titanium
titanium (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Ve Sonunda Aldım;leica Digilux 3...

Evet üstadlarım.Leicanın düzenlemiş olduğu ;''Leica sahiplerine Digilux 3 ,%30 indirimli kampanyasından'' elde ettiğim Digilux 3,artık hayallerimi gerçeğe dönüştürdü...

Kampanyayı düzenleyen Leica'ya,ve kampanyayı Türkiye'de de sağlayan Panatel'e teşekkürlerimi borç bilirim...

Saygılar...

Tarih: 29 Eylül 2007, 18:48 - İp: 85.***.**5.91
titanium
titanium (üye)

d lux 3 kompakt.

digilux 3 dijital slr

ben 2000 euroya aldım...

Tarih: 29 Eylül 2007, 23:23 - İp: 85.***.**5.91
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Leica baska markalar ile kiyaslanmayan tek markadir,su veya bu ozellikleri yuzunden aldim diye bir cevapta beklenmez . Leica Leicadir.

Hayirlisi olsun Titanium,guzel bir objektif ilavesi ile senden mutlusu yok.Darisi bir gun bizim basimiza.

Tarih: 30 Eylül 2007, 00:22 - İp: 88.***.**8.234
titanium
titanium (üye)

İnşallah inşallah

Evet Leica,Leica'dır.Daha fazla tartışmak mantıksız olur..

Tarih: 30 Eylül 2007, 00:26 - İp: 85.***.**5.91
osmanc
osmanc (üye)
İstanbul / Meraklı

İyi bir fiyata almışsınız. Gerçekten birkaç lens ilavesi ile harika bir setiniz olur dediğim gibi.

Tarih: 30 Eylül 2007, 02:37 - İp: 85.***.**4.222
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

tekrar hayırlı olsun [>:D

Tarih: 1 Ekim 2007, 00:10 - İp: 88.***.**8.231
titanium
titanium (üye)

Sonuçta bizimde leica ve panatelden tanıdıklarımız var.

Leicanın ne olduğunu bende biliyorum...

Leica-Panasonic ortak geliştirmesinden doğmuş bir üründür Digilux 3.Panasonic deki tabiri Lumix L1 dir.

Ama unutmayın objektif yüzde yüz Leica'dır ve önemli olanda odur.

Leica ;Digilux 3 serisindeki bütün mekanik parçalarını kendisi üretmiştir. Panasonic yazılım,işletim sistemi ve dijital aksamlarla ilgilenmiştir.
Öyle bir olayında fotoğraf kalitesini ilgilendirmesiyle alakası yoktur.

Mesele mekaniktedir. Leica,Leica'dır.

M serisinin yazılımınıda Panasonic üretiyordur..Bilginize...

Saygılar

Tarih: 1 Ekim 2007, 00:51 - İp: 88.***.**2.202
calvino
calvino (üye)
İstanbul / Amatör

bu makine range finders değil mi? bağımsız bir sitede örnek fotolarını göremedim. gönderirseniz çok iyi olur.

bir fikir: bütçe olarak baktığınızda çok ciddi bir para vermişsiniz aslında. leica'nın lens kalitesi tartışılmaz ama teknoloji matsushita sanıyorum. aynısını panasonic için de yapıyor. ucuz bir canon gövde alıp, bir apartla dilediğiniz leica objektiji kullanabilirdiniz. çünkü lens yatırımı yapmak istediğinizde ciddi bir yatırım olacak.

sadece bir fikir

Tarih: 1 Ekim 2007, 11:02 - İp: 85.***.**6.198
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Makineniz hayırlı olsun, örnek fotoları paylaşırsanız bende sevinirm

Tarih: 1 Ekim 2007, 11:12 - İp: 212.***.**0.50
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Calvino,

Sozkonusu Leica objektif 4/3 standardinda, yani bayonetin sensore uzakligi 38.68mm. Eger bir aparat vasitasiyla ilgili lensi Canon EOS govdeye takmak gibi bir niyetiniz varsa, oncelikle o aparati EOS bayoneyinin 5.32mm icine gommeniz gerekir, cunku EOS'ta ayni mesafe 44mm'dir. Aynaya dikkat, kirilmasin, fotograf cekerken sevgili Leica lensin arka camini cizmesin.

Ayrica 4/3 sisteminde sensor Canon'unkinde 1.5-2 kere daha kucuktur. O lensi taksaniz bile bu durumda koselerde kararma olacaktir.

Dahasi hem Canon'un hem de Leicanin lens-govde iletisim protokolunu cozmeniz ve birini digerine donusturecek sekilde cip programlamiz gerekir,

Ve en onemlisi insan neden boyle bir zahmete girsinki, o fiyata gidip babalar gibi Canon 5D alirsiniz lensiyle beraber, kalite acisindan 4/3 sistemine tur ustune tur bindirir. Canon 5D'nin sensor alani 4/3 sisteminin tastamam 4 kati.

Evet lens onemlidir ama sensor/film boyu cok daha onemlidir. Boyut olarak arada boyle devasa fark olunca, Canon 5D'ye takacaginiz en dandik lens, 4/3 uzerindeki en pahali Leica lensten daha iyi sonuc verecektir.

Iste size bu konuda makale:
http://www.kenrockwell.com/tech/full-frame-advantage.htm

Ve daha da onemlisi yakinda, 1-2 sene icerisinde 4 buyuk DSLR ureticisi, Canon, Nikon, Sony ve Pentax, FullFrame'e gececek, daha dogrusu zaten bir kisminin FF makinasi var ama bunlari bugunku makul DSLR fiyatina satacaklar. 4/3'e yatirim yapan Olympus, Panasonic ve Leica ise ayazda kalacaklar.

Butun bunlari bile bile Leica'ya manevi anlamlar yukleyip duygusal baglar kuran bir romantik degilseniz neden onca parayi bu garip makinaya gomesinizki ?

Tarih: 1 Ekim 2007, 13:02 - İp: 81.***.**5.159
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

titanium, Güle güle kullanın. sevmek ve içinize sinmedi de önemli.

antika, yazış stiline hayranım

Tarih: 1 Ekim 2007, 13:20 - İp: 193.***.**2.10