zwartan
zwartan (üye)
İstanbul / Amatör

Ürün Fotoğrafı Çekimi

Herkese Merhaba,

Forumda arattırdım ama işime yarayacak bir bilgi bulamadım.

Alışveriş sitemiz için ürün resimleri ihtiyacımız oluyor genellikle internet üzerinden temin ediyoruz fakat çoğu zaman bu konuda tıkanıyoruz.

Ürün resimlerini örnek : mutfak eşyaları, elektronik eşyalar vb gibi şeylerin resimlerini çekme ihtiyacımız var.

Bu tarz bir durum için nasıl bir makine öneriyorsunuz ?

Fujifilm HS20 almayı dusunuyorum almadan önce buradanda bilgi almak istedim.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Tarih: 9 Şubat 2012, 01:38 - İp: 95.***.**7.164
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

ürünlerinizi eger hs20 gibi bir makine ile çekerseniz gercek gürntüsü ile ürün görüntüsü arasında fark olusacagı icin sizin icin iyi olmaz...bayagi bir ürün iadesi alırsınız...surekli alisveris siteniz icin sürekli cekim yapacaksanız, bu isi icin kucuk bir oda, beyaz fon, bir masa , sb 600 gibi bir kafa flashı , canon 1100 d veya nikon 3100 bir makine, 2,8 sabit diaframlı bir objektif, 35 mm ve 50 mm 1,8 de olabilir...aslında ısık setide lazım ama bunu icin isi bilen bir arkadas lazım...saat, takı vb kucuk seyler icin light boxlar satılıyor onlarıda kullanabilirsiniz..sistemi bir kere kurduktansonra sadece girip ürün çekersiniz....en azından beyaz fon , masa ve yukarda saydıgım makine lens gibi seçeneklkeri değernlendirmeniz lazım...hs20 gibi bir makine ile olmaz...

Tarih: 9 Şubat 2012, 09:54 - İp: 88.***.**4.24
zwartan
zwartan (üye)
İstanbul / Amatör

evet arkadaşlar başka önerisi olan varmı bugün alım gerçekleştirilecek k.etkisi arkadasımızın önerisi için teşekkürler onlarıda değerlendireceğim.

Tarih: 9 Şubat 2012, 13:44 - İp: 88.***.**8.23
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

#baberti' tarafından 27.04.2012 22:24:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Şubat 2012, 13:57 - İp: 46.***.**7.113
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bence uğraşmaya ve masraf yapmaya gerek yok Fujifilm HS20 alın ve çekin.

neden böyle söyledim?
çünkü siz zaten fotoğraf çekmeyi kolay ve basit zannediyorsunuz o sebeple bu yanlış düşünce sizde olduğu müddetçe yaptığınız işler hep belli bir çıtanın altında kalacaktır.

doğru düşünce şu olmalıydı;
ir profesyonel fotoğrafçı ile anlaşıp iyi kalitede fotoğraflar almak bunu pazarlık yoluyla makul fiyata yapmaya çalışmak.

siz farkında olmadan başka sektörün işinede el atıyorsunuz. sektör diyorum çünkü fotoğrafçılık işi apayrı bir dünyadır. şimdilerde dijital çıktı ve herkes bu alanda. yani milyonlarla rekabet ediyorsunuz farkında olsanızda olmasanızda.. o yüzden yanlış masrafa girmeyin.

ama şuda var. mecbura kalırsanız tabiikide gerekli ekipmanı alıp direk işe koyulmak gerek. ama bu sizi her zaman idare etmez. önünde sonunda bir profesyonelle anlaşıp daha iyi çekimler daha hesaplı fiyat konusuna döneceksiniz. hele ki uzun süre bu işte var olacaksınız herşeyi bırakıp benim önerdiğim yoldan gitmeniz sizi karlı çıkaracaktır.

Tarih: 9 Şubat 2012, 15:38 - İp: 88.***.**5.74
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

remiye katılıyorum bu konuda.

Tarih: 9 Şubat 2012, 15:57 - İp: 217.***.**7.155
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

Kardesim İzmirde Profesyonel Fotografci..Remiye ve garjine katılıyorum aslında ilk onu yazacaktım ..neyse..bencede en mantıklısı bu..

Tarih: 9 Şubat 2012, 16:02 - İp: 88.***.**4.24
oldies
oldies (üye)
Tekirdağ / Stüdyo Fotoğrafçısı

Bünyenize bir fotografçı katın daha iyi olur siteniz iyi ise alcanız makinedeki sonuçlar sizi tatmin etmez ekipmanı olan birileri ile anlaşın

Tarih: 9 Şubat 2012, 16:17 - İp: 88.***.**3.201
senolyilmaz
senolyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

Fotoğrafçıların da ekmek yemesi gerek derim...

Tarih: 9 Şubat 2012, 16:48 - İp: 78.***.**9.112
  • 1