni henüz degistirme hakkina sahip oldugum icin.
Merak eden arkadaslar olabilir, yukaridaki yazdigim makinelerin buradaki fiyatlari -950 ile 1100 euro- araliginda.

Tarih: 7 Nisan 2007, 16:41 - İp: 80.***.**5.79
fufuli
fufuli (üye)
İstanbul / Meraklı

Tarih: 8 Nisan 2007, 02:16 - İp: 85.***.**8.139
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

fufuli demiş ki;

arkadaşim yorumlara bakarsaniz kim ne makine kulanıyorsa onu tafsiye ediyor bende d200 dıyorum neden derseniz d200 kulanıyorum d200 al

Gece saat 3:30

Bu saatte epeyce güldüm valla......

Tarih: 8 Nisan 2007, 03:30 - İp: 88.***.**7.228
fufuli
fufuli (üye)
İstanbul / Meraklı

Tarih: 8 Nisan 2007, 12:01 - İp: 85.***.**0.125