kobayashi
kobayashi (üye)
İstanbul / Amatör

Ve 400d Resmi Duyurusu

Evet arkadaşlar Canon resmi duyuruyu 1 gün erken yaptı link aşağıda..

Canon EOS 400D

İlk duyuruyu Çin sitesi yaptığı için çevirisi google üzerinden verilmiş. Aşağıda ki linkte de kamera üzerine tartışmaları bulabilirsiniz..

Tıkla

#kobayashi' tarafından 23.08.2006 10:44:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Ağustos 2006, 10:36 - İp: 88.***.**6.231
Emre.
Emre. (üye)
Yurtdışı / Meraklı

the Digital Rebel XT model will carry an adjusted estimated selling price of $799 with the zoom lens kit and $699 for the body only kit. [>:D

Tarih: 24 Ağustos 2006, 15:59 - İp: 87.***.**9.84
swordsman
swordsman (üye)
Ankara / Amatör

Keşke TR'yede bu fiyatlardan gelse ama yine 1000-1100$'dan aşağı olmaz.

Tarih: 24 Ağustos 2006, 16:05 - İp: 193.***.**9.122
dura
dura (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

merhaba arkadaşlar,
ben haber kısmına canon 400d ile ilgili fotograflar koymaya çalıştım..ama emim değilim...www.letsgodigital.org adresinde detayları var..gözatarsanız sevinirim..

saygılarımla,

selçuk savtekin
[email protected]

Tarih: 24 Ağustos 2006, 16:19 - İp: 81.***.**4.175
mbsahan
mbsahan (üye)
Gaziantep / Amatör

350D kullanıcılarına müjde gibi olmuş 400D almak için teşvik edecek çok ciddi değişiklik yok...Ama ilk defa giriş seviyesi DSLR alacaklar için çok ciddi bir alternatif gibi gözüküyor...

350 den dikkate deger farkı
+2 MP, sensör temizliği birde kaliteli ve biraz daha büyük LCD ve menüde bir kac farklılık...

#mbsahan' tarafyndan 24.08.2006 16:53:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Ağustos 2006, 16:22 - İp: 85.***.**3.214
bsr
bsr (üye)
İstanbul / Amatör

Yeni AF sistemini nasil es gecebiliyorsunuz!

Avantajlar:
++ yeni AF sistemi
++ arttirilmis burst kapasitesi

Dezavantajlar
- 10MP sensor (Daha kotu oldugunu, Canon un "noise is almost as good as" aciklamasindan anliyoruz

Belirsiz
- LCD nin kalkmasi (belki yeni ekran daha iyidir?)
- Tox onleme sistemleri (bir ise yariyor mu belli degil)

Bir de tabi ergonomi, kalite gibi konularda beklentiler vardi. Hayalkirikligi yasandi. Nikon D50 350d den cok daha iyiydi. D80 ile ancek fiyat indirerek rekabet edebilecek gibi.

Nikon D80 bence potansiyel Nikon D200 ve Canon 30d musterilerini de cekecek.

Tarih: 25 Ağustos 2006, 22:42 - İp: 85.***.**3.208
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

nikon 11 nokta af koyunca 9 nokta es geciliyor dogal olarak..

Tarih: 26 Ağustos 2006, 00:27 - İp: 88.***.**8.86
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

d50 nin 350den daha iyi olduguna asla katılmıyorum..

Tarih: 26 Ağustos 2006, 00:33 - İp: 88.***.**8.86
bsr
bsr (üye)
İstanbul / Amatör

ikisini de eline al bir incele.. kalite farkini gormek icin buna bile gerek yok ya aslinda.

350 d yi ilk gordugumde, magazada bana verilenin makine degil de maket falan oldugunu sanmistim. Cep telefonlarinda yaptiklari gibi.

Tarih: 26 Ağustos 2006, 09:30 - İp: 85.***.**7.61
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Beyler dpreview'da açıklama yapmış dün.Herhalde bilginiz vardır.Kimse yazmayınca belki gözden kaçmıştır diye.

Ben şahsen pek etkilenmedim değişiklikten.Evet belki teknik özellikler olarak fena değil yada 350D almayı düşünenleri fena cezbedecek.

Ancak makinanın en çok kullanılacak olan şeyi,yani body'si hala minnacık.Ya insan makinayı biraz daha büyük yapmaz mı kardeşim?

Hayır sadece bizim forumları bile okusalar,birçok kişinin bundan ne kadar çok şikayetçi olduğunu anlayacaklar ama yok işte.

Şimdi daha fotoğraflarına doğru dürüst bakmadan konuşursam eğer;

Sıralamada D80,diğer 2 rakibi A100 ile 400D'den biraz üstün gibi duruyor.Tek eksiği Anti Shake gibi üstün bir özelliği barındırmıyor olması.

Yeni başlayacak kullanıcılar için en büyük özellik bu olacağından,DSLR ile yeni tanışacak ve vasat düzeyde bilgisi olan arkadaşların A100'ü seçmesinde fayda var.

Arabalardaki bir nevi ABS gibi birşey aslında.Çünkü genelde bu işe girenler hep makinayı sarsarlar.Bunun önüne geçmek önemli.

Canondaki toz giderici ise olsada olur olmasa da.Yanılıyormuyum?

Küçük yapısı,istediği kadar üstün özellikler ile donatılmış olsun,kullanıcıyı bir profesyonel yada yarı profesyonel makina kullanıyormuş havası katmıyor.

Sonuç olarak arkadaşlar,Nikon ile A100 arasında güçlü bir rekabetin yaşanacağını sanıyorum.

Ve dikkat ettiyseniz Canon'da iyi bir makina çıkarmadığının farkında ki fiyatını epey düşük tutmuş.A100'e yakın bir rakama Türkiyede satışa çıkarsa şaşırmayın.

Tarih: 26 Ağustos 2006, 09:54 - İp: 85.***.**1.61
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

İtiraf etmem gerekirse Canon bencede Beklenen bombayı patlatamadı.Ama Canon firmasının bunun için bir düşündüğü olduğu kanısındayım.Yakın bir zamanda satışa çıkacak bir makina,sanırım photokina özel olarak tanıtılmak için çıkarılmadı.

350D den daha uygun fiyata, bu özellikler olarak bakıldığında bence oldukça iyi bir politika onuda belirtmek isterim.
Sensör Cleaning
10mp
Picture style
2,5"LCD
9AF point
3fps hızda 27jpeg,10raw olarak buffer bellek artmış.

Piyasayı fiyattan vurma yoluna gittiği kanaatindetim.Çok iyi bir model çıkararak 30D yi sıkıştırmak istememişte olabilir,yada başka başka bildiğide olabilir.

Ben hala birşeyler bekliyorum,kimse birşey biliyorum sanmasında.Şahsi fikrim.,

Hoşçakal.

Tarih: 26 Ağustos 2006, 13:30 - İp: 85.***.**3.100